Walcheren Rotondes Arnestein zijn strop voor vrachtwagens Voor lekker eten even naar Fish Chips Uit het Zakenhart van... Chica's Mode voor dames Knutselen bij Kleurenfestijn Gemeente Middelburg en Rijkswaterstaat zijn over de situatie in gesprek "De discussie is nu wie het moet gaan betalen..." Rijkswaterstaat steunt zeewierboerderij in de Noordzee Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 april 2011 De Faam pagina 1.6 Middelburg Sinds half maart is in hartje Mid delburg Chica's Mode geopend, een nieuwe damesmodezaak van Yolanda Tempelman en dochter Mascha. "Dit is altijd een stille wens van mij geweest, maar ik was druk met andere dingen. Nu was de tijd daar om iets voor mezelf te doen. Mijn broer en schoonzus hebben ook een mo dezaak en dat sprak mij aan. Ik ga naar Parijs voor de inkoop. Leuke collecties, modern en trendy, de mode van nu. Wij wil len het toch iets anders inkopen dan doorsnee. Eenmalige in koop, steeds vernieuwend bezig zijn, dat voorkomt doublures. Zo blijf je exclusief en uniek.. Qua prijs zijn de collecties erg leuk wat vaak tot verbaasde reacties van klanten leidt", aldus Yolan da, "Dit is echt een winkel waar een vrouw zich nog meer vrouw kan voelen. De mode is voor jonge mensen en voor iedereen die zich aangetrokken voelt om deze mode te dragen." De voor jaarscollectie is binnen en de zomercollectie volgt. Pan talons, jeans, strandjurken, kleding voor vrije tijd én ge kleed. Deze uit Frankrijk af komstige mode is aangevuld met accessoires zoals shawls, tasjes, armbanden, horloges, oorbellen, riemen en leuke schoenen. Klanten kunnen volledig gekleed worden door Chica's Mode. De damesmodezaak is sfeer vol uitgevoerd in lichte kleu ren die het ruimtelijk effect versterken. Aan de tafel is het gezellig zitten, Yolanda en Mascha presenteren kof fie. "Ik hou van een open en hartelijke ontvangst, ik ben altijd geïnteresseerd in men sen," lacht Yolanda. Chica's Mode heeft ook cadeaubon nen. Maandag vanaf 13.00 uur geopend, dinsdag-zater dag vanaf 09.30 uur. Chica's Mode, Lange Geere 24, Middelburg 0118- 634455 Antoinette Brouwer (links). Middelburg Kleurenfestijn is een hobby- en cadeauwinkel op Langeviele 63 die 1 april officieel zijn deuren opende. Eigenaar Antoinette Brouwer werkte eerst vijf jaar vanuit haar woonhuis in de Van Cittersstraat: "Dat werd toch echt te klein want dat was re gelmatig spitten en zoeken om iets te vinden. Te onpraktisch, dus liever iets dat groter is en uiteindelijk vind je een pand. Voor mij is knutselen en fröbe len mijn lust en mijn leven. Mijn moeder was ook top in haken en breien, 't Zit in je genen denk ik, dat krijg je mee. Vroeger ging ik wel op cursus maar ik dacht op den duur 'dat kan ik zelf ook wel gaan doen'.", vertelt Antoi nette. Het begon met Encaus tic Art, dat is een techniek, een vorm van schilderen waarbij gekleurde bijenwas verwarmd door bijvoorbeeld een Encaus tic strijkboutje, een stylus, een soort soldeerboutje, een föhn of FOTO LEON JANSSENS een hete plaat. Bij deze tech niek zet je de mooiste kleuren op papier. Het eindresultaat is heel leuk om in te lijsten. Kleurfestijn biedt een heel breed assortiment in stem pels, leuke cadeautjes, hebbe dingetjes, vouwblaadjes, verf, kleurpotloden, hobbyhoeken, diverse lijmproducten, garen, naaigaren, cadeaupapier, schrijfmateriaal, klei, de ge wilde uitdrukvelletjes in di verse ontwerpen, gekleurde linten, en veel op het gebied van Embossing. Kleuren festijn heeft een webwinkel, geeft workshops en cursus sen Make-Take. Geopend; maandag vanaf 13.00 uur; dinsdag-vrijdag van 09.30- 17.30 uur; zaterdag 10.00- 17.00 uur en koopavond. Kleurfestijn, Langeviele 63, Middelburg, telefoon 0630539469 "Het Middelburgse bedrijven terrein Arnestein is moeilijk bereikbaar voor lange vracht wagens. Dat komt vooral door de rotondes. Vooraf was bekend dat via de nieuwe aansluitingen op de N57 grote trucks af en aan zouden rijden", aldus voorzitter Bram van Stel van de Middelburgse Bedrijven Club (MBC). Marcel van der Voort Middelburg Hij heeft samen met Trans port en Logistiek Nederland en verladersorganisatie EVO een brandbrief naar de gemeente Middelburg en wegbeheerder Rijkswaterstaat (RW) gestuurd. ■Volgens hen is Arnestein on danks de nieuwe aansluiting op de A58 voor veel vrachtverkeer nog steeds slecht bereikbaar. Alle soorten trucks zouden er moeten rijden, dus ook de Eco- combi van 25,25 meter. "Die vervoeren onder andere staal constructies en brugdelen. Van wege de plaatsing van lantaarn palen en verkeersborden is het voor de chauffeurs van de grote trucks bijna onmogelijk om daar schadeloos te rijden. Chauffeurs halen verkeersborden uit grond om er langs te kunnen", vertelt Van Stel. Het is woensdag en René van Boxtel heeft net met zijn vrachtwagen met moeite de Schietbaan zonder schade overwonnen. "Vandaag viel het mee. Als ik een grotere wagen vol buizen naar Arnestein moet brengen, is het