r 7 v r Wijktafel Sint Laurens Informatiedag 45+ sport in Middelburg Herinnering aan finish Giro porthos Porthos opent haar deuren! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 april 2011 De Faam pagina 9 Woensdag 20 april houdt wijktafel Sint Laurens haar vergadering in het Van Cittershoff. Op de agenda staat het aankomend Dorpsplan Sint Laurens. De wijktafel begint om 20.00 uur en is voor iedereen vrij toe gankelijk. Wijziging vergaderdata De wijktafels Nieuw- en Sint Joosland en Arnemuiden hebben hun verga derdatum verzet. Nieuw- en Sint Joosland gaan nu op dinsdag 10 mei vergaderen in plaats van 19 april en Arnemuiden komt op 12 mei bij el kaar in plaats van 21 april. Op donderdag 14 april organiseren de gemeente Middelburg, voetbal vereniging Zeelandia Middelburg en Stichting Welzijn Middelburg een in formatie sportdag voor 45+ en ouder. Dit alles om sport en beweging onder deze doelgroep te bevorderen. Om tot op hoge leeftijd gezond en fit te blijven is sport en beweging van groot belang. Maar de groep die beweegt is in de minderheid, met name de 45+ers beweegt veel te weinig. Om de 45+ers, maar ook de inactieve ouderen een overzicht van het aanbod te laten zien, wordt deze informatiedag georganiseerd. Middel burgse sportverenigingen met een aanbod voor 45+, zoals Zeelandia Middelburg, die 45+ voetbal aanbiedt en de recreatieve sportgroepen faciliteert, worden hiervoor uitgenodigd om hun aanbod te presenteren. Daarnaast zullen ook Stichting Welzijn Middelburg en Middelburg in Be weging in informatiestands aanwezig zijn. Er worden fittests met knijpkracht, bloeddrukmetingen en een volledige bodyscan in 30 seconden aangeboden waar de BMI meting een onder deel van is. Verder worden de besturen van sportverenigingen uitgenodigd voor een presentatie met good-practice voorbeelden en een informeel gedeelte met een hapje en een drankje. De informatiedag wordt gehouden in het clubhuis van Zeelandia Middel burg (M.H. Boassonlaan 6) van 14.00 uur tot 20.00 uur. Voor meer informatie over deze dag kunt u contact opnemen met Pa trick de Guchteneire, 67 57 97 of p.de.guchteneire@middelburg.nl, coördinator Sport en Bewegen gemeente Middelburg. Op vrijdag 15 april wordt op de Dam een steen onthuld die herinnert aan de finish van de Giro d' Italia op 10 mei. Ook is de finishstreep zichtbaar gemaakt. Waar vorig jaar de meet lag, is een grijze stenen lijn in de straat gemaakt. De onthulling is tussen 14.30 en 15.15 uur op de Dam. Onder andere burgemeester Koos Schouwenaar, oud ploegleider Cees Priem en een Italiaanse delegatie van de Giro-orga nisatie zijn aanwezig. De Giro vertrok op 10 mei vanuit Amsterdam. Na 224 kilometer be reikten de renners de finish in Middelburg. De Belg Wouter Weylandt won deze derde'rit. De finish trok 75.000 wielerliefhebbers naar de stad. Deze informatiepagina van, de Gemeente Middelburg, wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 MSi Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Mid delburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Op zaterdag 16 april aanstaande is het Open Dag bij hét loket voor welzijn, zorg, opvoeden en opgroeien in Mid delburg. Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen Middelburgers alles te weten komen over de diensten die Porthos levert op het gebied van ouderenzorg, wonen en welzijn, mantelzorg en vrijwiligers en opvoeden en opgroeien. Naast een uitgebreide informatiemarkt zijn er verschillende gratis workshops. Ouderen leren er omgaan met de computer, internet en internetbankieren, er is een leuk toneelstuk over burenruzies en ouders kunnen opvoedtips krijgen van een echte Nanny! Gra tis een nieuw kapsel aan laten meten? Ook dat kan tijdens de Open Dag. En ook aan de kinderen wordt gedacht; er is een pop- penspreekuur bij het consultatiebureau, er staat een pannakooi en er is een workshop sieraden maken. PROGRAMMA Informatiemarkt 