BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN FONTEIN BELLAMYPARK VOOR RESTAURATIE NAAR VORDEN VERGADERINGEN VERKEERDE MILIEUWIJZER 2011 BEZORGD RONDLEIDINGEN DOK VAN PERRY GEMEENTE VLISSINGEN PAKT LAAGGELETTERDHEID AAN HET BURGERINITIATIEF GEMEENTE WOENSDAG 20 APRIL 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 21 april 2011 Agenda 1. Opening 2. Commissie geloofsbrieven 3. Vaststellen van de agenda 4. Spreekrecht burgers 5. Vragenhalfuur raadsleden 6. Vaststelling notulen 7a. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 7b. Afhandeling moties 8. Over te leggen stukken Verzamelvoorstel over te leggen stukken raad. 9. Te behandelen punten 9.1 Vaststellen bestem mingsplan Kenniswerf- Oost, gedeelte Prins Hendrikweg hoek Oostsouburgseweg 9.2 Verordening ruimte- en inrichtingseisen peuter speelzalen 9.3 Begrotingswijziging omtrent bestemming compensatiemiddelen AWBZ 9.4 Verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs 2011 9.5 Eerste begrotings wijzigingen 2011 LétÉ en SDW 9.6 Begroting Archipel 2011 9.7 Benoeming lid commis sie communicatie van de gemeenteraad Vlissingen 10. Moties 11. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Afgelopen week is de verkeerde versie van de Milieuwijzer 2011 verspreid. Onze excuses hier voor. De juiste Milieuwijzer 2011 ontvangt u in c 2011 alsnog in uwl Vanaf vrijdag 29 april 2011 organi seert de gemeente Vlissingen samen met de aannemer op vrij dagmiddag vanaf 14.30 uur rond leidingen door het Dok van Perry. Tijdens de rondleiding wordt de restauratie uitgebreid besproken. De rondleidingen duren ca. 1 uur. Indien u wilt deelnemen aan de rondleiding, dient u zich uiterlijk op donderdagmiddag 12.00 uur voorafgaand aan de rondleiding waaraan u wilt deelnemen, op te geven via e-mail scheldekwartier@ De rondleidingen vinden plaats op de volgende vrijdagen: - 29 april 2011 - 6 mei 2011 - 13 mei 2011 - 20 mei 2011 - 27 mei 2011 vlissingen.nl. We verzamelen ons bij de uitkijkpost! www.scheldekwartier.ni Donderdag 14 april en vrijdag 15 april 2011 is de fontein op het Bellamy- park gedemonteerd en vervoerd naar Vorden. Daar zal de fontein wor den gerestaureerd door Smederij Oldenhave. Naar verwachting wordt de fontein in oktober 2011 teruggeplaatst. www.vlissingen.nl/bellamypark Wist u dat 1,5 miljoen volwas sen Nederlanders grote moeite hebben met lezen, schrijven en rekenen? Het gaat dus om 1 op de 10 Nederlanders. In totaal wonen er in Vlissingen naar schatting ruim 5.000 laaggelet- terden. Grote kans dat u ook iemand kent die laaggeletterd is. Sinds enkele jaren is de gemeente Vlissingen actief betrokken bij de Zeeuwse Aanpak Laaggeletterd- heid, een door de Provincie Zee land gesubsidieerd project. Het voorkómen en bestrijden van laag- geletterdheid staat hier centraal. Herkennen en bespreekbaar maken In 2010 werden de baliemedewer kers van de gemeente Vlissingen geschoold in het herkennen en bespreekbaar maken van laaggelet- terdheid. In 2011 worden alle Vlissingse professionals in de gezondheidszorg door de gemeente benaderd. De gemeente Vlissingen wil op deze manier bereiken dat zo veel mogelijk professionals op de hoogte zijn van de problematiek van laaggeletterdheid. In samenwerking met de GGD zullen er in het najaar workshops verzorgd worden voor consul tatiebureau-artsen en wijkver pleegkundigen. Daarnaast biedt de gemeente middels een folder de Vlissingse gezondheidszorg een handreiking in: - het herkennen van laaggeletter- den; - het bespreekbaar maken van de problematiek; - het doorverwijzen naar instanties die laaggeletterden verder kunnen helpen. Benaderen gezondheidszorg Waarom worden nu juist de pro fessionals in de gezondheidszorg benaderd? Vanuit hun beroep hebben zij dagelijks contact met inwoners. Artsen voorzien hun patiënten van geschreven instruc ties. Ze schrijven medicijnen voor waarvan sommige patiënten de bijsluiter vermoedelijk niet kun nen lezen