niet te doen. Dan loop ik steeds weer averij op." Van Stel weet waarom de Schietbaan vervelend is: "Die slinger in de weg maakt het voor lange voertuigen lastig. Het probleem is op te lossen door wegaanpassingen te maken en verkeersborden en lantaarnpa len elders te plaatsen. En door in de berm blokken aan te leggen waarover vrachtwagens kunnen rijden. Bij de rotondes moeten in het middenstuk extra stenen komen. Qua investeringen gaat het niet om miljoenen euro's. Maar de discussie is nu wie het moet gaan betalen." Kamil Go- rak van de EVO: "Wij worden van het kastje naar de muur ge stuurd door de gemeente en RW. Vrachtwagens moeten nu teveel manoeuvreren en lopen schade op." Tijdens de aanleg van de N57 ontpopte projectmanager Eric Mostert zich als een posi tieve spraakwaterval. Nu is hij ineens minder spraakzaam: "Ik doe geen mededelingen. RW en de gemeente zijn met elkaar in gesprek", meldt hij. Wethouder Frank Streng wil wel het één en ander kwijt: "Er ligt een verzoek om iets aan die situatie te doen. RW is nu niet van mening dat ze voorzieningen moeten treffen. Wij zullen er op blijven aandrin gen. De aanpassingen moeten gebeuren op hun rekening." Vlissingen Geen stratenmaker op zee, zoals het vroegere televi sieprogramma, maar een boerderij op zee. Rijkswa terstaat steunt zeewierkweek in de Noordzee, ofwel een duurzame zeeboerderij. Hortimare, Ecofys en ATO hebben, in samenwerking met een aantal onderzoeks instituten en bedrijven, een prijsvraag gewonnen van Rijkswaterstaat voor meer voudig ruimtegebruik in de Noordzee. Hiermee win nen zij kennis en capaciteit van Rijkswaterstaat om hun concept de Multifunctionele Duurzame Zeeboerderij te gaan ontwik kelen. Het toenemend aantal functies op de Noordzee vraagt om meervoudig ruimtegebruik. Rijkswaterstaat, als beheerder van het Nederlandse deel van de Noordzee, wil dit graag sti muleren. Samen met Alterra, WUR-PRI, Deltares, Impuls Zeeland, CMP, ECN, Imares, Koers Vaart, Stevenshield en Eneco, hebben Hortimare, Eco fys en ATO een concreet plan uitgewerkt voor een multifunc tionele duurzame zeeboerderij. De zeeboerderij richt zich in de eerste plaats op het kweken van zeewier voor voedsel, diervoer en energie. Te denken valt aan zeewierkweek met windenergie op zee, met zandwinning, met andere aquacultuur en met vis serij. "Zeewier heeft de toekomst als duurzame groene grondstof voor vele doeleinden. Hiervoor moeten we gaan boeren op zee. Dit is een enorme uitdaging, maar biedt ook vele nieuwe kansen voor de Nederlandse industrie. Met deze prijs laat RWS duidelijk blijken ook te geloven in dit concept van meervoudig ruimtegebruik op zee", aldus Anouk Floren- tinus, projectleider binnen Ecofys. Bij de prijsuitreiking op 22 maart werd het voorstel geprezen vanwege een helder en concreet concept dat op korte termijn al gerealiseerd kan worden met interessante financiële perspectieven. De eerste stap is een kleinscha lige proefboerderij op zee te realiseren. www.kleurenfestijn.nl Middelburg Voor in de Lange Noordstraat, naast het stadhuis aan de Markt, opende Rob Goedhart 1 maart een nieuw restaurant: Fish Chips. In het pand waar barbe cue-restaurant Cabana zat heeft Rob een eetgelegenheid met een moderne'uitstraling en een vers assortiment gerealiseerd. Rob is bekend met de horeca: "Tien jaar intermezzo op het Gehelde- plein in Vlissingen en daarvoor zes jaar in Zoutelande. Vorig jaar november kwam dit pand beschikbaar. Het interieur en de kleuren zijn naar eigen inzicht veranderd tot een vooruitstre vend cafetaria 2012, met tóch gedeeltelijk het traditionele as sortiment." De sfeervolle kleur combinatie nodigt uit om even plaats te nemen op de comforta bele stoelen. In het zomerseizoen is er een terras met vijf tafels. Een grote speelhoek maakt Fish Chips ook voor de kleintjes én kinderfeestjes aantrekkelijk. Versgebakken vis, kibbeling, kabeljauw, scholfilet, gebakken- of gepaneerde mosselen en verse frites, gebakken in de olie. Sala des, pasta en vleesgerechten als- schnitzels, hamburgers, saté met frites. Lekker gewoon koffie met appelgebak, een wijntje of een biertje. Rob serveert belegde broodjes, knapperige baguet tes, vegetarische maaltijden en donderdag koopavondmenu van 7,50 euro. Alles ook om mee te nemen, zoals de familiezak frites met vier kroketten of frikadellen, 's Zomers ambachtelijk schepijs. "Onze specialiteit is toch wel de gebakken vis", zegt Rob Goed hart, "Hier vind je alles in één, lekker eten of even rustig iets drinken. Wij zijn er voor de buurtbewoners, toeristen en de studenten." Geopend maandag vanaf 12.00 uur; dinsdag-zater dag 10.00-20.00 uur en op de koopzondagen. Fish Chips, Lange Noordstraat 12, Middel burg, telefoon 0118-850498 Yolanda dochter Mascha, FOTO: JASPER KARMAN De nieuwe rotonde op de N57 veroorzaakt problemen, FOTO: JASPER KARMAN Rob Goedhart: 'Naast het stadhuis, FOTO:LEON JANSSENS

de Faam | 2011 | | pagina 16