INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE y) Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 april 2011 De Faam pagina 62 INFO RMATIE yde OVERHEID WK16 VERWIJDERING ILLEGAAL GELEGEN VAARTUIG Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben besloten om krachtens artikel 125 van de ge meentewet in samenhang met afde ling 5.3.1van de Algemene wet bestuursrecht over te gaan tot het toepassen van een last onder be stuursdwang, dat wil zeggen dat het in sfftjd met artikel 32, eerste lid, van de Haven- en Woonschepenver ordening Middelburg gelegen vaar tuig genaamd "INGRID" aan een steiger in het Arnekanaal te Middel burg van gemeentewege wordt ver wijderd en dat de hiermee gepaard gaande kosten op grond van het be paalde in artikel 5:25 van de Alge mene wet bestuursrecht op de overtreder zullen worden verhaald. Op grond van het bepaalde in arti kel 5:29 van de Algemene wet be stuursrecht wordt het vaartuig meegenomen en opgeslagen. Het vaartuig wordt enkel aan de recht hebbende teruggeven indien de in gevolge artikel 5:25 van de Algemene wet bestuursrecht ver schuldigde kosten zijn voldaan. In dien niet binnen dertien weken na de meevoering van het vaartuig te ruggave kan geschieden, is het col lege gerechtigd het vaartuig te verkopen of, indien verkoop niet mo gelijk is, de zaak om niet aan een derde in eigendom over te dragen of te laten vernietigen. De rechthebbende kan zich tot 19 juli 201 1 melden bij de gemeente dan.wel schrijven naar de afdeling Vergunningverlening en Handha ving, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. WET MILIEUBEHEER (Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op basis van artikel 2.20 lid 1 en 2.20 lid 5 van het Activiteitenbesluit en de bijbehorende ministeriële re- gelïfög maatwerkvoorschriften heb ben opgelegd met betrekking tot geluid ten aanzien van: - Schildersbedrijf Buitelaar- Pouwer, Herculesweg 41. Het besluit waarbij de maatwerkvoor schriften zijn gesteld en de op het be sluit betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 21 april tot en met 1 juni 2011 elke werk dag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Des gewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een.fhondelinge toelichting gegeven op voornoemde stukken, telefoonnum mer (0118) 67 52 42. Beroep De belanghebbende die het niet eens is met de opgelegde maatwerk voorschriften en die tegen het ont werpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (dan wel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verbéten daartegen geen ziens wijze te hebben ingebracht) kan vanaf 22 april (de dag na begin ter inzage legging) tot en met 2 juni 201 1 schriftelijk beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien een beroepschrift is inge diend en men van mening is dat de onverwijlde spoed, gelet op de be trokken belangen, dat vereist, kan men tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht de Voorzitter van de af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als voor een ver zoek om voorlopige voorziening wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvra gen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidings procedure van toepassing is, heb ben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): - Anodeweg, ongen.: bouw be- drijfsloods (6-4) (2011/3823). - Balans, ongen.: plaatsen 2 in formatiebordjes en stenen zuil bij Slavernijmonument (6-4) (2011/5017). - Bremstraat 27, Arnemuiden: bouw schuur (8-4). - Mortiere, Eendrachtsweg: aanleggen langzaamverkeerbrug (6-4) (2011/5082). - Mortiere, Park C3: aanleggen voetgangersbrug (6-4) (2011/5089). - Mortiere, over de Manne- zeesche Watergang: aanleg gen langzaamverkeerbrug (BZÖ-F) (6-4) (2011/5093). - Mortiere, over de Manne- zeesche Watergang, in het verlengde van het fietspad Little Walter pad/Howlin' Wolfstraat: aanleggen lang zaamverkeerbrug (6-4) (2011/ 5098). - Mortiere, park (Dl t/m D6): aanleggen 6 voetgangersbruggen (6-4) (2011/5091). - Mortiere, tussen bedrijven terrein BNO een BZO: aanleg gen brug voor alle verkeer (6-4) (2011/5100). - Mortiere, tussen John Lee Hookerstraat en Louis Arm- strongstraat: aanleggen 2 lang- zaamverkeerbruggen (6-4) (2011/ 5101). - Mortiereboulevard 