Paasshows bij de merkendealers Machtig krachtig Landwind CV9 ook op LPG Toyota borduurt voort op Aygo-thema Freelander zorgt voor mijlpaal Land Rover Audi A8 Hybrid B&O en Aston Martin Citroën Selection woensdag 20 april 2011 - pagina 35 Het is voorjaar. En wel op zijn al lermooist, al weken aan een stuk. Een betere start van het nieuwe jaar is niet te bedenken. De Midden- Zeeuwse merkendealers dragen hier hun steentje aan bij met de traditio nele occasionshow op tweede paas dag. Aanstaande maandag staan de toonzalen open voor iedereen die zoekt naar een gebruikte of een nieuwe auto. Midden Zeeland De Midden-Zeeuwse merkendealers hebben een traditie hoog te houden op het gebied van de Paasshow. Een zeer degelijke traditie wel te verstaan. Wie zegt Paasshow zegt Miro-terrein. Hoewel de Miro al jaren niet meer be staat en het immense parkeerterrein in Vlissingen tegenwoordig gedomineerd wordt door het tweeletterige, blauwe logo van 's lands grootste grootgrut ter, staat het begrip Miro-terrein met hoofdletters in het collectieve geheu gen van de Zeeuwse autoliefhebber gegrift. Uitgebreider Waar de paashow op het Miro-terrein jarenlang focuste op de volledige Mid den-Zeeuwse occasionmarkt bij elkaar op één terrein, is deze aanpak de afge lopen jaren verbreed. Merkendealers Johan Joosse en Nico Tramper van respectievelijk Ford Joosse in Vlissingen en Mitsubishi- en Mazdadealer Tramper Goes uit Goes weten hier meer over te vertellen. „De afgelopen jaren is de paasshow van de Midden Zeeuwse merkendealers steeds verder verbreed. Deze verbre ding kwam recent in een stroomver snelling terecht. Van de gecentrali seerde grootste show van het jaar, van uitsluitend tweedehands auto's, is hij getransformeerd naar een gedecentra liseerde complete tentoonstelling van gebruikte én nieuwe auto's. De show is nu verspreid over de showrooms van alle deelnemende merkendealers. Met alle noviteiten van dien." AutoRAI Waar daar op een occasionshow geen ruimte voor is, biedt de huidige vorm van de paasshow alle mogelijkheden om uit te pakken met gebruikt, nieuw én al lernieuwst. „Op dit moment is in Am sterdam de AutoRAI 2011Deze twee jaarlijkse landelijke show staat bol van de innovaties in de autowereld: nieuwe auto's blijken nóg zuiniger te kunnen zijn en, wat misschien belangrijker is, ook nóg veiliger. De nieuwste modellen krijgen steeds meer actieve veiligheids elementen aan boord. Denk hierbij aan bijvoorbeeld systemen die helpen bij het inparkeren, maar ook elektronica die detecteert dat een bestuurder in slaap aan het vallen is. Autorijden wordt niet alleen steeds comfortabeler, maar ook steeds veiliger. De Zeeuwse paasshow van komende maandag is.slechts twee dagen na de AutoRAI. Veel van de in novaties die in Amsterdam getoond werden reizen rechtstreeks door naar onze provincie en zijn dan al in leven den lijve te zien in onze eigen, vetrouw- de Zeeuwse showrooms. Extra's "De spin-off van de AutoRai is een zeer welkome aanvulling op onze traditio nele autoshow" weten Nico Tramper en Johan Joosse te melden. "Daar zijn we uiteraard meer dan tevreden mee." Maar de essentie van de klassieke paashow blijft overeind: „Op een auto show is voor een koper altijd wat extra's te vinden, of het nu gaat om een nieuwe of om een gebruikte auto. Vaak kan een dealer zijn auto's bijvoorbeeld extra scherp geprijsd aanbieden, of heeft hij de mogelijkheid om extra accessoires aan te bieden voor een bijzondere prijs. Maar ook valt te denken aan een extra hoge inruilprijs voor de huidige bolide bij aanschaf van een nieuwe of tweede hands auto of andere speciale acties, die in het geval van deze de-centrale paasshow per dealer kunnen verschil len. Kortom: een bezoek aan de paas show is aantrekkelijk voor iedereen in Zeeland die van auto's houdt." Tweede paasdag De paasshow is komende maandag, tweede paasdag. Hij wordt gehouden bij vrijwel alle Midden-Zeeuwse merken dealers in hun eigen showroom van 10 tot 16 uur. De exacte tijden- en plaatsen zijn te vinden in de advertenties in deze krant en op de websites van de dealers. Een