Ford Focus Handelsonderneming Vm* Oev^^Meeuwse wint prijs De tien nieuwe Vivaro's van Fraanje VA^AUTO Aftersalesmanager IViarco Zuidijk van Autobedrijf Van Oeveren hield onlangs een dienstverleningsenquête. Velen reageerden daarop. Rob Starting Goes "Mercedes- Benzdealer Van Oeveren staat voor haar producten, dienset en klanten. Regelma tig evalueren wij onze werkzaamheden om op die wijze onszelf continu te verbeteren!" Aan het woord is aftersalesmanager Marco Zuidijk. "Middels deze enquête hebben we de wensen, ervaringen en meningen van onze klanten met kleine bedrijfswagens over de dienstverlening te horen gekregen. Als tegenprestatie hebben we de winnaar een weekendje uit gegeven." "We kregen boven verwachting veel reacties op deze enquête'" vertelt Marco Zuidijk mij in een interview. Met name de avondopenstelling van de werkplaats bedrijfswagens viel in goede aarde. Onze werkplaats is namelijk 5 dagen in de week tot 22.00 uur geopend en de tarieven zijn 's avonds niet hoger. Veel bedrijven, maar ook zzp-ers waarderen deze service, omdat het niet ten koste gaat van de werktijden. Deze avondo penstelling is met name één van de redenen dat de ambulances weer Mercedes rijden." Directeur RJ. Meeuwse van de gelijknamige han delsonderneming aan de Albert Plesmanweg in Goes was van de meer dan vijftig inzenders de gelukkige winnaar. Zijn bedrijf is al meer dan 50 jaar gespecialiseerd in het leveren van hoogwaar dige producten en diensten voor de water,-agri,- en elektrotechniek. "Wij hebben 7 Mercedes Sprinters en twee luxe wagens van hetzelfde merk rijden. Vooral de avondopenstelling van de werkplaats bedrijfswa gens spreekt ons zeer aan. We kunnen de auto's laten onderhouden buiten onze bedrijfstijden. Daarbij bevindt Van Oeveren zich bij ons om de hoek. We zijn bijzonder tevreden over de aftersa- les en onderschrijven graag dat positieve verhaal in het Zeeuws Autojournaal. We gaan beslist ge nieten van het weekendje naar Maastricht! woensdag 20 april 2011 - pagina 37 Ter vervanging van bestaande bedrijfsauto's heeft Aannemingsbedrijf Fraanje vorige week 10 nieuwe Vivaro's aangeschaft. Jaap Hollestelle, verkoopadviseur bij AutoTeam, mocht ze afleveren, waarna de bedrijfswagens door het personeel van Fraanje werden betim merd en ingericht voor het werk. De Vivaro's zijn verlengd, hebben allemaal een trekhaak en een RVS imperiaal en zijn via Zuid- West Lease geleverd. De Vivaro's staan op de foto met Louis de Korte van Fraanje. Uiteraard is de lokatie met zorg ge kozen, want op de achtergrond is het bouwterrein waar Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp bezig is de gebouwen te bouwen waar straks Au toTeam (Opel, Chevrolet), AutoMondo (Fiat, Alfa Romeo en Saab) en ZuidWest Lease komen te zitten. Tegenover deze uitbreiding wordt tegelijkertijd het nieuwe pand van verf- en lakkengroothandel Luyten VVZ gebouwd. Het gerenommeerde aannemingsbedrijf is een begrip in zuidwest Ne derland. Directeur Marco Bosman: "Het verbeteren van de kwaliteit van onze leefomgeving is de ambitie van Fraanje, zowel op de lange als op de korte termijn. Dit streven wij na door te ontwikkelen op het gebied van wonen, werken, beleven en duurzaamheid. Tijdens het bouwproces betrekt Fraanje alle partijen actief bij de planning, zodat wij het optimale uit de beschikbare leefruimte kunnen halen. Niet alleen individuele leefwensen, maar ook deze van de gehele samenleving dragen bij aan ons handelen. Naar onze medewerkers, partners en opdracht gevers hanteren we korte lijnen. Het familiaire karakter van Fraanje blijft onze basis, ondanks de sterke groei van de afgelopen jaren. Daarnaast houden wij