Kompas van Doris i 1-25 JUNI 20 u L Meld je aan met je team op: www.24uurvandeboulevard.nl Geef kinderen met MS een betere toekomst! Geef een asieldier een nieuw thuis Volg ons en win een prijs Kiik&win Tussen Hanoi en Istanbul Wat zijn de bezoektijden in het ziekenhuis? Doe mee samen met je vrienden,familie, bedrijf,sportclub of opleiding! Dier van de week Twitter mee Helderziende waarnemingen Optreden ON DA Nieuw fietspad langs bunkers Open Ochtend voor vrouwen Mosselrock Live presentaties Sporen uit Serviceberichten if8* Ui Van 19.00 uur tot 19.00 uur 24 UUR VAN 0E BOULEVARD 24 uur van de Boulevard is een activiteit van de Stichting Goede Doelen Rotary Vlissingen Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl http ://twitter.com/ Kli k_en_Win www.de-faam.nl Vlissingen Helderziende waarnemin gen avond door paragnost en medium Tresi Barros op woensdag 18 april. Op deze avond werkt zij samen met haar vertrouwde gids Isaak. Hij is een hoge leermeester uit het hiernamaals. Tijdens deze avond kunnen deel nemers vragen stellen over zichzelf. Het is van 20.00 tot 22.15 uur in het centrum Al één Zijn aan de aan de Falck- straat 2 in Vlissingen. Deel name kost 25,00 euro. www.aleenzijn.nl Nieuw- en Sint Joosland Muziekvereniging ONDA houdt op zaterdag 16 april haar jaarlijkse uitvoering. Er is een gastoptreden van René Boogaarts op Alpen hoorn. De voorstelling be gint om 19.30 uur in Het Dorpshuis aan de Veerstraat 2 in Nieuw- en Sint Joosland. Gratis kaarten bestellen kan via ondanieuwland@hot- mail.com. De Engelse driemastschoe ner Doris strandde op 14 december 1907 voor de kust van Westkapelle tijdens een zware noordwestenstorm met orkaanvlagen. Met ge vaar voor eigen leven redde Jacob Schroevers en zijn zonen drie opvarenden. Het kompas van de Doris is sinds vorige week donderdag te zien in het Maritiem muZEE- um in Vlissingen. Ellen De Vriend Vlissingen Het kompas is in de zomer van 2009 opgedoken door onder meer Fred Groen van de Wrak- duik stichting de Roompot. Een team van de stichting was op zoek naar mogelijke resten van het VOC schip de Woestduyn. Het was vreemd dat het kompas werd gevonden bij het scheeps wrak, want de gezagvoerder Thomas Mayor had destijds ver klaard dat het schip uit de koers was geraakt, omdat de beide kompassen overboord waren Het kompas van de Doris geeft de geheimen van de stranding helaas niet prijs. FOTO: JASPER KARMAN geslagen. De redenen van de ka pitein om dit te vertellen kunnen we niet meer achterhalen. Het verhaal van de Doris kreeg 103 jaar geleden veel aandacht in de plaatselijke kranten. De dappere familie Schroevers werd gepre zen. Jacob (54) en zijn zonen Job (30), Gerard (27), Jacob (24), Klaas (20) en Lieven (17) en zijn kleinzoon Jacob van de Ketterij (13) wilden de arme drommels nie lete verzuupe. Het weer was zo slecht dat de vissers elkaar aan boord niet konden zien. Jacob vertelde later dat je krek geen tien elle veur juut kon zien. Roepend hielden ze contact met elkaar. Ze konden langszij de Doris komen en haalden de van de kou ver stijfde Mayor en twee matrozen aan boord. Zij hadden dertig uur vastgesjord gezeten in de hagel en storm. Na de restauratie van het kom pas is besloten dat het thuis hoort bij de overige informatie van de Doris in het Maritiem Middelburg Gedeputeerde Cees van Be- veren en Wethouder Frank Streng openden vorige week het nieuwe toeristisch-recre- atief fietspad Abeelseweg- Stromenweg. Het nieuwe fietspad vormt de laatste schakel van de bunkerroute langs het Landfront, dat een onderdeel vormde van de Atlantikwall. Het fietspad ligt binnen het deelgebied Walcheren van het Nationaal Landschap Zuidwest Neder land. Het Landfront wordt in verschillende nota's één van de kernkwaliteiten van Wal cheren genoemd. Met de aanleg van het fietspad wor den nu ook twee in de polder geïsoleerde bunkers toegan kelijk gemaakt. Middelburg In De Morgenster aan de Adr. Lauwereyszstraat 6 in Middelburg is er op dinsdag 12 april een Open Ochtend voor vrouwen. Spreekster is Marianne Grandia en het thema is Muurbloem of zonne bloem? Het is van 9.15 tot 11.15 uur en is interkerkelijk. Meer in formatie via 0118 - 602716. Vlissingen De Mosselrock Live Demo presentaties zijn op zaterdag 9 april te gast in de Panta Rhei in Vlissingen. Een vijftal, voorna melijk Zeeuwse, bands treden op. Namelijk ShagWhiskeyBo- tox, Worst-El-Aars, Nu-metal, Ugly Ducks and Me en Going Dutch. Het reguliere gedeelte wordt af gesloten door Soryman zij spelen covers in het melodieuze/classic rockgenre. In een set van on geveer dertig minuten gaan de bands aan het publiek en Mos- selrockbestuur laten zien wat zij live waard zijn. En dat zij op zaterdag 20 augustus onmisbaar zijn op het Mosselrockpodium in Yerseke. Door een formulier in te vullen of commentaar te posten op Facebook en Twit ter kan het publiek haar eigen mening geven over de diverse bands. Het begint om 21.00 uur en entree is gratis. iuu;u;.mosselrock.nl woensdag 6 april 2011 De Faam pagina 4 SPINNEN u i '&MlmgËÊËÊ0&& VOOR «NVBQE.N MBTM5 REKENING 1446.51.858

de Faam | 2011 | | pagina 4