Audi Q3 is klaar Mobileye geeft automobilist derde oog Jaguar XF 2.2D: Downsizen Groove to Chill met Seat Dubbel dieselnieuws uit koker van Renault Nieuwe Audi A3 te zien in schetsvorm Mercedes A-klasse over een andere boeg MG6 in productie BMW 5 Plug-in Hybride VW Golf Style Melse. Voor alles wat te doen is in de aanloop naar het evenement én op koningin nedag zelf. Saco Melse: „Dit feest in de plaatwerkerij staat voor alles waar ook Seat Melse voor staat: innovatief, modern, publieksvriendelijk en in dit geval ook nog eens voor alle Walchenaren. Wat is er dan logischer dan dat wij dit evene ment ondersteunen?" De Seat Ibiza die Seat melse beschik baar stelt aan Groove to Chill is helemaal in stijl bestickerd. Grote kans dat u de auto dezer dagen op Walcheren ziet rondrijden. Groove to Chill geeft op koninginnedag een gratis toegankelijk feest op een van de mooiste lokaties van Vlis- singen. Maar liefst zeventien DJ's zullen twaalf uur lang hun muziek door de Zware Plaatwerkerij laten klinken. Het evenement begint om 14 uur. De middag staat in het teken van House, de avond wordt gevuld met techno. Een van de sponsoren van dit grootse gratis Vlissingse publieksevenement is Seat woensdag 20 april 2011 - pagina 45 De Seat Ibiza die Seat melse beschikbaar stelt aan Groove to Chill is helemaal in stijl bestickerd. De autotentoonstelling van Sjanghai wint enorm aan belang. Menig fabrikant bewaart er z'n wereldprimeurs voor. Zo ook Audi die aldaar de nieuwe Q3 lanceert, een crossover die onder meer in het segment van de BMW XI komt. Qua vormgeving laten de eerste schetsen weinig verrassingen zien. Alles is en blijft typisch Audi, maar dan in een kleiner formaat onder de Q5. De Q3 zal door Seat in Martorell worden gebouwd. Het is weer eens zover. MG produceert onder Chinese leiding in de oude fabriek een nieuwe vijfdeurs hatchback, de MG6. Voorlopig alleen met rechtse besturing, maar na gebleken succes ook voor de rest van Europa. De MG6 is een nieuwkomer in het hogere zakelijke segment. Ook heeft MG de 3 in de schappen staan, die echter uit China zal worden geïm porteerd. BMW werkt aan een plug in Hybrid op basis van de huidige 5-serie klaar voor Shanghai. Het gaat om de Chinese versie die samen met Brilliance wordt gebouwd. De elektromotor levert 95 pk en komt 75 km ver bij een maximale snelheid van 65 km/u. De 2 liter benzinemotor levert 218 pk. Ook Volkswagen is niet vies van actiemodellen en zo is nu de Golf Style verkrijg baar als hatchback en Variant. Diverse benzine en dieselmotoren worden voorgeschoteld. Specifieke kenmerken zijn 16 inch lichtmetaal, Highline grille, mistlampen en diverse fraaie interieurdetails. De meerprijs: 995 euro op de hatchback en 1.495 euro op de Variant ten opzichte van de Trendline. Een nieuwe dieselmotor begint zijn carrière in de Renault Scénic. Vanaf juni is namelijk de 1.6 dCi 130 leverbaar, een zogenaamde New Energy motor. Zoals de naam al doet vermoeden levert de motor 130 pk en een prima koppel van 320 Nm bij slechts 1.500 tr/ min. Nieuw voor het merk is een start/stop systeem en daarmee komt de C02-uit- stoot voor de Franse versie op 117 g/km te liggen. Jammer, want dat is voor 20 procent bijtelling net één gram te veel. Renault Nederland zal alles op alles zetten om die er nog af te snoepen. Met directe ingang komt de 110 pk sterke Renault Laguna 1.5 dCi wel in aanmerking voor 20 procent bijtelling. Van de hatchback als de Estate ligt de uitstoot op 116 g/km. Geen dubbele bodem meer, maar een coupévorm. Het principe van de huidige A-klasse met dub bele bodem laat Mercedes helemaal los, het nieuwe model wordt een meer coupé achtige compacte auto die onder meer met de Audi A3 en BMW 1-serie moet gaan