Herinnering aan finish Giro Uitstel werkzaamheden rond Roggeveenhuis Het woord aan raadslid Henriëtte Minekus Wijktafel Sint Laurens Wijzigingen ophalen huisvuil rondom de feestdagen Gratis parkeren op 25 en 30 april en op 5 mei Reparatiewerkzaamheden Hugo de Grootlaan www.middelburg.nl tOih i Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 april 2011 De Faam pagina Directeur Mauro Vegni onthult de gedenksteen aan de Dam in het bij zijn van burgemeester Koos Schouwenaar en wethouder Albert de Vries. Foto: Jacqueline Pruijsers Afgelopen vrijdag is op de Dam een steen onthuld die herinnert aan de finish van de Giro d' Italia op 10 mei 2010. Ook is de finishstreep zichtbaar gemaakt. Waar vorig jaar de meet lag, is een grijze stenen lijn in de straat gemaakt. Burgemeester Koos Schouwenaar en een Italiaanse delegatie van de Giro-organisatie (onder andere operationeel directeur Mauro Vegni) waren aanwezig. De Giro vertrok op 10 mei vanuit Amsterdam. Na 224 kilometer bereikten de renners de finish in Middel burg. De Belg Wouter Weylandt won deze derde rit. De finish trok 75.000 wielerliefhebbers naar de stad. Het bouwrijp maken van de kavel rond het Roggeveenhuis is uitgesteld. De vogels nestelen in de beplanting en in het kader van de flora en fauna wet wil de gemeente dit proces niet sto ren. Dit houdt in dat de bestaande bomen, heesterbeplanting, paden en parkeerplaats aan de Noord- weg voor onbepaalde tijd niet ver wijderd worden. Voor vragen of opmerkingen over het bouwrijp maken van de kavel kunt u con tact opnemen met de heer Dick Sakko van de gemeente Middel burg. Zijn telefoonnummer is 67 53 13. Samen werken en samenwerken Op het moment dat ik dit schrijf ligt de uitkomst van de ombuigin gen voor de gemeente Middel burg, voor de komende vier jaar, nog niet op tafel. Op het tijdstip dat u dit leest, is dit wel het geval. Samen zijn we eruit geko men. Er zal een keuze gemaakt moeten worden over de aanzienlijke kos ten voor de ontwikkelingen van Arnestein en Ramsburg daarnaast de aanzienlijke kosten voor het theater. Dat laatste mag van onze fractie voorlopig de ijskast in. Tussen allerlei organisaties zal er samengewerkt moeten worden, samen financiële kansen creëren. Jeugdzorgtaken van de provincie naar de gemeente is een andere stap. Samen werken aan een goede uitkomst, die werkbaar is en blijft. Daarnaast is samenwerken binnen gemeenten, provincie en water schap van essentieel belang. Op allerlei vlakken kan door samen werking winst behaald worden. Geestelijke- en financiële winst. Laten we kansen grijpen want deze zijn er volop. Ego's over boord, schouders eronder, want op een tweede recessie zit nie mand te wachten. Daarnaast pleiten we, als fractie, voor een schoner Zeeland. De tweede vuilste provincie van Nederland is geen goed visite kaartje voor het toerisme. Daar gaan en moeten we als stad en provincie iets aan doen. Afgelopen zaterdag was de lande- Foto; Jan Koole lijke manifestatie in Amsterdam tegen kernenergie. De opkomst was geweldig. De geschiedenis heeft nu wel ge leerd wat de gevolgen van een kernramp kunnen zijn. We hebben een tweede kerncentrale niet nodig. Deze wordt slechts ge bouwd voor de export, het grote geld. Alternatieven zijn voorhan den, zeker in Zeeland. Getijden- energie, windenergie en natuurlijk zonne-energie, want tenslotte zijn we de zonnigste provincie van Ne derland. We blijven ons in Middelburg hard maken voor energiezuinige wonin gen, zoals goede isolatie, zonne boilers en zonnepanelen. Zorgen dat de bewoners van Mid delburg met een smalle beurs het leuk en fijn vinden om hier te wo nen, dat er niet getornd wordt aan de noodzakelijke bijzondere bijstand. Laten we er met zijn allen, samen, iets moois van maken. Behouden wat uniek is in Middel burg, want het is een prachtige stad om in te wonen en te vertoe ven. Henriëtte Minekus Fractie Duurzaam Rood Woensdag 20 april houdt wijktafel Sint Laurens haar vergadering in het Van CittershoffOp de agenda staat het aankomend Dorpsplan Sint Lai rens. De wijktafel begint om 20.00 uur en is voor iedereen vrij toeganke lijk. Wijziging vergaderdata De wijktafels Nieuw- en Sint Joosland en Arnemuiden hebben hun verga derdatum verzet. Nieuw- en Sint Joosland gaan nu op dinsdag 10 mei vergaderen in plaats van 19 april en Arnemuiden komt op 12 mei bij el kaar in plaats van 21 april. Op Goede Vrijdag 22 april en tweede paasdag 25 april wordt geen huis vuil opgehaald. Het huisvuil van vrijdag 22 april wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 21 april. Het huisvuil van maandag 25 april halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 26 april op. Wij vragen u het huisvuil op 21 en 26 april voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender. Stadskantoor Gemeente Middelburg is gesloten op Goede Vrijdag 22 april en tweede paasdag 25 april. Ook op 5 en 6 mei zijn de gemeentelijke balies gesloten. Dit geldt ook voor de Sociale Dienst Walcheren. Het Werkplein Walcheren is op 5 en 6 mei wel gewoon open. Foto: Aart van Belzei Op maandag 25 april, tweede paasdag, is het gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Dit geldt ook voor zaterdag 30 april, Koninginnedag en donderdag 5 mei, Bevrijdingsdag. Het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg gaat met de leerlin- genploeg van Infra Zeeland op diverse plaatsen in de Hugo de Grootlaan reparatiewerkzaamheden aan de bestrating uit voeren. Het werk start 9 mei en duurt vijf weken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 33.

de Faam | 2011 | | pagina 8