GEMEENTE VLISSINGEN BOSSENBURGH - INFORMATIE UIT DE BUURT EASTMAN INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN ygy 21 mei Eastman in Middelburg houdt ^DAG ^-ChemieT Open Dag zaterdag 21 mei 2011 VLISSINGEN o GEMEENTE Burgemeester René H. Roep in Bossenburgh Burgemeester René H. Roep heeft 24 maart jl. kennisgemaakt met een aan tal inwoners van Bossenburgh tijdens de wijkvergadering. De wijkambtenaar Willem Brinkman was er ook bij. Het gaat goed in Bossenburgh en de burgemeester complimenteerde de inwoners van Bossenburgh met hun inzet en resultaat. De wijkambtenaar benadrukte nog eens dat klachten het beste verholpen kunnen worden door. het te melden bij de servicebus of via www.vlissingen.nl. De nog te houden wijkvergaderingen in 2011 zijn op 30 juni, 29 september en 8 december. De vergaderingen beginnen altijd om 19.30 uur en worden gehouden in OBS de Houtuyn. Historisch Bossenburgh! Wist U dat de naam Bossenburgh afge leid is van het hof Bossenburgh dat vroeger heeft bestaan? Uit oude kaar ten (vanaf 1750) blijkt dat de hofstede - later een boerderij - in de zuidweste lijke hoek van de Hendrik Vroomlaan en de Hercules Segherslaan moet hebben gestaan. U kunt hier nog foto's van zien op www.vlissingen.nl/ gemeentearchief of Bossenburgh op een kaart uit 1832 bekijken op www. watwaswaar.nl. csw CSW Bestevaêr krijgt een nieuw schoolgebouw aan de Oostzijde van Weyevliet in Vlissingen, waar ook het Scheldemond College al zit. Nu staat daar nog de tijdelijke ouderenhuisves ting van de Stichting Werkt voor Ouderen. De leerlingen moeten er vanaf augustus 2014 lessen kunnen volgen (bron: PZC). Bomen Bomen vormen een welkome en noodzakelijke aankleding van de woonomgeving. Ze leveren ons immers zuurstof, vangen stof uit de lucht en bieden ruimte aan vogels, planten en dieren. Behalve lusten geven bomen echter soms ook lasten. In Bbssenburgh staan nu ruim 600 bomen. Slechts een aantal daarvan veroorzaakt overlast. Dat kan gaan om schade door wortels, te korte afstand tot bebouwing en tuinen of het risico van uitstekende takken. Afgelopen zomer is onderzocht welke bomen overlast veroorzaken of zo slecht groeien dat handhaving niet zinvol is. Besloten is om, verspreid door de wijk, zesendertig bomen te verwijderen. Op langere termijn verwijdert de gemeente geleidelijk nog eens zo'n honderd bomen die nu nog geen (ern stige) overlast veroorzaken, maar dat na verloop van jaren wel gaan doen. Wanneer één van deze bomen, als gevolg van ziekte of andere oorzaak, verwijderd wordt, plant de gemeente geen vervangende boom terug. Behalve bomen rooien, zal de gemeente ook ruim twintig nieuwe bomen in de wijk planten. Meer infor matie op: www.vlissingen.nl/bossen- burgh. Herstructurering Bossenburgh De gemeente is zich nog aan het bera den over 'het Voorontwerp Bestem mingsplan Paauwenburg en Groot- Lammerenburg' waarin de wijk Bos senburgh wordt aangegeven voor toe komstige herstructurering na 2013. Eerder stond al in 'de Woonvisie deel 2 - Buurten in Vlissingen' dat de aanwe zige ruime woningen van Bossen burgh veel kansen bieden voor starters en kwaliteitsverbetering door verdun ning en vergroening aanbevolen wordt (bron: Woonvisie deel 2 - Buurten in Vlissingen - jan 2010). Activiteiten Bossenburgh Kinderactiviteiten Het activiteitencomité heeft o.a. het volgende op stapel staan in 2011: Paaslunch met kinderactiviteiten op Tweede Paasdag, Meidendag, Hal loween en Sinterklaas. Het comité zoekt nog vrijwilligers. Meer informa tie bij OBS de Houtuyn. Containerdag In juni wordt er weer een grote schoonmaakactie in de wijk gehou den. Doet u ook mee? Nadere informa tie volgt. Burendag25 september Het buurtcomité wil zondag 25 sep tember 2011 meedoen aan de Natio nale Burendag, een feest voor jong en oud. De bedoeling is een gezellige dag met allerlei activiteiten voor de hele buurt. Cultuur, lekker eten, buurtac- ties, kinderactiviteiten, noem maar op. Hiervoor zoeken we nog vrijwilligers en ideeën. Wilt u hieraan meedoen, heeft u ideeën of wilt