Commissievergaderingen april Dodenherdenking Arnemuiden Sandberglaan drie weken lang afgesloten Het woord aan raadslid Nellie de Bont-Smulders Julianabad gaat op 2 mei open Een raadscommissie adviseert de raad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein beho ren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vastge steld. Deze staat op voor maandag 18 april. Op woensdag 6 april is het com missie Maatschappelijke Zaken. Maandag 11 april vergadert de commissie Ruimte. Een dag later, dinsdag 12 april, komt de com missie Algemeen Bestuur bij el kaar. Inspraak Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp in brengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onder werp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspre ken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met inspre kers, kan de voorzitter de spreek tijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoor beeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het ge meentebestuur waartegen be zwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De bijeenkomsten zijn openbaar. Agenda's van commissievergade ringen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. De commissievergaderingen vin den plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Jaarlijks vindt er een dodenherdenking plaats op 4 mei in Arnemuiden. De wijkbeheergroep Arnemuiden organiseert ieder jaar deze herdenking, maar in afwachting van het raadsbesluit over het ombuigingsvoorstel voor het sluiten van de wijkondersteuningspunten heeft de wijkbeheer groep laten weten geen dodenherdenking in 2011 te organiseren. Om de inwoners van Arnemuiden ook dit jaar de gelegenheid te bieden dodenherdenking in Arnemuiden bij te kunnen wonen, heeft het college besloten de organisatie voor de herdenking eenmalig ter hand te nemen. Hoe het programma precies wordt, is op dit moment nog niet bekend. Maar daarover leest u uiteraard later meer op deze pagina. Want ook dit jaar wordt het programma van de herdenkingen in Middelburg en Arne muiden op de gemeentelijke pagina in de Faam gepubliceerd. Vanaf deze week is een deel van de Sandberglaan, vanaf het kruispunt met de President Rooseveltlaan tot en met het eerste kruispunt met de Seissingel, tot en met vrijdag 22 april geheel afgesloten voor verkeer. yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 april 2011 De Faam pagina Foto: Jan Koole Wandelen in Dauwendaele Wandelen in Dauwendaele kan op vele manieren. Zo is er in de wijk een Blauw Groene route. Deze is in beeld gebracht door en groepje wijkbewoners, die op deze manier al het groen en water dat er in de wijk is, onder de aandacht weet te brengen. Zij hebben daar zelfs een boekje van gemaakt. Maar je kunt ook een andere wan deling maken. De fractie van de PvdA gaat regelmatig op bezoek in de Middelburgse wijken, en zo ook in Dauwendaele. Tijdens een wandeling met buurtbe woners door de "Edelstenenbuurt" viel het ons op dat door de bouw van dit deel van Dauwendaele er wel heel veel tunneltjes en gangen zijn die erg verscholen liggen en daar door een onveilig gevoel geven. Daarnaast nodigen dergelijke hoek jes uit tot hangplekken en vervuiling. En laatst heb ik met een wijkbewo ner 's avonds om een uur of tien eens een rondje door de wijk gelo pen en dan valt vooral op dat er tus sen de woningen weinig verlichting is wat kennelijk weer uitnodigt tot zaken die het daglicht niet kunnen verdragen. Op diverse plekken zie je een concentratie van afval en wiet zakjes. En overal in de wijk kom je jongeren tegen die nergens een eigen plekje hebben. Die plek was er wel in de vorm van het jeugdhonk, maar dat is al geruime tijd gesloten in verband met het onderhoud. Wat in de hele wijk opvalt, is de staat van de woningen, de wijk dateert uit de jaren 60 en 70 en dat is aan de woningen af te zien. Maar wat ook opvalt in Dauwendaele is dat er een actieve wijkbeheergroep is, er zijn wijkbewoners die het samen voor el kaar hebben gekregen dat er een aantal nieuwe speelterreintjes geko men zijn en Stichting de Wijk Dau wendaele organiseert regelmatig activiteiten. De wijktafel wordt hier al tijd goed bezocht, de betrokkenheid van de bewoners in deze wijk is groot en op de wijktafel hoor je niet zoveel anders dan wat ik ervaren heb tijdens mijn wandelingen. Middelburg investeert in haar wijken, de herstructurering van de Stromen- wijk is al begonnen en ook de reno vatie van Nieuw Middelburg is in volle gang. De fractie van de PvdA vindt dat het tijd wordt om na te denken over hoe we de wijk Dauwendaele extra impuls kunnen geven. Denkt u met ons mee? Nellie de Bont Raadslid PvdA bontjn@zeelandnet.nl Foto: Jan Koole Gemeente Middelburg gaat asfaltonderhoud verrichten op de Sandber glaan. Ook het asfalt op het naastgelegen fietspad wordt meegenomen. Het kruispunt President Rooseveltlaan/Sandberglaan gaat op'twee mo menten een nacht dicht. Omleiding Er wordt een omleiding ingesteld. Vanuit Grijpskerke is Middelburg cen trum te bereiken via de Laan de Verenigde Naties naar de Stromenweg. Via Sint Laurens is Middelburg centrum te bereiken via de N57. Ook voor fietsers is er een omleiding via de Seisweg en via de Seissin gel naar de Noordweg. Nachtwerk In de nacht van dinsdag 5 op woensdag 6 april van 22.00 tot 6.00 uur wordt het kruispunt President Rooseveltlaan Sandberglaan volledig afgesloten voor het verkeer. Overdag kan het verkeer gebruik maken van het kruispunt. Hetzelfde kruispunt is in de nacht van vrijdag 15 op zaterdag 16 april afgesloten van 20.00 uur tot 08.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Pascal Geldof, telefoonnummer 67 56 81 of p.geldof@middelburg.nl. Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden gaat maandag 2 mei weer open. Er kan iedere dag, behalve op zon en feestdagen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 3 september. Het zwembad is voor het vrijzwemmen open van maandag tot en met zaterdag van 13.15 uur tot 17.00 uur. Volwassenuurtje is van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur. Wilt u een abonnement? U kunt u dan laten inschrijven op maandag 18 april van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur in het Juliana bad. Neem bij de inschrijving een recente pasfoto mee en graag met ge past geld betalen. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 8