Biken door de Schouwse duinen Het Zeeuwse licht van Domburg De Knapzakroute Even Zeppen! Fauna op Flakkee Nisse Het begin van de zomer is wellicht de mooiste tijd om te wandelen: de zon is al lekker warm, zonder dat het té heet is en de natuur is nog mooi fris groen, met nog veel bloemen en bloesems in bloei. Dat laatste geldt na tuurlijk met name in de Zak van Zuid Beveland, op de bloemendijken met hun meidoorns. Een leuke wandel tocht aldaar is de Knapzakroute. Deze is 10 kilometer lang en begint in Nisse. Het is mogelijk om de hele dag van deze tocht te genieten omdat hij langs meerdere uitspanningen voert. De wandelkaart kost 5 euro. Meer informatie via Bakkerij - Theetuin Jikkemiene aan het Dorpsplein 46 in Nisse, 0113-231772. www.ternisse.nl/indexJoestanden/Page730.htm Middelburg Alles kan op het Zeeuws Evenementen Park (ZEP) in Mid delburg. Het vrijetijdspark biedt vertier voor het hele gezin. De jongste kinderen vermaken zich in het familiepretpark Mini Mundi. Voor groot en klein is er Voetbal Experience. Nergens ter wereld is een sportattractie die zoveel biedt: meeslepende films, de nieuwste games en spellen, indruk wekkende ruimtes, waardevolle museumstukken, fantasti sche foto's, spannende verhalen. Hier speel, kijk, hoor, ruik en voel je voetbal, de grootste sport ter wereld. Golfen kan op de Indoor Midgetgolfbaan of bij GlowGolf. Of wat dacht u van een dagkaart in het fitnesscentrum voor een flinke workout. Of liever rustig aan. En gaan winkelen in de vrije- tijdswinkels. Of uitgebreid gaan lunchen in de restaurants. Kortom op ZEP Middelburg is er voor elk gezinslid wel iets leuks te doen en kan iedereen zich vermaken. iuiu w.zepmiddeVourg.nl Nieuwe-Tonge De deuren van het Faunapark Flakkee aan de Duiven- waardsedijk 22 te Nieuwe-Tonge staan weer open. De afgelopen winterperiode is gebruikt door de vrij willigers om nieuwe verblijven te bouwen voor onder andere de jonge neusberen en de konijnen. Ook is er een verblijf gekomen voor twee nieuwe bewoners op het park, Jip en Janneke. Deze capibara's van 4 maan den oud komen uit een Tsjechische dierentuin. Ezel Polly heeft er een vriendje bijgekregen: Bart. Bart is 6 maanden oud en komt uit Brabant. Ook nieuw op het park is een 18-holes midgetgolfbaan en een junglepad. Het junglepad loopt achter de verblijven van de dieren langs, zo kun je ze goed zien. Het park is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Ook het Paas- en Pinksterweekeinde en Koninginne dag is het park geopend. Meer informatie op www.faunaparkflakkee.nl Burgh-Haamstede De duinen van Schouwen herbergen een van de spectaculairste mountainbikeparcoursen van Nederland. En wat is er leuker dan met een ploeg fietsmaten dit parcours af te raggen? Iedere zondag om 10 uur start het ATB-team X-Treme met het parcours. Ook alle bikers van buitenaf zijn van harte wel kom om mee te rijden Met de mountainbike er op uit, vooral lekker sportief in de buitenlucht bezig zijn en daarmee de batterij weer opladen: dat is waar ATB-team X-Treme voor staat. Sportieve gezelligheid is troef en de Olympische gedachte 'meedoen is belangrijker dan de prestatie' staat hoog in het vaandel. Het tempo is rustig terwijl de techni sche moeilijkheden in het terrein door iedereen goed te volgen zijn. Er wordt zo'n anderhalf tot twee uur rustig getoerd, lekker biken over niet té technische paden. Onderweg worden er tips en trucs uitgewisseld. De bikers waar X-treme zich op richt zijn met name de beginners- en de écht recreatieve ren ners. Mannen, vrouwen, jeugd vanaf 6 jaar (liefst vergezeld van een ouder) en vooral ook gezinnen zijn van harte welkom. Indien nodig wordt er gesplitst in verschillende niveaugroepen. De bikers die willen meedoen moeten uiteraard beschikken over een deugdelijke mountainbike, biken zonder helm is natuurlijk een non-issue en comfortabel zittende fiets- of sportkleding spreekt vóór zich. Vertrekpunt is