van de smaakmakers van Audi op de AutoRAI is de A8 Hybrid, een stu diemodel die zijn Neder landse première beleefd. De limousine heeft in het vooronder een viercilinder 2 liter turbomotor die samen met een elektromotor zorgt voor een vermogen van 245 pk en koppel van 480 Nm. Daarmee is een top moge lijk van 245 km/u en sprint de auto 7,5 seoncen naar de 100 km/u. De exclusieve Aston Martin One-77 supersportwa gen krijgt een speciaal afgestemd geluidssysteem van Bang Olufsen. Al sinds 2007 werken beide fabrikanten samen op dit terrein. Van de One-77 worden slechts 77 exem plaren gebouwd, dus levert B&O ook maar 77 stuks van de 1.000 watt instal latie. Van diverse modellen heeft Citroën op dit moment extra aangeklede Selection modellen in de showroom. Dat loopt van de compacte en zuinige Cl tot en met de zakelijke C5. De Cl heeft voor 9.190 euro bijvoor beeld airco, elektrische rui ten, centrale vergrendeling en Piano Black details. In de C5 Selection treffen we standaard navigatie aan. Landwind heeft voor zijn model CV9, een midi-MPV, de typegoedkeuring rond voor een versie op LPG. Deze Flex Fuel gaat voor 17.495 euro de prijslijst in. Dat is vijfhonderd euro meer dan de prijs van de benzinevariant 1.6 Comfort. LWMC Europe, de distribu teur van het Chinese merk in Europa, heeft de LPG-instal- latie in samenwerking met Eu- rogas-Landirenzo ontwikkeld. Deze installatie wordt vanuit Europa naar China verscheept. De fabrieksgarantie van 3 jaar of 100.000 kilometer blijft dan ook volledig van kracht. Het gaat om een zogenaamde onderbouwinstallatie, zonder verlies van interieurruimte en met behoud van de originele benzinetank. De LPG-tank heeft een bruto inhoud van 65 liter, wat netto neerkomt op 54 liter, gezien het ver bruik van 1 op 10 goed voor actieradius van 540 kilometer. De Landwind CV9 Flex Fuel realiseert met LPG een C02- uitstoot van 139 g/km. Voor de Landwind CV9 1.6 op benzine is de C02-uitstoot vastgesteld op 154 g/km. Door de geringe meerprijs ten opzichte van de CV9 1.6 Comfort ligt het omslagpunt bij het rijden op LPG rond de 4.500 kilometer. Vooral particuliere kopers zal dit aanspreken. De prijs van de Landwind CV9 1.6 Base begint bij 14.495 euro. Het motorvermogen be draagt 98 pk. De levering start aansluitend op de AutoRAI (13-23 april). Er zijn inmid dels 25 contracten met dealers gesloten. De autoshow van Shanghai krijgt de primeur van de nieuwe BMW M5, die inog als con cept wordt gepresenteerd. BMW stapt met de nieuwe generatie af van haar machtige V10 motor en gaat terug naar een V8 met TwinPower turbotechniek die een hoog vermogen combineert met een 25 procent gunstiger brandstofverbruik. De aandrijving naar de achterwielen gaat via een 7-traps versnellingsbak met dubbele koppeling. De Multi-Mode automaat kost op 650 euro op dé Aygo. Twee nieuwe uitvoerin gen completeren het Aygo programma van Toyota. Zo biedt de Aygo Now voor 9.350 euro standaard airconditioning, centrale vergrendeling met afstands bediening, elektrische ramen voor en een radio/ CD'-speler. Voor 190 euro extra krijgt de Now er twee portieren bij. Nog completer is de Aspiration Green Naviga tor met 14 inch lichtmetalen wielen, meegespoten stootlijs- ten, een toerenteller, Alcantara bekleding en een volledig uit- neembaar TomTom navigatie systeem in de lakkleur Winter Green voor 11.525 euro. In de fabriek in Halewood is recent de 250.000ste Land Rover Freelander 2 van de band gerold. Bovendien weet het merk te melden dat van dit model tussen april vorig jaar en afgelopen februari de verko pen met maar liefst 22 pro cent zijn toegenomen. Land Rover heeft haar sterke positie in het compacte pre mium SUV-segment goed weten vast te houden en zelfs uit te bouwen. Zo'n zeventig procent wordt geëxporteerd over de hele wereld. Land Rover levert de Free lander met zowel voor- als vierwielaandrijving met een keuze uit twee efficiënte diesels en een krachtige V6. In ons land wordt het model aange boden vanaf 37.900 euro, die geldt voor de instapdiesel met voorwielaandrijving.

de Faam | 2011 | | pagina 35