werken aan de Zeeuwse weg Nieuws RAI nu al in Zeeland Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Concept Kia Naimo bijzonder Think Blue richt zich op milieu BMW 5 Serie showt Chinees Occasions te kust en te keur bij Paashows De AutoRai is nu in Amsterdam. Tijdens de Paasshows van de Zeeuwse merkendealers zijn de meeste nieuwtjes al in Zeeland te zien woensdag 20 april 2013. W Tijdens de Seoel Motor Show debuteerde de Kia Naimo. De Naimo is het derde elektrische concept, dat Kia binnen een jaar onthult. Eenvoud overheerst in het ongecompliceerde ontwerp, dat wordt geaccentueerd door een doorlopende voorruit, het asymmetrische ontwerp van het zonnedak en de LED-koplamp- verlichting. Het interieur bevat hand bewerkte materialen en straalt rust uit. De motor is 109 pk sterk, het koppel is 280 Nm en de topsnelheid is 150 km/u. Think Blue omvat meer dan een .geïntegreerde duurzaamheids trategie. Volkswagen schaart er ook productiemethoden onder die het milieu zo veel mogelijk ontzien en staat voor een zo efficiënt mogelijk gebruik van grondstoffen. Het nieuwe Bulli- prototype met elektrische aan drijving is een voorbeeld van de praktische invulling van Think Blue. V W produceert onder het label BlueMotionTechnologies auto's die opvallen door lage vefbruik- en emissiecijfers. BMW heeft op de autosalon van Shanghai een verlengde BMW 5 Serie plug-in hybride ont huld. De auto is ontwikkeld in samenwerking met joint venture partner Brilliance China Auto motive binnen het 'New Energy Vehicle' project voor China. Het concept wordt aangedreven door een efficiënte TwinPower Turbo verbrandingsmotor van 218 pk en een 95 pk sterke elektromotor. De auto kan 75 kilometer volle dig elektrisch rijden. De accu's zitten in de kofferruimte. Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 4 mei Vlaketunnel De werkzaamheden aan de Vlaketunnel naderen hun einde. Daartoe gaat de A58 nog één keer op slot. vannacht, de nacht van woensdag 20 op donderdag 21 april is het wegvak tus sen de aansluitingen Yerseke (33) en 's Gravenpolder (35) afgesloten. Goes De Rommerswalestraat is opgebroken vanwege riolerings en herbestratingswerkzaamheden. Samen met het gedeelte van de Schengestraat tussen de Zwakestraat en de Westwal zal deze naar verwachting tot 30 mei afgesloten blijven. Omrij den kan via Westsingel-Zuidvlietstraat. Vlissingen Vanwege werk aan de Schuitvaartgracht is deze tot vrijdag 17 juni afgesloten voor verkeer. Het trottoir blijft toegankelijk voor voetgangers. Het eenrichtingsverkeer in de Hogeweg wordt gedurende de werkzaamheden opgeheven. Het verkeer kan in- als uitgaand gebruik maken van de Hogeweg. Het Ravensteinplein is alleen bereikbaar via de Bonedijkestraat. Kamperland De Spuidijk in Kamperland is tot de bouwvakvakantie (23 juli) 'afgesloten voor verkeer. Waterschap Scheldestromen bouwt een nieuw gemaal. Het verkeer van Kamperland naar de Havenweg wordt omgeleid via de Ruiterplaatweg. bedrij ven aan De Havenweg blijven bereikbaar. Middelburg In- en om de Ruijterstraat, Trompstraat, Piet Heinstraat en Baarsjesstraat wordt tot na de zomer gewerkt aan een nieuwe riolering, aan wegbestrating, aan nieuwe trottoirs en aan par keervakken. Het verkeer in- en om de betreffende straten wordt door lokale bewegwijzering omgeleid. Vlissingen De riolering en de bestrating in de Korenbloemlaan en Le- lienlaan worden vervangen. Het werk duurt tot ongeveer eind mei. De straten worden in fases afgesloten voor al het ver keer, dat door borden wordt omgeleid. De woningen zullen in principe te allen tijde te voet bereikbaar blijven. Koudekerke De reconstructie van de Middelburgsestraat en de Duinstraat is in volle gang. Er is veel verkeershinder rond de dorpskern van Koudekerke en door verkeersborden ter plekke worden de omleidingsroutes voor het verkeer aangegeven. De bedoe ling is om de werkzaamheden eind oktober af te ronden. Serooskerke Er wordt hard gewerkt aan de N57, dat kan geen Walcherse automobilist ontgaan. De rechtstreekse verbinding vanuit Serooskerke naar de Vrouwenpolderseweg langs molen De Hoop is nog tot juni van dit jaar afgesloten voor autoverkeer. Er is een omleidingsroute ingesteld. Komende maandag, twee de paasdag, is de dag van de traditionele occasion shows van de Zeeuwse merkendealers. Deze dag zetten de dea lers hun beste beentje voor om te zorgen dat iedereen tevreden de deur uit zal gaan. Alle auto's staan keurig gepoetst en voorzien van alle nodige informatie te wachten op een nieuwe ei genaar. De meeste shows zijn ko mende maandag van 10 tot 16 uur. De precieze tijden en plaatsen van de shows staan in de advertenties in deze krant of op de web sites van de betreffende dealers. De AutoRAI 2011 is nog open tot en met komende zaterdag 23 april. De maandag daarop houden de meeste Zeeuwse merkendealers hun traditio nele Paasshows. Hier zullen de belang rijkste innovaties die de RAI toont al op Zeèuwse bodem te zien zijn. Na een editie (2009) die door de or ganisatie als een noodzakelijke pas op de plaats werd gezien vanwege de economische crisis, zijn dezer da gen de merkstands terug. Zowat elke stand heeft modellen, die of de show- en elektrische voertuigen kom je op zo- room nog niet hebben gehaald of een wat elke stand tegen. In het Paviljoen voorbode zijn van wat we mogen ver- 2.0 wordt daarvan een beeld gegeven wachten. De AutoRAI-organisatie telt met als thema 'Kies Elektrisch'. Ver honderd primeurs van 47 automerken. geet verder niet de vele paviljoens die Ford pakt uit met de enige wereldpre- een beeld geven van de mobiliteit uit mière, de Focus ECOnetic. Een diesel vroeger jaren. Het Supercar Paddock die leidt naar veertien procent bijtel- schetst waar de rijken van deze wereld ling. De nieuwe Focus staat inmid- voor gaan: merken zoals Bugatti, Lam- dels bij de Zeeuwse Ford-dealers in de borghini, Ferrari en Rolls Royce. Maar toonzalen. Rode draad op de AutoRAI ook op het gebied van de dagelijkse mo- 2011 is de nieuwe mobiliteit. Hybride biliteit is er voldoende nieuws. I11-RA1-4' Géén BPM Géén wegenbelasting 14% Bijtelling 7 jaar garanlie Kadealert 4P»' pkOAtO AutoVermeulen Goes 0113-561812 www.kia-goes.nl Kia Melse Vlissingen 0118-415220 www.kia-vlissingen.nl

de Faam | 2011 | | pagina 29