18A: plaatsen 3 vlaggenmasten (13-4). - Mortiereboulevard 38: aan brengen reclame (11-4). - Rouaansekaai 49 t/m 5IC: vervangen kozijn trappenhuis (8-4). Aanvragen om wijziging van een eerder verleende omgevingsvergun ning is ingekomen voor: - Buitenruststraat 225: wijzi ging op d.d. 3 maart 2011 ver leende reguliere omgevingsvergun ning voor aanbrengen gevelre clame (wijziging betreft aanvul lende tekst op de gevel) (21-3). - Mortiereboulevard 38: wijzi ging op d.d. 19 februari 2009 ver leende reguliere bouwvergunning voor bouwen casco winkelgebouw (sit. nr. 1) (wijziging betreft interne bouwkundige aanpassing incl. wijzi ging in de brandveiligheidsvoorzie ningen) (31-3). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, tele foon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE OMGEVINGSVER GUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben ver leend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Buitenruststraat 225: wijzi ging op d.d. 3 maart 2011 ver leende reguliere omgevingsvergun ning voor aanbrengen gevelre clame (wijziging betreft aanvul lende tekst op de gevel) (8-4) - Kleverskerkseweg 51sloop delen gevels, binnenwanden en vloeren (7-4). - Kuipersweg 4: sloop magazijn met 2 verbindingsgangen (7-4). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebben den kunnen zes weken na de datum van het besluit een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft, ingediend en tevens van me ning is aat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningen rechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBE SCHIKKING (Uitgebreide voorbereidingsproce dure) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn vergunning te verle nen voor: - Lange Noordstraat 31: verwij deren en ged. vernieuwen houten voorgooten zwamsanering in on derliggende kozijnen en muurwerk. De aanvraag, de ontwerpbeschik king en de bijbehorende stukken lig gen gedurende zes weken, van 21 april tot en met 1 juni 2011ter in zage bij de vakbalie in het stadskan toor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of monde ling een zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde pe riode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het tele foonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND (Uitgebreide voorbereidingsproce dure) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in zake de onderstaande ontwerpbe sluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Gerbrandylaan 182: verlenen van omgevingsvergunning voor brandveilig gebruik 2 groepswo ningen. VOORONTWERPBESTEM MINGSPLAN 'NIEUW-MIDDEL- BURG' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke or dening en op grond van de In spraakverordening van de gemeente Middelburg, het vooront werpbestemmingsplan 'Nieuw Mid delburg' gedurende zes weken, van 21 april tot en met 1 juni 2011 voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Het plangebied van dit bestem mingsplan heeft betrekking op de woonwijk Nieuw Middelburg en op een gedeelte van het bedrijventer rein Ramsburg (tussen de Oostperk- weg en het woongebied Oud Arnemuidsvoetpaa). De belangrijk ste functie binnen het plangebied is wonen met daaraan verbonden voorzieningen als onderwijs- en an dere maatschappelijke voorzienin gen, winkelvoorzieningen, groenvoorziening en wegen. Het doel van dit voorontwerpplan is het onderbrengen van de geldende bestemmingsplannen in één bestem mingsplan met één samenhan gende, eensluidende en actuele juridisch planologische onderbou wing en regeling en heeft hoofdza kelijk een conserverend karakter. Een uitzondering hierop vormt het bouwplan voor de realisatie van een kleine woonbuurt achter de wonin gen aan de Veerseweg. Het voor ontwerpplan maakt deze ontwikkeling mogelijk. Het gaat hier bij globaal om het gebied gelegen achter de Veerseweg nummers 2 tot en met 30. Op deze locatie is de bouw van in totaal 6 vrijstaande wo ningen op grote kavels gepland. Inspraak wordt verleend aan ingeze tenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtsperso nen. Het voorontwerpplan kan ook worden bekeken op de gemeente lijke website www.middelbura.nl onder wonen en leven (verbou wen en onderhoud bestemmings plannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbe stemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelij keplannen.nl. Op deze site selec teert u het tabblad 'bestemmingsplannen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproepen. U kunt het plan di rect inzien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPNWM-VO99 in te vullen. Gedurende genoemde termijn kun nen inspraakreacties schriftelijk naar voren worden gebracht op een daar toe bestemd inspraakformulier. