Middelburg zoekt mantelzorgers voor nieuw beleid A r Koninklijke onderscheidingen Nieuw fietspad Gratis workshops en informatie bij Open Dag Porthos langs bunkers porthos MS» yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 april 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Zorgt u voor een naaste? Bent u een mantelzorger? Dan kunt u ons helpen. Wanneer is iemand mantelzorger? Als u (extra) zorg verleent aan een naaste met beperkingen en/of ge zondheidsproblemen. U doet dit vanwege de persoonlijke band met die naaste. Het is uw partner, (schoon)ouder, kind, kleinkind, familie, vriend. Mantelzorg kan allerlei vormen van zorg/hulp omvatten, zoals huishou delijke hulp, praktische steun (administratie of klussen in huis/tuin), ver zorging, verpleging, begeleiding, emotionele steun, toezicht. Herkent u zichzelf hier in? Dan willen we graag van u weten waar u tegen aan loopt en waar de gemeente u mee zou kunnen helpen. Wij willen graag leren van uw ervaringen. Ook als u inmiddels geen mantelzorger meer bent. Waar gaan we dit voor gebruiken? Middelburg is gestart met de voorbereidingen voor de nieuwe beleids nota Wmo. Het beleid rond mantelzorgers wordt in de nota ook opnieuw vormgegeven. Voor dit onderdeel kunnen we uw ervaringen goed gebrui ken. We komen bij u thuis langs voor een uitgebreid gesprek. Uiteraard worden uw gegevens vertrouwelijk behandeld. Voor meer informatie en opgave Mw. Tanja de Bruin, telefoon 0118 67 55 88. Te bereiken op maandag tot en met donderdag tussen 9 en 12 en 14 en 16 uur. De lintjesregen op Koninginnedag 2012 is nog ver weg. De aanvraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus 2011 bij de gemeente binnen zijn. Hoe gaat de aanvraag van een Koninklijke onderscheiding in zijn werk? Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samenleving. Het is be langrijk dat die inzet van recente aard is. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenle ving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Dit is misschien wat omslach tig omschreven. Enkele voorbeelden zijn verhelderend. Iemand die bijvoorbeeld twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan en zich daarvoor met hart en ziel heeft ingezet. Iemand die zich geruime tijd belangeloos heeft ingezet voor de kerk. Een medewerker van een oranjevereniging die er na 25 jaar mee ophoudt. Ook iemand die in zijn werk bijzondere prestaties levert kan worden onderscheiden. Het gaat dus om persoonlijke inzet, visie en kwaliteiten waar de samenle ving baat bij heeft. Hoe aanvragen? Misschien vindt u dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onderscheiding. U kunt dan een voordracht indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, welke u kunt downloaden via www.lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maan den in beslag. Dit komt doordat de voordrachten eerste door de ge meente in behandeling worden genomen, daarna door de provincie en tenslotte door het Kapittel voor de Civiele Orden in Den Haag. Voor drachten voor een Koninklijke onderscheiding met de bedoeling de uit reiking te laten plaatsvinden ter gelegenheid van Koninginnedag dienen jaarlijks voor 1 augustus bij de burgemeester ingediend te zijn. Voor de overige voordrachten - dus voor uitreiking van het lintje niet op Koninginnedag - geldt een aanvraagtermijn van ongeveer vijf maan den. Zo'n aanvraag kan het hele jaar door worden ingediend bij de burgemeester. De aanvraag In de aanvraag vermeldt u de naam en adresgegevens van de persoon voor wie de aanvraag van toepassing is. Een motivatie mag uiteraard niet ontbreken. Het adres van de aanvrager moet ook worden ver meld. Op die manier blijft de aanvraag en eventuele toekenning van de onderscheiding een verrassing. De lintjes worden altijd door de burge meester uitgereikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoordeling van een aanvraag wordt ook bekeken of de maat schappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een an dere manier tot uitdrukking is gekomen. