Walchenaren steunen burgerinitiatief ziekenhuis Walcheren TMC Kruiningen van boven tot onder vernieuwd Uit het Zakenhart van... Game Mania is open Nieuw: Les poulets d'Anvers Het behoud van het ziekenhuis op Walcheren wordt massaal gesteund Via de website kan het burgerinitiatief gesteund worden Verkiezing van de leukste winkel om bij te werken 2011 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 april 2011 De Faam pagina 27 Game Mania aan de Walstraat 191. FOTO: LEON JANSSENS De handtekeningenaktie krijgt erg veel steun van de bevolking. FOTO: JASPER KARMAN Vlissingen Game Mania opende zaterdag 2 april een nieuwe winkel aan de Walstraat 191 in Vlissingen. De belangstelling bij deze opening was groot. Ruim voor de offici ële opening om 10.00 uur ston den de mensen al in de rij om binnen te komen. Game Mania trakteerde zijn klanten op heel wat promotie-acties. Bovendien kregen de eerste 250 bezoekers ook nog een gratis Game Mania pakket, met heel wat leuke gad gets, mee naar huis. Behalve het exclusieve Game Mania pakket pakte de game speciaal zaak uit met tal van leuke aanbiedingen voor diverse consoles en games. Tevens kunnen bij Game Ma nia Vlissingen ook oude games ingeruild worden om zo korting te krijgen bij aankoop van nieuw games. In Game Mania is er een Try before you buy-corner. Shopmanager Pascal Meijer: Alle handheld- en gewone con soles kunnen hier voor aankoop getest worden. Daar wordt goed gebruik van gemaakt. Naast nieuwe games worden ook veel tweedehands games verkocht. Wanneer een spel niet bevalt is er zeven dagen omruilservice en er wordt ga rantie gegeven." Game iMania is de gamespe- ciaalzaak met de grootste keuze aan games, spelconso- les en accessoires in de Bene lux en heeft momenteel vijftig vestigingen in Nederland en vijfendertig in België. Game Mania is in beide landen uit geroepen tot Beste Winkelke ten in de categorie cd, dvd, en games. Game Mania opende de eerste winkel in 1992 in Merksem bij Antwerpen en is ondertussen uitgegroeid tot de grootste videogame fran- chiseketen in de Benelux. Maandag vanaf 13.00 ge opend. Telefoon 0118- 615859. www.gamemania.nl "Om het behoud van basis ziekenhuiszorg op Walcheren op de vergaderagenda van provincie Zeeland te krijgen hebben wij vijfhonderd hand tekeningen nodig. Na negen dagen verzamelen waren er 2500 handtekeningen", ver telt Cees van der Weele van het Walchers Burgerinitiatief. Marcel uan der Voort O Vlissingen "Wij willen met deze actie doorgaan tot half mei, zodat het eind van die maand op de vergader agenda kan. Het geeft niet dat het er veel meer dan de benodigde vijfhonderd handteke ningen zijn. Dat maakt indruk", verduidelijkt Van der Weele. De provincie heeft echter niets te zeggen over het ziekenhuis. Is zo'n burgerinitiatief het afschie ten van een losse flodder? Van der Weele: "Als ik politici bel hoor ik inderdaad dat ze vanuit de provincie geen invloed heb-, ben. Maar de provincie Zeeland blijft een machtig orgaan. Via een burgerinitiatief moeten ze erover vergaderen. Ik hoop dat ze vervolgens de directie van het Admiraal de Ruyterziekenhuis op het matje roepen. Het zieken huis heeft financiële problemen. Ik kan mij voorstellen dat de pro vincie financieel gaat ondersteu nen. Met als voorwaarde dat het ziekenhuis in Vlissingen blijft", klinkt het. Want als Zeeland er geld in steekt, dan is meepraten en meebeslissen mogelijk, zo is de redenering. Het is duidelijk dat Van der Weele en de andere ini tiatiefnemers ver willen gaan. Ze willen dat alle zorg, die van het Vlissingse ziekenhuis inmiddels naar Goes is gegaan, weer terug gaat naar het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg." Ik vind dat re- eel. Je ziet wel vaker dat er ergens zaken worden teruggedraaid als er problemen zijn. Als het moet, dan gebeurt het", benadrukt hij. Van der Weele is de woordvoer der en hij komt mét zijn uitspra ken op het moment dat de gelui den om het Vlissings ziekenhuis open te houden verstomden. Hij heeft veel losgemaakt. Niet en kel bij dè Vlissingers. Vanuit de gemeente Veere klonk er kritiek dat er wel handtekeningenlijsten in Vlissingen liggen, maar niet in de dorpen van Veere. Inwoners zijn zelf lijsten gaan regelen en hebben onder andere winkels bevoorraad. Ook in Middelburg liggen op verschillende locaties lijsten. "Dat is geweldig. Dat de dorpen eerst geen lijsten hadden komt doordat de actie op woens dag 6 april losjes is gestart. Eerst gingen wij redelijk ongeorgani seerd langs de Vlissingse deu ren.", besluit Van der Weele. In middels heeft Frank van Ieperen een website gemaakt: www.burgerinitiatiefbe- houdziekenhuiswalcheren.nl Marco is nieuw op de weekmarkt. FOTO: LINDA HEIKOOP Middelburg De inschrijving voor de verkiezing Leukste winkel om bij te werken 2011 is ge