of ze maken vervolg afspraken die niet genoteerd worden. Kortom: zowel de profes sional in de gezondheidszorg als de patiënt zelf kunnen hier last van hebben! Als raadslid en mede organisator van de pro- testtocht van 31 januari 2009 voor het behoud van het basisziekenhuis te Vlissingen heb ik veel contacten met mensen. Deze mensen komen telkens met dezelfde vraag: "Wanneer komt er een burgerinitiatief voor het behoud van het huidige basis ziekenhuis te Vlissingen Walcheren?". Mijn antwoord was duidelijk. De politiek gaat daar niet over. Een burgerinitiatief is een onafhankelijk recht en behoort toe aan de bewoners, niet aan de politiek. Daarom was ik als raadslid bij zonder blij dat er een groep mensen uit Vlissingen/Walcheren het middel van een burgerinitiatief voor het behoud van een basiszie kenhuis hebben opgepakt. Deze mensen willen zich sterk maken voor het behoud van het huidige ziekenhuis in Vlissingen/ Walcheren. Op de dag dat zij het bekend hebben gemaakt, werd het direct een succes. De aanvragen voor het tekenen stromen bij de initiatief nemers binnen. Omdat bijna alle bewoners van Vlissingen en Wal cheren dit burgerinitiatief willen ondersteunen en daarmee aangeven dat de meerderheid van de bevolking niet accepteert dat het huidige basisziekenhuis (Zorg) van Vlissingen/Walcheren tegen de wil van de bevolking van Vlissingen en Walcheren naar Goes verdwijnt. Het zou voor de Raad van Bestuur van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis een duidelijk signaal moeten zijn, dat zij met hun hui dige plannen nimmer de steun en het vertrouwen krijgen van de Vlissingse en Walcherse bevolking. Dat is alleen mogelijk als ze hun plannen zouden bijstellen, waarbij de Acute zorg (Spoed eisende hulp, op level 1 niveau), oncologie, de ambulanceafhande ling en de kraamzorg in Vlissingen zouden plaatsvinden. Het is echt uniek dat er op Walcheren een burgerinitiatief wordt opgestart en uitgevoerd. Dus alle hulde aan deze initiatiefnemers en alle vrijwilligers en de Walcherse bevolking, want zij verdienen onze steun voor het behoud van een basisziekenhuis in Vlissingen. Wim Hirdes, raadslid LPV (Lokale Partij Vlissingen) e-mail: pwhirdes@zeelandnet.nl www.lokalepartijvlissingen.nl Tijdens de periode van ter inzage leg ging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbrengen. Schriftelijke zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Post bus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling^ Publiekszaken (telefoon 0118- 487588)of email mki@vlissingen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft in gebracht tegen de ontwerpbe schikking en belanghebbende is. Verleende omzettings-, monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimte Callenfelsstraat 2 (11-04-2011) 2. omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimte Kasteelstraat 174 (11-04-2011) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieksza ken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de wer king van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningen- rechter van de rechtbank Middel burg, Postbus 5015, .4330 KA Middelburg verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op vvww. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 28 april en 19 mei 2011. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisad ministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bij houding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inge schreven. Hercules Segherslaan 134 P. Ates, geb. 27-03-1989 Hercules Segherslaan 214 M.J.A. Ducroquetz, geb. 19-07-1991 Hercules Segherslaan 226 M. Can, geb. 01-06-1988 Hercules Segherslaan 232 V.H. Mendez Garca, geb. 14-1-1989 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemo tiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wet houders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 20 april 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11