wedijveren. De concept laat een sportief ogende driedeurs zien met een laag geplaatste grille in SLS-stijl. De concept lijkt nog ver van de productieversie af te staan, maar verwacht die niet later dan begin volgend jaar. De concept die in Sjanghai en New York te zien is heeft een volledig nieuw ontwikkelde 2 liter met turbo (210 pk). Mobileye heeft uitgebreid onderzoek gedaan naar de werking van zijn systemen. Daaruit blijkt dat 93 pro cent van de auto-ongeval len wordt veroorzaakt door menselijke fouten en vooral door onoplettendheid van de chauffeur. Vermoeid heid, slaap en zich laten afleiden door telefoneren of radio/muziek zijn steeds vaker oorzaak van de aanrijding. Het systeem kan eenvoudig, via of ficiële kanalen, worden I ingebouwd in de auto en kost 1.195 euro. Dat het effectief werkt hebben we mogen ervaren tijdens een proef. Voorgangers in het stadsverkeer, het zonder richting verlaten van de rijstrook en voetgangers en fietsers werden naadloos gesignaleerd. Na de concept van de nieuwe Audi A3 sedan heeft het Duitse merk nu ook schetsen vrijgegeven van de nieuwe hatchback variant. Daarnaast zal het programma compleet worden gemaakt met een cabriolet en vijfdeurs Sport- back. De A3 debuteert op een nieuw platform dat binnen de Volkswagen Groep later wordt gebruikt voor de nieuwe Golf en Seat Leon. De nieuwe Audi A3 staat in de eerste helft van 2012 bij de dealer. Ook Jaguar is genoodzaakt de gemiddelde C02-uitstoot van het modellengamma terug te dringen. De Britse fabrikant doet dat echter wel op niveau. De 211 pk versie van de drie liter zescilinder diesel maakt in de XF plaats voor een nog altijd krachtige 2.2 liter viercilinder dieselmotor met 190 pk en 450 Nm aan kop pel. De motor brengt de XF desgewenst in 8,5 tellen naar de honderd en uiteindelijk naar een topsnelheid van 225 km/u. Keurige prestaties. Waar we ook blij van worden is het gemiddeld brandstofverbruik van slechts 5,41/100 km, wat neerkomt op een C02-uitstoot van 149 g/km. De XF 2.2D is daarmee de zuinigste Jaguar ooit gebouwd. De dieselmotor wordt gekop peld aan een ZF achttraps- automaat standaard met een start/stop systeem. Dit systeem werkt heel eenvoudig. De motor slaat af als de rem in gedrukt blijft tijdens stilstaan. Zodra de rem wordt losgela ten, wordt de motor razendsnel gestart. De viercilinder houdt zich over het algemeen erg rustig, alleen boven de 3.000 toeren klinkt een zescilinder een tikkeltje geciviliseerder. Verder is het prima leven met de 2.2D in de XF. De introductie van de nieuwe dieselmotor gaat gepaard met een lichte facelift. Nieuwe lichtunits, led-dagrijverlich- ting en een licht gewijzigde grille maken het verschil. De vernieuwde XF staat vanaf komende zomer bij de dealer. Ongevalpreventiesyste- men werden tot voor kort affabriek ingebouwd en dat vaak in duur dere auto's. Daarin komt verandering. Ford biedt ze reeds aan op de nieuwe Focus en Mobileye levert separaat een systeem dat meekijkt. Het omvat een smart camera die in de auto op de voorruit wordt aangebracht en een display voor op het dashboard. Via de camera, die met dank aan de rui tenwissers ook in winter en bij regen dienst doet, maakt het systeem gebruik van de Mobileye-detec- tietechnologie om afstand tot voertuigen, rijstrook markeringen en voetgangers en fietsers te signaleren. Voor Mobileye een bekend terrein. Het bedrijf levert soortgelijke De schets van de Audi A3 toont een vertrouwd beeld. Ook fietsers worden door Mobileye opgemerkt. systemen aan onder andere Ford, Volvo, BMW, Opel en General Motors. Is de afstand tot de voorgan ger te kort en wordt de 'lane' verlaten zonder richting aan te geven, dan waarschuwt een geluidsignaal de bestuurder.

de Faam | 2011 | | pagina 45