het gehele proces van planning tot op levering in eigen huis, wat mogelijk is door onze diverse afdelingen en werkplaatsen. Deze onaf hankelijkheid maakt ons flexibel en slagvaardig, maar bovenal zelf verantwoordelijk voor kwaliteit en kosten. Zo realiseren wij keer op keer het leve ren van een kwalitatief hoogwaardig product." Als er één auto is die de lat van de rijdynamiek in zijn klasse hoger heeft gelegd, dan is het wel de Ford Focus. De nieuwe Focus First Edition staat voor ons klaar bij Autobedrijf Joosse in Vlissingen. Verkoper Jan de Jonge legt eerst in een notendop alle mogelijkheden uit van de Focus, alvorens wij op pad gaan met deze auto. Marina Meijers Vlissingen Het starten gaat bij de Ford Focus met de Ford Power startbutton (standaard vanaf het type Titanium)Het starten gaat dus zonder sleutel, je hoeft de af standsbediening alleen maar in je jaszak of tas bij je te dragen. De kans dat kleine kinderen de sleutel te pakken krijgen en zo de auto met de afstandsbediening op slot doen terwijl ze er zelf inzitten (heb ik een keer meegemaakt!), raakt zo dus een stuk kleiner. Veel tijd is besteed aan het ontwikkelen van de cockpit en de zitpositie. Daardoor is de bediening eenvoudig en voelt alles natuurlijk aan voor de bestuurder. De stoelen zijn bo vendien elektrisch bedienbaar en ook in hoogte verstelbaar. De geavanceerde elektrische stuurbe krachtiging (EPAS) van de Ford Focus realiseert een balans die met conventi onele stuurbekrachtigingssystemen niet haalbaar is. Bij parkeersnelheden wordt volledige bekrachtiging geleverd voor vederlicht manoeuvreren. Zodra je onderweg bent, neemt de benodigde kracht geleidelijk toe tot het juiste ni veau voor optimaal gevoel en optimale controle. Maar eigenlijk kan het parke ren nóg veel eenvoudiger, zo hebben wij gemerkt. Namelijk met het systeem voor automatisch inparkeren. Wanneer je op zoek bent naar een parkeerplaats en je rijdt langs een rij geparkeerde au to's, toets je de button voor het parkeren in. Het systeem geeft zelf aan wanneer er een geschikte plek gevonden is. En vanaf dat moment neemt de auto het over van de.bestuurder! Op het naviga tiescherm wordt aangegeven wanneer de auto in de achteruitversnelling moet en dan is het alleen nog een kwestie van gas geven en de rest wordt geregeld. In parkeren is nog nooit zo eenvoudig ge weest (en nog nooit zo goed gelukt). Verder is het vooral de veelzijdigheid die de auto zo aantrekkelijk maakt. Veelzijdigheid De aandacht voor detail die aan de nieu we Focus is besteed, is direct merkbaar: van de afwerking van de carrosserie tot de kwaliteit van het interieur. Ford heeft elk afzonderlijk onderdeel met het oog op betrouwbaarheid en duurzaamheid geconstrueerd en hield daarbij één doel helder voor ogen: kwaliteit voor jaren lang rijplezier. De FirstEdition, het type dat wij deze middag mochten lenen, heeft een zeer uitgebreid scala aan standaardspecifi caties. Zo beschikt de FirstEdition over een boordcomputer, elektrisch verstel en verwarmbare buitenspiegels met geïntegreerde richtingaanwijzers, half lederen bekleding en een regensensor. Aan alles is gedacht dus. 'Onze' Ford Focus FirstEdition is een 1.6 TDCI First Edition handgeschakeld 6-bak en deze dieselauto is er vanaf 28.495 euro. Voor dit type geldt overigens een bijtel- lingspercentage van 20%. De benzine variant van de First Edition is er vanaf 24.995 euro. De voordeligste Ford Fo cus is de 1.6 TI-VCT Ambiente hand- geschakeld 5-bak, deze is al verkrijgbaar vanaf 19.745 euro. Meer informatie over de nieuwe Ford Focus bij Autobedrijf Joosse in Vlissin: gen en bij Auto Adria in Goes.

de Faam | 2011 | | pagina 37