u uw medewijk bewoners helpen? Neem dan contact op met het buurtcomité via e-mail bos- senburgh@vlissingen.nl of spreek ons aan tijdens de wijkvergadering. Meer informatie staat op www.beleven.org/ feest/burendag. Wijkplatforms Buurtbemiddelaars Woningverhuurder l'escaut in Vlis singen wil nog dit jaar wijkplatforms instellen voor Bossenburgh. Dat staat in het jaarplan van de organisatie. Door de platforms kunnen de huur ders meer en directer invloed krijgen op de leefbaarheid in hun wijk. In de toekomst wil l'escaut de platforms in alle Vlissingse wijken invoeren. De gemeente zoekt ook nog steeds buurtbemiddelaars. De gratis cursus start 18 april a.s. Meer informatie staat op www.buurtbemiddeling- middelburg.nl. WOENSDAG 6 APRIL 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Cruyff Court Bossenburg Het Cruyff Court Vlissingen is uitge kozen door de Cruyff Foundation om het 14-jarig bestaan te vieren! Dit zal groots worden gevierd op woensdag 20 april 2011 in de Nationale Sport week. Nadere informatie over acti viteiten volgt. De stadsfinale van het Cruyff Court Kampioenen 6 vs 6 wordt hoogstwaarschijnlijk in septem ber 2011 gehouden. Cruyff Foundation start opleiding! Dit jaar gaat de Cruyff Foundation actieve buurtbewoners, jongerenwer kers, sportbuurtwerkers en vereni gingsmedewerkers de kans geven om een opleiding te volgen tot Meedoen, Leren, Winnen Coach. Meer informa tie over de opleiding staat op www. cruyff-foundation.org en www.mee- doenlerenwinnen.nl. Informatie Meer informatie over de activiteiten in Bossenburgh kunt u ook vinden op de wijkpagina op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/wijken en www.vlissingen.nl/bossenburgh. Doe mee Bent u huiseigenaar of huurder en wilt u meer invloed uitoefenen op uw woonomgeving? Wilt u mee doen als vrijwilliger in de wijk en op de hoogte zijn van de laatste nieuwtjes? Meldt u zich dan aan bij het buurtcomité Bossenburgh. Voor meer informatie kunt u een mail sturen naar bossenburgh@ vlissingen.nl. Op zaterdag 21 mei 2011 houdt Eastman Chemical Middelburg B.V. een open dag in het kader van de 'Dag van de Chemie', georganiseerd door de Vereniging Nederlandse Chemische Industrie. Tijdens deze dag worden belangstellenden in de gelegenheid gesteld nader kennis te maken met het bedrijf, de producten en de mensen. Eastman in Middelburg is on derdeel van een Amerikaans concern, Eastman Chemical Corporate met het hoofdkantoor in Kingsport Tennessee, voor heen het bekende Kodak. Eastman in Middelburg maakt al meer dan 40 jaar onderdeel uit van de Middelburgse skyline. Hier worden ruim tachtig verschillende harsen geproduceerd die als halffabricaat de deur uitgaan en worden toegepast in onder andere de kleefstoffen-, rubber- en kauwgomindustrie. In het kader van de 'Dag van de Chemie' organiseert Eastman, op haar locatie aan de Herculesweg 35, Middelburg een 21/2 uur durend programma, waarin de bezoekers een uitleg over de productieprocessen en een rondleiding over het ter rein krijgen. Op het bedrijf zijn geen voorzieningen aanwezig om minder validen rond te leiden. Minimumleeftijd is 12 jaar. Jongeren van 12 tot 16 jaar zijn alleen toegestaan op het terrein onder begeleiding van een volwassene. LEGITIMATIEBEWIJS IS VOOR ALLE BEZOEKERS VERPLICHT! Degenen die belangstelling hebben om deze Eastman-locatie te bezoeken op 21 mei a.s. moeten zich vooraf aanmelden. Aangezien er slechts een beperkt aantal bezoekers kunnen worden toegelaten, is het raadzaam snel te reageren. AANMELDEN: Via e-mail vóór 18 april 2011 naar: opendag@eastman.com Wilt u de volgende gegevens vermelden van uzelf én van degenen die met u meekomen: Voor- en achternaam Woonadres E-mailadres Telefoonnummer Geboortedatum Tevens dient u aan te geven of u voorkeur hebt voor het ochtend- of middagprogramma. Na ontvangst van uw aanmelding krijgt u tijdig een bevestiging teruggestuurd met meer informatie en het tijdstip waarop u wordt verwacht. The results of Insight HHHBflHHBSHHHHHHB

de Faam | 2011 | | pagina 12