r r r Vanwege ons éénjarig bestaan in Goes, 3 dagen feest! donderdag, vrijdag en zaterdag Kijk voor de voorwaarden op de site. Breuer Veranda's Hensonweg 4 4462 GV Goes Tel.: 0 7 73-22309 7 Fax: 073-5470337 f Openingstijden per 1 april 2011: Donderdag en vrijdag geopend van 10.00 -17.00 uur Zaterdag geopend van 10.00 -16.00 uur Voor meer breuerverandas.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 april 2011 De Faam pagina 43 Puzzel mee! PuzzelWin! graaf werk- tuig koude lekker nij wereld deel inge nieur kam- peer- gerei na gerecht elpen been verharde huid hoogte punt cosme tisch produkt T T 1 Spaanse titel pape gaaien- naam vulka nisch gesteente soort stof bedden goed T voor zetsel muziekin strument deur raampje T 4 Euro pese taal maand (afk.) duivel planten wereld T 6 namaak nakome ling pardon 10 lengte maat 8 munt eenheid effen honing drank T f deel van een gitaar 9 rivier in Siberië brief omslag 2 T 5 boom schortje groente kort geleden voeg woord pers. vnw. 9fe1?jf T T lengte maat over dreven dyne (scheik) T cascade T kinder ziekte 3 7 pape gaai 1 23456789 10 Fiona Hack (1972) uit Wissenkerke presenteert zaterdag 9 april in 't kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk een gedichten- en verhalen bundel van Zeeuwse bodem. De Faam mag van elk boek twee exemplaren weggeven. Dus puzzel mee! Ellen De Vriend Wissenkerke "Een jaar geleden riep ik schrij vend Zeeland op om een gedicht of verhaal naar mij te sturen voor een verzamelbundel van Zeeuwse bodem. Vast stond dat de teksten voor volwassenen moesten zijn en de lengte van maximaal vijf A4tjes. Verder heb ik geen eisen gesteld aan onder werpen of andere dingen. Wel heb ik de lat best hoog gelegd wat het schrijfniveau betreft", vertelt Fiona. "Ik heb een aantal bekende schrijvers uitgenodigd om aan het boek mee te doen. Ik wist wel dat er veel talent was in Zeeland, maar de meer dan hon derd inzendingen had ik niet verwacht. De achtergronden en leeftijden van de inzenders lopen erg uiteen. Wat ik het moeilijk ste vond was om, tegen sommige inzenders, te moeten zeggen dat hun werk niet goed genoeg was. Ik heb verhalen gelezen waar geen touw aan vast te knopen was, verhalen voor kinderen die ik niet wilde en nog wat andere dingen. Soms ook inzenders tips gegeven om het een en an der aan te passen in hun verhaal. Een aantal reageerde daar boos op. Daar heb ik echt wakker van gelegen", verzucht Fiona. 79 auteurs Uiteindelijk heeft zij het werk van 79 auteurs gebundeld in één gedichten- en twee verha lenbundels. In november komt de tweede verhalenbundel uit. Daarin staat onder meer een verhaal van de onlangs overle den en bekende fantasyschrijver Wim Stolk /(pseudoniem: W.J. Maryson) uit Kats. Verhalen die eruit springen zijn volgens Fiona het herkenbare Inburgering in Zeeland van Maud Minneboo uit Oostkapelle; Los zand van Barbara Joy uit Vlissin- gen over een echtpaar met hu welijksproblemen en de bijdrage van Jan Zwemer. De verhalen bundel kost in de boekhandels 19,95 euro en de gedichtenbun del 14,95 euro. Puzzeloplossing Wilt u één van de boeken win nen? Stuur dan uw puzzelop- lossing naar Redactie De Faam, Fruitlaan 4c, 4462 EP Goes of via de e-mail: red.faam@whm. wegener.nl. Graag erbij zetten of u liever de verhalen- of dicht bundel wint. Presentatie De presentatie in 't kerkje van Ellesdiek begint zaterdag om 14.00 uur. De deelnemende au teurs vullen een gedeelte op met voordrachten. Aanmelden kan via: fionahack@zeefandnet.nl. Keuze uit diverse acties!

de Faam | 2011 | | pagina 43