10.00 - 16.00 uur Wonen en welzijn Informatie over o.a. wetgeving bij (sociale) woningbouw, klussenhulp, buurtbemiddeling, leefbaarheid in de wijken en terminale zorg. Ouderenzorgen Informatie over o.a. terminale zorg, woningaanpassingen, vervoer en het cursusaanbod van verschillende zorgaanbieders. Mantelzorg en vrijwilligers Informatie over alles wat met vrijwilligerswerk en mantelzorg te maken heeft! Er is een banenmarkt en mantelzorgers vertellen over hun ervaringen. Opvoeden en opgroeien Alles over het leven van een kind van 0 tot 23 jaar! Informatie over ondermeer voeding, inentingen, schoolkeuze, vrije tijd, finan ciën, zakgeld, budgetteren, seksualiteit/weerbaarheid, problematiek en gevaren rondom drugs, alcohol, eetproblematiek en -stoor nissen, opvoedingsvragen en jonge ouders. Workshops Wmo<juiz met Bert van Leerdam 14.00 en 15.00 uur Kom op een leuke manier alles te weten over Porthos en de Wmo in de grote Wmo-quiz. Gepresenteerd door niemand minder dan oud Omroep Zeeland presentator Bert van Leerdam! Kom ook 'n uurtje quizzen met Bert en win een Facilitas Middelburg waardebon! Bonje met de buren! 10.00,11.00 en 12.00 uur Burenruzies, ze komen vaak voor! Tijdens deze leuke workshop ervaart u hoe het uit de hand kan lopen, en leert u welke partijen vervolgens iets kunnen betekenen. Buurtbemiddeling, de rechten en plichten van huurders... alles komt aan bod! Mantelzorg (t)huis 10.30,11.30 en 13.30 uur Workshop voor mantelzorgers waarin deelnemers actief aan de slag gaan om de balans tussen inspanning en ontspanning, zorg en oplaadmomenten in kaartte brengen. Als ruggensteuntje krijgen de deelnemers een boekenlegger mee met tips om goed voor zichzelf te zorgen. Nanny m/v - Video Home training Doorlopend van 10.00-16.00 uur Opvoedtips van een echte Nanny nodig? Video-hometraining kan helperr bij de aanpak van problemen. In deze workshop geeft een videohometrainer aan de hand van leuke praktijkvoorbeelden diverse opvoedtips! Signs of Safety/Signs of Wellbeing Doorlopend van 10.00 -14.00 uur Een workshop over de mate van veiligheid en welbevinden in een gezin, een methodiek die in heel Zeeland gehanteerd wordt door GGD, MEE, Bureau jeugdzorg en andere partijen. De methodiek helpt ouders oplossingsgericht naar opvoedingsvraagstukken te kijken. Workshops computergebruik 10.00,11.00,13.00,14.00 en 15.00 uur Tussendoor gelegenheid voor vragen Diverse workshops voor beginnende computergebruikers. Onder andere email, internetten, internetbankieren en fotobewerking komen aan bod. Drugshomeparty Indigo De Homeparty is bedoeld voor ouders/verzorgers van 10-15jarige kinderen die ondersteuning zoeken bij het bespreekbaar maken in hun gezin van risicovol gedrag. Een medewerker van Indigo geeft uitleg over de diverse genotmiddelen en gokken. Ter ondersteuning neemt hij/zij verschillende soorten drugs, een kennistest over alcohol, roken, softdrugs en wetgeving, en diverse folders mee. De antwoorden van de kennistest worden samen besproken. Tegelijkertijd kunnen de deelnemers vragen stellen, eigen onderwerpen aandragen en met de andere ouders van gedachten wisselen. En verder... Workshop sieraden maken Poppenspreekuur Kleurwedstrijd Voorleeshoek (met van 10.00 -10.30 uur burgemeester Schouwenaar als voorlezer!) Pannakooi Gratis kapper Puzzelspeurtocht Horecaplein, verzorgd door Grand Cafe Willem Meer informatie op www.porthos.nl/opendag Zorg dat je erbij bent! GRAND CAFÉ WILLEM Dagbesteding van de Stichting Philadelphia voor mensen met een verstandelijke beperking. Dé plek om te genieten van een lekker kopje koffie of thee met huisgemaakt gebak. Gevarieerd 3-gangen menu voor 8,50 en 10,50. Zaterdag 7 mei thema-avond met Italiaans buffet voor 15,00. Wij zijn open van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 uur tot 20.00 uur. Kom langs en geniet van onze kwaliteit en fijne, ongedwongen sfeer!

de Faam | 2011 | | pagina 9