opend. Medewerkers uit de detailhandel kunnen hun 'ei gen' winkel voordragen voor deze titel via www.ikwerkbij- deleukstewinkel.nl. Daarmee maken zij kans op een nomi natie voor deze prestigieuze titel. De winnaar ontvangt bovendien een geldprijs van 2.500 euro, te besteden voor het hele team. De verkie zing is een initiatief van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD) en wordt dit jaar voor de vierde keer georganiseerd als onderdeel van de Retail Jaarprij- Titel Iedere winkel kan meedoen: groot en klein, zelfstandig, filiaal of franchise. Uit de aanmeldin gen makkt de jury een selectie. Kanshebbers op de titel worden door de jury bezocht. Wie zich uiteindelijk Leukste winkel om bij te werken 2011 mag noemen wordt bekendgemaakt tijdens het Retail Jaarprijs Gala in no vember. Teamprijs De HBD-prijs Leukste winkel om bij te werken 2011 wordt toegekend aan een winkel. Ook als die winkel onderdeel is van een filiaalbedrijf of franchise- keten geldt de prijs daarmee niet voor de hele keten of for mule. Het gaat immers om het samenspel in het team, met de collega's en de ondernemer/be drijfsleider. De winnende winkel mag een jaar lang de titel Leuk ste winkel om bij te werken voeren. Bovendien ontvangt het winnende team een geld bedrag van 2500 euro. Vorig jaar sleepte De Blauwe Shop in Hardenberg de titel in de wacht. In 2009 ging de eer naar Leurs Tuincentrum in Venlo en in 2008 was De Vries Slaapcomfort in Mal den de leukste winkel om bij te werken. Aanmelden kan tot 1 september 2011 www.ïkwerkbijdéleukste- winkel.nl. zen. Middelburg Marco van den Berg staat sinds kort, met de lekkerste gegrilde kipproducten en spare-ribs, op de Middelburgse weekmarkt op donderdag. De ondernemer is dit jaar begonnen met zijn Les poulets d'Anvers verkoopwa gen. "Het idee om voor mezelf te beginnen is ongeveer twee jaar geleden ontstaan. Ik sprak toen degene die onder de naam Les poulets d'Anvers op verschil lende markten in Zeeland en Brabant staat. Hij was bijna drie jaar voor zichzelf bezig en wilde graag uitbreiden", vertelt Marco. Hij nam de stap, na twintig jaar te hebben gevaren. "De inkoop van de kipproduc ten doen we samen en we verko pen onder dezelfde naam, maar we hebben wel twee aparte be drijven. We staan op de markten in Brouwershaven, Kamperland, Nieuwerkerk, Burgh-Haamste- de, Middelburg, Breda en Roosendaal." Marco vindt, als varensgezel, het vrije gevoel op de markt fijn en heeft nog geen dag spijt gehad van zijn beslissing. "Elke dag een ander praatje met uiteenlopende bezoe kers van de verkoopwagen. En tussendoor verkoop ik heerlijke gegrilde kipproduc ten en spare-ribs. De reacties zijn geweldig en ik heb al heel wat vaste klanten. Vorig week nog vertelde een mevrouw super enthousiast dat ze de gegrilde kip zo lekker vindt. 'Hij smaakt net als vroeger' vertelde ze." Les poulets d'Anvers ver zorgt ook het vlees op fees ten. De verkoopwagen komt dan ter plaatse om de kip en spare-ribs te grillen en warm op te dienen. Meer informatie via: les-pou- lets-d-anvers@hotmail.com Kruiningen Drie maanden lang stond de TMC aan de Zandweg in Krui ningen volledig op z'n kop. In een recordtempo werd het hele pand verbouwd,'van de vloeren tot de plafonds en van de verwar ming tot de verlichting, werkelijk alles is vernieuwd. Niet alleen de binnenkant van de winkel is bijna onherkenbaar veranderd, maar door de nieuwe voorgevel heeft ook de buitenzijde van het gebouw een complete metamor fose ondergaan. Donderdag 21 april wordt de vernieuwde TMC in Kruiningen geopend. "Er is keihard gewerkt", vindt directeur Jaap Witte, "het resul taat is super. Ik ben er van over tuigd dat deze TMC de mooiste woonwinkel is geworden in de verre omgeving. De liefhebber van een mooi interieur waant zich hier in een recreatiepark op het gebied van wonen. Meubels kun je "overal kopen, maar hier gaat het om de sfeer en de be leving." Niet alleen de winkel verrast, ook de collectie is ver nieuwd. Behalve romantisch, landelijk en klassiek is vooral het modernere gedeelte flink uitge breid. Bovendien presenteert TMC Kruiningen twee nieuwe merkgroepen; Musterring met alles op het gebied van slapen en de nieuwe meubelcollectie van Novastyl. Met zo'n enorm scala aan mo gelijkheden wordt het natuur lijk wel heel lastig kiezen. Maar geen nood, het personeel van de winkel denkt graag met de klant mee. Niet alleen in de winkel, maar.ook ter plaatse. De vertrek ken worden getekend en de klant is verzekerd van een professio neel advies op het gebied van inrichting. "We nemen graag de tijd voor onze klanten", laat Jaap Witte weten. "Deze betrok kenheid van het personeel en de liefde voor het vak is een enorme toegevoegde waarde." .««as* *-"• TMC heeft voor elk wat wils. FOTO: RACHEL VAN WESTEN

de Faam | 2011 | | pagina 27