Sportcentrum Westerschouwen aan de Daleboutsweg 9 in Burgh-Haamstede. x-treme.tts@zeelandnet.nl Woensdag 13 april 2011 de Recreatiekrant Pagina 32 Wie Domburg zegt, zegt niet alleen strand, zee en duin, maar zegt ook schilderkunst. Aan het begin van de twintigste eeuw maakte Domburg internationaal faam als bloeiende kunstenaars kolonie. Thans wereldberoemde kunstenaars als Piet Mondriaan en Jan Toorop werkten in de bloeitijd van hun carrière vaak in het Zeeuwse licht van de Walcherse kustplaats. Domburg Met een jaarlijkse schildersweek wordt deze ar tistieke traditie van Domburg levend gehouden. Voor het Hemelvaartweekend, van 29 mei tot en met 4 juni, reist een internationaal gezelschap van zo'n dertig professionele kunstenaars af naar Zeeland. Net als hun fameuze voorgangers Piet Mondriaan en Jan Toorop laten ze zich daar inspireren door het Domburgse Licht. Ze strijken niet alleen neer in de dorpskern, maar ook op het strand en in de directe omgeving van het duindorpje. Niet alleen voor de kunstenaars zelf, maar ook voor het publiek is er die dagen veel te beleven. Vrijwel alle programmaonderdelen zijn vrij toegankelijk voor iedereen die geïnteres seerd is in kunst: van schildersbijeenkomsten tot een klassiek concert. Zondagsschilders De week wordt geopend met de Dag van de Zondagsschilders. Zondag 29 mei komen amateurschilders uit heel Nederland en België schilderen in de duinen, op het strand en in de straten van Domburg. De makers van de drie beste schilderijen winnen een masterclass met professioneel schilder Peter van Berkel. Zeeland heeft een traditie met paarden. Met stoere, bonkige werkpaarden wel te verstaan. Nog steeds werken ze op het land en draven ze over het strand. De dinsdag in de schildersweek staat er rond twee uur 's-middags een groepje van deze paarden klaar op het strand bij het Badpaviljoen. Ze fungeren als model tijdens een schildersessie. De kunstenaars schilderen de groep paarden op het strand en aan de vloedlijn. Montmartre Niet alleen paarden staan model: ook de toeris tische gasten van Domburg kunnen zichzelf op het linnen laten vereeuwigen. Onder de naam Montmartre in Domburg is de omgeving van de kerk aan de Hoofdstraat donderdagmiddag een groot openluchtatelier. De schildersweek wordt afgesloten met een groepsexpositie. Vanaf zaterdag 4 juni 17.00 uur is deze te zien in de Duingalerie aan de badhuisweg 2. http://www.schildersweek.nl Walcheren Een weekend lang kitesurfen, golfsurfen, kajak ken en stand-up paddling. Aan het begin van weer een lange, hete strandzomer zijn de NiX games 2011. Dit is hét evenement in Zeeland als je van watersporten houdt. De succesfor mule van eerdere edities blijft overeind, alleen wordt alles nog grootser aangepakt. Beide dagen geven ervaren instructeurs vanaf 11.00 uur clinics golfsurfen, kajakken, stand up paddling en kitesurfen. In anderhalf uur worden de principes van de sport uitgelegd, daarna gaan de deelnemers zelf het water in om de sport te beoefenen. De dag geeft een goed beeld van de watersport mogelijkheden op het Noordduine-strand en aan spektakel zal het niet ontbreken. Gedurende de dag zijn er spectaculaire demonstraties van alle sporten en is er de mogelijkheid materiaal te testen. Uiteraard horen bij de NlX-games. ook wedstrijden. Het weer zal mede bepalen wat voor wedstrijden het worden: bij veel wind wordt het kite-surfen, bij minder wind wordt een combinatie gezocht tussen kitesurfen, kayaking en surfing/stand up paddling. Bij weinig tot geen wind en golven Jigt de nadruk op kayakking en surfing/stand up paddling. Een dj zorgt voor extra sfeer. De Nix games 2011 zijn in het weekend van 30 april en 1 mei op het Noordduine-strand bij de Schelpweg in Domburg. Deelnemen aan de clinics kost 25 euro, inclusief lunch en gebruik van materiaal en wetsuit. Inschrijven kan op de dag zelf vanaf 10 uur en via http://www.nixgames.nl -

de Faam | 2011 | | pagina 32