S-MAX en Galaxy Business-uitvoeringen Test Elektrische Volvo C30 Opel Agila en Suzuki Splash belastingvrij Fiat 500 Bicolore inclusief kunstwerk Panamera en Cayenne voor circuit Elektrische Microcar: prima actieradius Racen in Mercedes- Benz SLS AMG GT3 Volvo S60 Skoda en Offroad Team DSG- transmissies Einde benzine en diesel woensdag 6 april 2011 - pagina 34 Tot voor kort was het nodig om een LPG-installatie in de Opel Agila en Suzuki Splash te lepelen om het model onder de uitstootgrens van 110 g/km C02 te krijgen. Maar inmiddels is het de technici van het merk gelukt om ook de standaard 1 liter benzinemotor in uitstoot verder terug te schroeven. Met 109 g/km komen beide modellen zonder ingewikkelde Microcar komt met de New M.GO Electric, een elektri sche brommobiel. Die heeft een moderne en innovatieve technologie, is veilig en is voor zien van een eigentijds design. Het stevige chassis, een derde remlicht, vier schijfremmen, een airbag in het stuurwiel, LED-dagrijverlichting en Italië viert dit jaar '150 jaar eenwording Italië' en in Ne derland wordt dat onderstreept met een gelimiteerde versie (150) van de Fiat 500 Bicolore. De rood-wit gekleurde auto is leverbaar met een 1.2 liter viercilinder of met de TwinAir 85 tweecilindermotor. De 1.2-versie is gekoppeld aan de gerobotiseerde, automatische Dualogic versnellingsbak, de TwinAir 85 heeft een handge- De Nederlander Christiaan Frankenhout gaat racen met een Mercedes-Benz SLS AMG GT3. Zijn programma omvat de sterk bezette Duitse ADAC GT Master-serie. De races van deze klasse vinden plaats in Duitsland, Oosten- ingrepen in aanmerking voor belastingvrijstelling en 14 procent bijtelling. De instapprijs van de Opel zakt met 1.000 euro terug tot 8.995 euro. De prijs van de Suzuki Splash in deze uitgave is nog niet bekend, maar het merk zal Opel ongetwijfeld volgen. De levering begint kort na de zomer. een automatische lichtsen sor maken de auto veilig. Afhankelijk van de rijstijl en de rijomstandigheden heeft de elektrische Microcar een actieradius van 60 tot 80 kilometer. De batterij kan in vijf uur volledig worden opgeladen via het normale elektriciteitsnetwerk schakelde vijfbak. De Fiat 500 Bicolore is standaard onder andere voorzien van centrale portiervergrende ling en airco. De Fiat 500 1.2 Start&Stop Dualogic Bicolore is er vanaf 14.995 euro en de TwinAir 85 Bicolore vanaf 15.795 euro. Elke koper ontvangt een Fiat 500 kunstwerk van de hand van Annejole Jacobs- de Jongh. rijk, België en Nederland. Van 16 tot en met 18 september is de ADAC GT Masters te gast op het TT- circuit in Assen. Tevens neemt hij deel aan de 24- uursraces op de Nürbur- gring-Nordschleife. Een rijke standaarduitrus ting is het kenmerk van de S-MAX en Galaxy Trend Business-uitvoeringen. De auto's, leverbaar met een 1.6 TDCi-dieselmotor of een 1.6 EcoBoost benzinekrachtbron, hebben onder meer aan boord een geavanceerd navigatiesy steem met 7 inch touchscreen, een USB-aansluiting, dual zone automatische airconditio ning, Bluetooth, Voice Control bediening, cruise control met Speed Limiter, dagrijverlich- ting, elektrisch verwarmbare voorruit en een met leder afge werkte versnellingspook. De vanafprijs van de S-MAX Trend Business is 34.669 euro. De diesel S-MAX Trend Busi ness is er vanaf 38.266 euro. De Galaxy Trend Business 1.6 EcoBoost staat voor 39.142 in de prijslijst en de 1.6 TDCi staat bij de dealer vanaf 41.839 euro. Volvo heeft een V60 Plug-in aangekondigd voor volgend jaar maar er zit meer schone techniek in het Zweedse'vat. Onlangs testte de firma een elektrische C30 onder extreme winterse omstandigheden. De batterijen deden optimaal hun werk bij temperaturen die beneden de -20 graden Celcius zakten. Volvo heeft diverse nieuwe methoden ontwik keld om de batterijen aan een grondige test te