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor of te downloaden via www.middelburg.nl. Tevens kunnen inspraakreacties mon deling naar voren gebracht worden. Hiervoor is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via te lefoonnummer (0118) 67 52 85. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'SINT LAURENS' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening het ont- werpbestemmingsplan 'Sint Laurens' gedurende zes weken, van 21 april tot en met 1 juni 2011voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Het bestemmingsplan is tevens digi taal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en leven (ver)bouwen en onderhoud bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de lan delijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selecteert u het tabblad 'bestem mingsplannen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproe pen. U kunt het plan direct inzien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPSTL-ON99 in te vullen. Het plangebied van dit bestem mingsplan heeft betrekking op de gehele dorpskern van Sint Laurens, inclusief het zuidoostelijk gelegen woongebied Brigittadreef en het tus senliggende gebied aan weerszij den van de Noordweg, noordelijk van de Leliëndaalseweg. Het ontwerpplan heeft als doel het onderbrengen van het geldende be stemmingsplan en herzieningen daarvan, in één bestemmingsplan met één samenhangende, eenslui dende en actuele juridisch planolo gische onderbouwing en regeling en heeft hoofdzakelijk een conserve rend karakter. De belangrijkste func tie binnen het plangebied is wonen met daaraan verbonden voorzienin gen als onderwijs- en andere maat schappelijke voorzieningen, winkelvoorzieningen, groenvoorzie ning en wegen. Het voorontwerp van dit bestem mingsplan heeftin november/de- cember 2010 ter inzage gelegen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werpbestemmingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde.periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnum mer (0118) 67 52 85. VOORAANKONDIGING ARTIKEL 1.3.1 BESLUIT RUIMTELIJKE ORDENING (1) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimte lijke ordening (Bro), bekend dat wordt voorbereid het bestem mingsplan 'Bachtensteene'. Het bestemmingsplan 'Bachten steene' voorziet in een planologisch juridische regeling voor de bouw van een nieuw zorgcomplex. Het zorgcomplex wordt gerealiseerd op de voormalige schoollocatie aan de Bachtensteene in de binnenstad van Middelburg. Deze locatie wordt be grensd door de Bachtensteene, de Burggang en de Kapoengang. Het is op dit moment nog niet moge lijk zienswijzen tegen het bestem mingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog geen onafhanke lijke instanties in de gelegenheid ge steld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het ontwerpbestemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip gedu rende zes weken ter inzage gelegd worden en is dan ook te bekijken op de gemeentelijke website en via de landelijke website www.ruimtelijke- plannen.nl. Zodra een ontwerpbestemmingsplan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeentelijke website en in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze voor aankondiging kunt u contact opne men met de afdeling Ruimtelijk Beleid, telefoonnummer (0118- 67 52 36). VOORAANKONDIGING ARTIKEL 1.3.1 BESLUIT RUIMTELIJKE ORDENING (2) Buraèmeester en wethouders van Middelburg maken, overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimte lijke ordening (Bro), bekend dat wordt voorbereid het bestemmings plan 'Hotel Oranjeplaat' Het bestemmingsplan 'Hotel Oranje- plaat' vervangt het voor betreffende gronden geldende bestemmingsplan Lees verder op pagina 63

de Faam | 2011 | | pagina 62