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vragen. Informatie Wanneer u overweegt een aanvraag voor een Koninklijke onderschei ding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van de gemeente Middelburg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of 06 51 42 29 29. Vorige week openden Johan Stalknecht, directeur afdeling Economie en Mobiliteit bij de Provincie, en wethouder Frank Streng het nieuwe toeristisch- recreatief fietspad Abeelse- weg-Stromenweg. Het fietspad ligt binnen het deelgebied Wal cheren van het Nationaal Land schap Zuidwest Nederland. Het nieuwe fietspad vormt de laat ste schakel van de bunkerroute langs het Landfront, dat een on derdeel vormde van de Atlanti- kwall. Het Landfront wordt in verschillende nota's één van de kernkwaliteiten van Walcheren ge noemd. Met de aanleg van het fietspad worden nu ook twee in de polder geïsoleerde bunkers toe gankelijk gemaakt. Het fietspad heeft een lengte van circa 650 meter en een breedte van 3 meter. De berm is aan weerszijden ingeplant met streek eigen beplanting. Het deel van het toeristisch-recreatief fietspad dat zich op Vlissings grondgebied be vindt, is enige jaren geleden al aangelegd. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en op groeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walche ren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Mid delburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Voorlees halfuurtje met de burgemeester Voorlezen, het is doorgaans iets voor papa's en mama's. Of voor opa's en oma's. Maar wie ook erg goed kan voorlezen is burgemeester Koos Schouwenaar. Hij doet het speciaal voor de jongste bezoekers aan de Open Dag van Porthos op zaterdag 16 april aanstaande. Van 10 tot 10.30 uur leest de burgemeester voor uit diverse kinderboeken op de informatiemarkt over opvoeden en opgroeien. Dat is één van de vier thema's van de Open Dag bij Porthos. Terwijl de kinderen aandachtig naar de spannende avonturen van de burgemeester luisteren, kunnen de papa's en mama's zich op het gemakje laten in formeren. Bijvoorbeeld bij de Homeparty van Indigo. De Homeparty is bedoeld voor ouders/verzorgers van kinde ren en jongeren die ondersteuning zoeken bij het bespreekbaar maken in hun gezin van risicovol gedrag. Een medewerker van Indigo geeft uitleg over de diverse genotmiddelen en gokken. Ter ondersteuning nemen ze ver schillende soorten drugs, een kennistest over alcohol, roken, softdrugs en wetgeving, en diverse folders mee. Informatiemarkt Op de informatiemarkt is verder alles te vinden over het leven van een kind van 0 tot 23 jaar! Je krijgt er informatie over voeding, inentingen, schoolkeuze, vrije tijd, financiën, zakgeld, budgetteren, seksuali teit/weerbaarheid, problematiek en gevaren rondom drugs, alcohol, eetproblematiek en -stoornissen, opvoedingsvragen en jonge ouders. Daarnaast komen op de informatiemarkt ook nog de thema's ouderenzorgen, wonen welzijn en vrijwilligerswerk mantelzorg aan bod. Workshops Naast de uitgebreide informatiemarkt zijn er verschillende gratis workshops te volgen tijdens de Open Dag. Ouderen leren er omgaan met de computer, internet en internetbankieren, er is een leuk toneelstuk over buren ruzies en ouders kunnen opvoedtips krijgen van een echte Nanny! Gratis een nieuw kapsel aan laten meten? Ook dat kan tijdens de Open Dag. En naast het voorlezen is er voor kinderen nog veel meer te doen; er is een poppenspreëkuur bij het consultatiebureau, er staat een pannakooi en er is een workshop sieraden maken. Mis het niet! Alle activiteiten zijn uiteraard gratis toegankelijk, maar vol vol. Mis het dus niet! Het volledige programma van de Open Dag is te vinden op www.porthos.nl/opendag. Daar is ook een leuke kleurplaat te downloaden voor kinderen. Print de Porthos kleurplaat uit, lever hem in op de Open Dag en ontvang een leuke attentie! GRAND CAFÉ ZORGCENTRUM EBEN HAEZER Dé ontmoetingsplek in de Griffioen voor alle wijkbewoners Van maandag tot en met zaterdag, koffietijd 's ochtends vanaf 10.00 uur en 's middags vanaf 14.30 uur Variërende dagmenu's 5,10 (exclusief soep en dessert) van maandag t/m zaterdag van 12.00 - 13.15 uur Gezellig lunchen in een gastvrije omgeving, dat is zorgcentrum Eben-Haëzer. De vriendelijke bediening en sfeervolle omgeving zorgen ervoor dat u zich direct thuis voelt. Kom ook eens proeven! Het Nationaal Landschap Zuidwest Nederland is één van de twintig door het Rijk in de nota Ruimte aangewezen gebieden. Het ver sterken van de kwaliteit van het Nationaal Landschap is een doel. Dit wordt onder meer bereikt door meer aandacht te besteden aan landbouw, cultuurhistorie, toe risme en recreatie in deze gebie den. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 9