onderwerpen. In totaal werden tweehonderd tests op de elektrische C30 los Porsches op een circuit zijn aan de orde van de dag. Iedereen denkt dan aan de 911 die in allerhande klasses tegen elkaar of de concurrentie uitkomen. Bij een circuit Porsche zal men niet snel een Panamera of Cayenne voor ogen hebben, maar toch klopt dat beeld niet helemaal. Tijdens de American Le Mans Series worden beide model len ingezet respectievelijk als bijpassende pacecar en voor rappe medische ondersteu ning. gelaten. "Wij willen er van ver zekerd zijn dat de elektrische C30 zich tijdens het rijden bij extreem warm en koud weer maar ook tijdens parkeren en opladen van zijn beste kant laat zien." De Volvo C30 Electric is uitgerust met drie klimaat systemen, het ene voorziet de passagiers van de juiste tem peratuur, een ander systeem koelt of verwarmt de batterijen en de elektrische motor en de elektronica zijn voorzien van waterkoeling. Uitgangspunt is dat ook onder extreme koude de bestuurders en zijn pas sagiers comfortabel reizen zonder dat het zijn weerslag heeft op de batterijen in de C30. Climate control vindt plaats'door middel van een unit die wordt gevoed door bio-ethanol. De daarvoor benodigde tank heeft een inhoud van 14,5 liter. De unit wordt actief wanneer de batterijen stroom leveren aan de motor. Op korte rit ten nemen de batterijen de stroomvoorziening van de bio-ethanol-unit over. Tien straatartiesten zijn vijf dagen lang bij het station in Zurich in de weer geweest met het beschilderen van een Volvo S60. Tijdens het kunstpro ject werd elke tien seconden een foto gemaakt. Die zijn gebundeld in drie minuten film en te zien op YouTube. www. youtube.com/VolvoCarsNews Skoda en wielersport worden vaak in een adem genoemd. De Rabobank Wielerploeg rijdt al jaren Skoda. Vor het nieuwe seizoen heeft ook het Rabo- bank-Giant Offroad Team voor dit Tsjechische merk gekozen. De mountainbikers krijgen de beschikking over auto's die pas sen bij hjn sport: twee Yeti's 2.0 TDI 4x4 en een Octavia Combi 1.6 TDI metDSG. Sinds 2003 heeft Volkswagen al meer dan 3,5 miljoen DSG- transmissies geproduceerd. De Volkswagen-fabriek in de Duit se stad Kassei was daarbij goed voor 3,4 miljoen exemplaren. In het Chinese Dalian rolden ruim 150.000 DSG-transmissies van de band. In Nederland zijn inmiddels meer dan zestigdui zend auto's uit de Volkswagen stal met DSG verkocht. Als het aan de Europese Com missie ligt rijden alle auto's in 2050 met een alternatieve aandrijving. Het gebruik van benzine en diesel moet dan vol ledig zijn uitgebannen, wat niet wil zeggen dat verbrandingsmo toren volledig uit de tijd zullen zijn. Twintig jaar eerder streeft men naar het met vijftig procent terugdringen van benzine- en dieselauto's in stedelijk gebied. De commissie wil de totale C02-uitstoot in 2050 met zes tig procent, terugdringen. Het wegverkeer is verantwoordelijk voor 25 procent van de totale C02-productie in ons wereld deel. De EU wil transport via rails en over het water serieus meer kansen geven. Er zullen veel stimulerende maatregelen moeten worden genomen om dit te bereiken. We hebben nog een lange weg te gaan. Niet verwacht? Een circuitklare Porsche Panamera. De elektrische versie is identiek aan de M.GO SXI. De SLS wordt geprepareerd door Heico Motorsport. fkv TD884S1 Ford verrijkt de S-MAX en Galaxy. Lezers uan automagazine AutoBild Allrad hebben de Cadillac CTS AWD Coupé gekozen tot 'Car of the Year'. In die categorie staan de importauto's centraal en bleef Cadillac de Nissan GT-R, de Lamborghini Gallardo, de Bentley Continental GT en de Alfa Romeo Brera Q4 uoor. Cadillac is blij om te zien dat de return van Cadillac op de Europese markt is opgevallen en wordt gewaardeerd. De CTS is uoorzien uan een 3.6 liter V6 die 311 pk levert.

de Faam | 2011 | | pagina 34