va^aut0 Op alles voorbereid Tramper Goes als QQ-Z eerste in Zeeland Toyota De Jonge steunt goed doel Tramper Goes heeft onlangs de eerste drie volledig CO-2 vrije auto's in Zeeland afgele verd. Het Goese bedrijf zet in op duurzaam heid. Het gaat om de 100 elektrische Mitsubishi i-MIeV, een compacte vierper- soonsauto. RobStrating Goes Verkoopadviseur Rinze Back "ondanks het feit dat de auto geen CO-2 uitstoot is het een aange name, praktische wagen die perfect past in onze missie om zorg te dragen voor een duurzame toekomst." De eerste 'groene' auto's werden afgeleverd aan Kyoto lease uit Heinkenszand en Tons Mosterd uit Zierikzee. Dit Schouwse bedrijf draait geheel op groene stroom, deels zelf opgewekt door zon nepanelen. Kyoto lease heeft als specialisme het aanbieden van milieuvriendelijke auto's. De aan schaf van de i-MIeV is dus een logische keuze voor deze bedrijven die duurzaamheid hoog op de agenda hebben staan. Veilig De Mitsubishi i-MIeV biedt ondanks zijn zeer lichte constructie een hele goede bescherming aan de inzittenden. Dit is recent aangetoond door tes ten van de ANWB. Rinze Back: "deze auto is op vele fronten interessant. Zo heb je als leaserijder bijvoorbeeld geen bijtelling, betaal je geen BPM, zijn er tal van subsidiemogelijkheden en voor de zakelijke rijder gunstige afschrijvingsmogelijk heden. Voor een kleine dertigduizend euro heb je een veilige, praktische vierpersoonswagen die voorzien is van een A-label. Een welkome aanvul ling dus op ons toch al brede assortiment." Ton Schroer van Tons Mosterd Heerlijkheden ging graag op de foto met de nieuwste aanwinst van zijn bedrijf. Meer informatie: www.trampergoes.nl woensdag 6 april 2011 - pagina 27 van Toyota De Jonge vond dit zó belangrijk, dat hij Trimline opdracht heeft gegeven 10 demo's te bestickeren. Tegen de tijd dat de happening op de Grote Markt gaat plaatsvinden, komen we er in deze krant op terug. Rob Strating Goes /Vlissingen Ze vallen op in het Zeeuwse landschap: de 10 bestickerde Toyota demo's voor de Stich ting Jayden van Autobedrijf De Jonge in Goes en Vlissingen. Rob en Jolanda Faase hebben het ergste meege maakt wat ouders kan overkomen: hun zoon Jay den is op bijna 3-jarige leeftijd overleden aan een neuroblastoom tumor. Na zijn overlijden vonden Rob en Jolanda dat ze iets moesten doen om an dere ouders en hun kinderen te besparen wat zij hadden meegemaakt. Ze hebben een stichting opgericht die in samen werking met Villa Joep vecht voor een efficiën tere behandeling tegen de ziekte. Omdat er veel geld nodig is om onderzoeken te doen, worden er allerlei acties gehouden. Op 3 juni houdt de stichting bijvoorbeeld een spinningmarathon op de Grote Markt in Goes. Peter de Jonge, directeur De nieuwe Honda Jazz is nu ook verkrijgbaar als hybrideauto, voor nog schonere en zuinigere ritten. En aangezien hybrideauto's steeds populairder worden, vind ik het een goed idee om deze week de Jazz Hybrid eens een middagje te lenen. Marina Meijers Goes Op alles voorbereid, dat kun je van de Honda Jazz wel zeggen. Als er iets is, dat deze auto kenmerkt, dan is dat wel licht en ruimte. De auto is compact van buiten, maar groot en ruim van binnen. Dit komt door verschillende zaken. Allereerst is daar het prachtige glazen panoramadak. Dit zorgt voor een enorme hoeveelheid daglicht en dus ruimtegevoel in het interieur. Wil je het wat minder licht? Met één druk op de knop is het glazen dak veranderd in een 'gesloten' dak. Dit panormadak is trouwens standaard op de Elegance en Exlusive uitvoeringen. Daarnaast is er de handige achterbank die je met één simpele handeling plat gooit, waarna een vlakke vloer ontstaat. De ruimte die dan ontstaat, is ook nog eens heel bruikbaar, omdat er geen ankerpunten of haken in de weg zitten. Klap de zit ting omhoog en je kunt hoge spullen op de vloer kwijt, terwijl de leuning als steun op z'n plek blijft. De verbeterde looks aan de buitenkant zijn niet alleen mooi, maar hebben ook een functie. De vernieuwde bumper en de speciaal ontwikkelde banden met weinig rolweerstand verlagen de weer stand, waardoor de Jazz nog zuiniger rijdt. En dat is natuurlijk één van de belangrijkste argumenten om voor de Honda Jazz te kiezen: zijn zuinigheid. De nieuwe Jazz Hybrid heeft namelijk de kracht van de benzineversie met het voordeel van hybridetechnologie. De auto gebruikt het Integrated Motor As- sist (IMA) hybridesysteem om de ge avanceerde elektromotor te combineren met de traditionele benzinemotor. Met de Electric Vehicle mode, heeft de Jazz Hybrid onder bepaalde omstandighe den de mogelijkheid om alleen op elek trische kracht te rijden. Het resultaat is een nog lager brandstofverbruik. De Jazz Hybrid komt standaard ook met Continu Variabele Transmissie (CVT). Dit type automatische transmissie biedt het meeste comfort van alle automaat types. Doordat de CVT transmissie al tijd de juiste overbrengingsverhouding kiest, verbruikt de Jazz minder brand stof en stoot hij minder schadelijke stoffen uit. Het voert te ver om nu nog uitgebreider in te gaan op de hybride techniek; in de mooie brochure van de Honda Jazz staat dit zeer duidelijk be schreven en uiteraard is er ook de dealer die er veel meer over kan vertellen. Bij de vormgeving van de Jazz stond één ding voorop: de veiligheid van zowel de inzittenden als mensen in zijn om geving. De Jazz is een van de veiligste auto's in Europa volgens de crashtests van Euro NCAP en heeft de maximale 5 sterren toegekend gekregen. Daar kun je mee thuiskomen dus. De Jazz heeft standaard een antiblokkeerremsysteem en elektronische remkrachtverdeling. Brake assist zorgt er bij een noodlop voor dat er een enorme remkracht vrij komt. De Jazz Hybrid is er in drie ver schillende typen: de 1.4 CVT Comfort, de 1.4 CVT Elegance en de 1.4 CVT Exclusive. Wij mochten deze middag de Elegance lenen, deze is verkrijgbaar vanaf 21.100 euro. En dan de opnamelokatie van de foto. Het gaat hier om een oud boerderijtje op Koudekerke dat ooit toebehoorde aan mijn overgrootouders. Zij zullen vast nooit vermoed hebben dat er anno 2011 nog eens een hybrideauto op hun erf zou parkeren....

de Faam | 2011 | | pagina 27