Nieuw dierenasiel gaat bijna open stress Mindfulness ij MELIESTE MET PASEN ETEN WE THUIS! Drie meeslepende thrillers Uw evenement gratis in onze agenda? Dé Weekkrant goed gelezen Geef een asieldier een nieuw thuis èoosheid Training Glashandel TOPSLAGERIJ ROB VERBOOM tel. 412282 Spannend Agenda "De hoop dat bezoekers geen bloemen meenemen».." Onderzoek bewijst Dier van de week www.meditatiezeeland.nl hardglazen deuren HR++ dubbelglas Spiegels Monumentenglas Douchecabines Hardglazen deuren Glas in lood Vakkundige montage Livingstoneweg 20, GOES zie: meliesteglas.nl Showroom geopend: ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 uur. Mooie varkenshaasjes 500 gram Specialiteit katenhaasjes 100 gram (voor in de oven) 150 gram Natuurlijk hebben wij ook een verrassende keus in: Runderrollades - Varkensrollades - Kalfsrollade FONDUE - GOURMET en STEENGRILL Paassalade 4 personen 17,95 Scheldestraat 71Vlissingen rAltijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 april 2011 De Faam pagina 5 www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl il an de Maanweg in Vlissin- en, naast de Milieustraat, is et nieuwe Walcherse dieren- siel bijna klaar. Personeel en ijwilligers leggen de laatste and aan de afwerking en 1 richting. De dieren verhui- ?n 7 mei en de open dag is recies twee weken later. Ellen De Vriend Vlissingen p cheerster Wil van Reine loopt ind als een kind in een speel- pedwinkel. "We zijn vijftien jaar jezig geweest voor een nieuw siel. Maar wat we nu krijgen is elemaal geweldig. Er is ruimte oor zo'n 24 honden en 120 kat- :n. Het pand heeft een alarmin- tallatie, brandveiligheid en mi- );ubesparende snufjes. Alles is aim, licht en nieuw. Maar het is )ms nog wel een doolhof", lacht fih Ze begint de rondleiding in fc ontvangsthal waar een grote buten balie staat. Daarachter is een kantine, beheerderkamer en ruimte voor vergaderingen. De lange gang loopt rond en er komen tientallen deuren op uit. Op de deuren zitten nu nog A4-tjes met de bestemming erop van de kamers. We lopen langs de showroom voor de kit tens, die vanaf mei weer volop binnen worden gebracht. Wil opent deuren van ruimten met metalen hokken. Er zijn een aan tal katten- en hondenverblijven met een buitenhok. Badkamers, een ruimte voor de dagelijkse was, een aparte ziekenboeg voor katten en honden. "Hier verblij ven de zieke dieren en de nieuwe dieren gaan hier ook altijd twee weken in quarantaine. In het huidige asiel aan de Oostperk- www.hahonderzoek.nl www.de-faam.nl weg in Middelburg hebben we zo'n ruimte niet, daar zetten we de zieken in het magazijn apart", grinnikt Wil. "Natuur lijk worden ze daar net zo goed verzorgd, maar we moeten het doen met de ruimte die we heb ben. Het is daar allemaal oud en het is proppen in kleine hokjes." Tussen het nieuwe dierenasiel en de dijk zijn een aantal speelwei den. Wil vertelt dat de Lionsclub nog zorgt voor het inzaaien van het gras. Zo krijgt het asiel van alle kanten hulp en zoveel mo gelijk nieuwe spullen. Op 7 mei gaan de dieren en spullen van de Oostperkweg op transport naar de Maanweg. "Dat zal wel een hoop stress op leveren, vooral voor de katten", verwacht Wil. Vandaar dat de open dag pas twee weken later is. "Ik weet niet hoe ik het net jes moet zeggen, maar ik hoop dat de bezoekers geen bloemen meenemen, maar een gift. Daar hebben de dieren wat aan." Manon Veroude vult aan dat Het gloednieuwe Dierenasiel Walcheren opent binnenkort. FOTO: JASPER KARMAN bedrijven en particulieren ook een hok kunnen sponsoren. Een kattenhok voor 150 euro en een hondenhok voor 200 euro. Op het hok komt dan een bordje met de eigen naam of het logo. Het Dierenasiel heeft een nieuwe website met informatie en een blog van Bob de huiskat. dierenasielwalcheren.nl Kringloopwinkel houdt uitverkoop voor dierenasiel Peter ter Meulen is druk aan het werk in het asiel. Met een team vrijwilligers runt hij ook de kringloopwinkel in een loods aan de Vlissingse Volta- weg. De opbrengst gaat naar het asiel. "Het witgoed heb ben wij mede kunnen finan cieren. Omdat de gemeente de loods heeft verkocht is 30 april, van 10.00 tot 16.00 uur, een uitverkoop." Onplezierige gevoelens als stress, boosheid en angst beperken ons vaak om bewust te leven om te genieten, maar ook om uitdagende en moeilijke momenten op te vangen. Het is juist zó de moeite waard om te ervaren wat je nu bent en kunt en wat nu op je pad komt. Je werkt straks zelf aan een oplossing! De training: op vrijdagmiddag: 13 mei t/m 1 juli 8 sessies van elk 2,5 uur (aansluitende weken) in een groep van 8-15 personen in een onstpannen omgeving Meer informatie: Natuurgeneeskundig Therapeut Joke de Vrieze Tel. 06-22868392, Gapinge (ook: voetreflextherapie, Bachbloesemtherapie en psychosociale hulpverlening) (ook met jaloezie er tussen) Glashandel Melieste is slechts 11 min, vanaf de nieuwe tunnel kanaal Walcheren V.V.V.VTVWVTV.VV.V.VWVVTV Dat smaakt, onze fijne salades - slaatjes - paté - filet américain - vleeswaren uit eigen keuken. Topslagerspecialiteiten voor Pasen: Engelse hammetjes Aspergsehamsalade SPECIALITEIT: MAISKIP 1000 gram GRATIS kruiden elke donderdag biefstukdag 4 x 100 gram €5.50 Boerenham 150 gr. 2,85 Kalfsrollade 100 gr. 1,89 Rookvlees 100 gr. 50 Rauwe ham 100 gr. 1,89 PAASSPECIALITEITEN: - Kalfsschnitzels - Kalfsoesters - Kalfslever - Lamsbout - Lamskarbonade

de Faam | 2011 | | pagina 5