Dodenherdenking Middelburg en Arnemuiden Sporten in de vakantie <tfs- Open Dag Porthos: Goede gesprekken en leuke dingen te doen wÊrnÈê^mm Onkruidbestrijding op de openbare weg Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 april 2011 De Faam pagina 9 De dodenherdenking vindt woensdag 4 mei plaats op het Abdij plein. Het programma ziet er als volgt uit: vlaggen halfstok luiden klok Lange Jan vesperdienst in Nieuwe Kerk verzamelen op het Abdijplein aanvang plechtigheid, toespraak burgemeester Koos Schouwenaar samenzang begeleid door de Chr. Brassband Middel burg Voordrachten Leerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap Nehalennia, de CSW van de Perre en het Calvijncol- lege zullen gedichten voordragen en de slachtoffers herdenken. taptoe -twee minuten stilte- samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus kranslegging défilé 18.00 uur 18.45 uur 19.00 uur 19.30 uur 19.45 uur 19.48 uur 19.50 uur 20.00 uur 20.04 uur 20.15 uur Arnemuiden 19.30 uur 19.30 uur 19.45 uur 19.55 uur 20.00 uur 20.00 uur klok luiden vanaf toren Nederlands Hervormde kerk verzamelen op de Algemene Begraafplaats aan de Radermacherstraat (oude begraafplaats) koraalmuziek door Muziekvereniging Arnemuiden toespraak door wethouder J. Aalberts hoornsignaal door Muziekvereniging Arnemuiden twee minuten stilte daarna Last Post door Muziekvereniging Arnemuiden Wilhelmus le en 6e couplet kranslegging onder begeleiding van koraalmuziek door MVA afsluiting Iedere schoolvakantie zijn er in de gemeente Middelburg sport activiteiten voor jongeren. Ook voor de meivakantie staan er weer spetterende activiteiten op het programma. Dinsdag 26 april, Balsportmiddag multibal Organisatie: Middelburg in Beweging Van 13.00 - 15.00 uur op het speelveld aan de Quarleshavenstraat, Nieuw- en Sint Joosland Bij slecht weer: Gymzaal, Veerstraat 2 Multibal is een mix van verschillende balsporten. Woensdag 27 april, Straattennis Organisatie: MLTC/Middelburg in Beweging/Challenger Zeeland. Van 13.30 - 16.30 uur op de Markt in Middelburg Het REAAL Straattennis komt naar Middelburg, met de bijzondere ten- niscontainer met speelmuur, verschillende tennisveldjes en freestyle- court. Tijdens deze middag ontdekken kinderen op een speelse manier hoe leuk tennis is. Dit jeugdspektakel is tevens de Kick Off van het Internationale 'Challenger Zeeland' tennistoernooi in Middelburg. Donderdag 28 april, Voetbalmiddag Cruijff Court Organisatie: Middelburg in Beweging Van 13.00 - 15.00 uur op het Meiveld Bij slecht weer gymzaal Palet Onder leiding van nationale freestyle-toppers kun je deelnemen aan verschillende clinics waarin je vette trucs leert. Vrijdag 29 april, Streethockey-toernooi Organisatie: Middelburg in Beweging Van 13.00 - 15.00 uur op het schoolplein 'de Dolfijnenburch', Gen. Hakewill Smithlaan 11 Bij slecht weer gymzaal 'Gen. Hakewill Smithlaan'. Voor meer informatie kun je bellen met Patrick de Guchteneire (0118) 67 57 97 of 06 464 06 496 of met Christiaan Boon (0118) 67 571 of 06 464 06 497. Mailen kan natuurlijk ook. Mail naar p.de.guchteneire@middelburg.nl of c.boon@middelburg.nl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 porthos MS% Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijnzorg en opgroeien in Mid delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk WalcherenStichting Welzijn Mid delburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. De concurrentie was groot omdat er heel veel te doen was het afgelopen weekend in Middelburg en het was natuur lijk schitterend voorjaarsweer. In dat licht was er nog een heel behoorlijke opkomst. Ongeveer driehonderd Middel burgers kwamen een kijkje nemen in het gebouw aan de Sint Sebastiaanstraat. Namen deel aan een van de workshops of lieten zich knippen door de kapster. Diverse vrijwilligers en medewerkers lieten weten na afloop goede gesprekken te hebben gevoerd met belangstel lende bezoekers. En omdat Porthos mensen vooral maatwerk wil bieden, was het fijn dat daar tijd en ruimte voor was. Vooral de aandacht voor het thema 'ouderenzorgen' was groot. De zaal van de aan dit thema gekoppelde Wmo-Quiz zat bij de eerste ronde dan ook helemaal vol. De tweede ronde bleek wat te laat ingedeeld, want er waren toen slechts drie kandidaten. Voor de deelneemsters wel fijn, want die maakten een hele goede kans op de prachtige prijs, een waardecheque van 60 euro voor de inhuur van hulp via Facilitas. "Daar kan ik mooi iemand voor inhuren die me een paar uur in de tuin komt helpen", aldus de winnares. Een aantal activiteiten die waren georganiseerd waren verder enorm populair. Sieradenmaakster Jati had de hele dag een enorme toeloop van kinderen, jongeren én volwassenen. Velen verlieten de Open Dag met een mooie kra- lenarmband of -ketting. En ook de kapster had de hele dag klanten. Al met al weten weer meer Middelburgers waar ze Porthos kunnen vinden en als ze dan eens ergens mee zitten op het gebied van zorg, welzijn, opvoeden of opgroeien, dan weten ze dat de deur bij Porthos altijd open staat voor hulp of advies. - til mm. Foto: Aart van Belzen GRAND CAFE BUITENRUST Dé ontmoetingsplek in Dauwendaele voor alle wijkbewoners Iedere dinsdag ochtend, tussen 10.00 en 11.00 uur, gezellig koffie uurtje. Ontmoet elkaar onder het genot van een heerlijk kopje koffie of thee. Koffie en thee voor 0,30 per kopje. LUNCHCAFÉ BUITENRUST Geen zin of géén tijd om te koken? Geen zin om alleen te eten? Iedere dag tussen 12.00 uur en 13.00 uur is ons LunchCafé geopend. Voor 7,00 (65+) tot 9,00 (65-) kunt u een 3-gangen keuze dagmenu komen eten. Reserveren gewenst maar niet noodzakelijk. Grand café Buitenrust, Buitenruststraat 221, 4337 EP Middelburg, (0118) 61 03 09. Ongewenst onkruidgroei op de stoep of op straat. Het ziet er niet mooi uit en kan gladheid opleve ren. Het onverzorgde beeld, achterblij vend zwerfvuil, slecht begaanbaar met struikelgevaar, wateroverlast zijn allemaal argumenten om actief het onkruid te bestrijden in openbaar gebied. Maar ook wettelijke regelge ving eist zorgvuldigheid in het behe ren van de openbare ruimte; enerzijds vanuit zorgplicht anderzijds om het milieu niet of minimaal te be lasten. Volgens het huidige beleid van ge meente Middelburg wordt het onkruid gecertificeerd bestreden met onder de strikte voorwaarden van het DOB principe. DOB staat voor Duurzaam Onkruid Beheer en richt zich op zorg vuldig toepassen en minimaal het mi lieu belasten. Per jaar worden twee spuitrondes uitgevoerd. Maandag 16 mei staat de eerste ronde gepland. Eind au gustus zal de tweede ronde plaats vinden. Het onkruid wordt bestreden met Round-up Evolution. Dit is een wettelijk toegelaten middel voor toe passing in het openbaar. Het middel wordt gespoten met kleine spuitma- chines die voorzien zijn van detectie apparatuur. Zodra de detector bladgroen waarneemt wordt een beetje vloeistof gericht op het plantje. In de directe nabijheid van open water wordt niet gespoten, zoals bijvoorbeeld langs de Middel burgse kaaien, maar wordt'plaatse lijk een borstelmachine of heteluchtmachine ingezet. Op plaat sen die niet bereikbaar zijn voor de machine wordt met de hand ge werkt. Wat kunt u zelf doen? Daar waar geen onkruid staat wordt ook geen bestrijdingsmiddel aange bracht. U als burger kan zelf meehel pen met het onkruidbeheer door regelmatig uw stoep te vegen en de rijbaan en parkeervakken zoveel mo gelijk vrij te houden als de veegauto langs komt. Regelmatig vegen voor komt de groei van onkruid. Op deze wijze werkt u samen met de ge meente aan een schone en veilige woonomgeving. Wie vindt dat de gemeente tekort schiet bij het beheer van de open bare ruimte kan dit melden via de servicetelefoon van het Realisatiebe- drijf, (0118) 67 53 22 of per mail; service@middelburg.nl

de Faam | 2011 | | pagina 9