BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN FOTOWEDSTRIJD BEVRIJDINGS FESTIVAL ZEELAND VAKANTIES 2011 VOOR DE MINIMA VAN WALCHEREN BOEKEN GEMEENTE WOENSDAG 6 APRIL 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Algemeen Bestuur Donderdag 7 april 2011 Agenda 1. Opening en vaststellen agenda 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1 Papierloos vergaderen gemeenteraad en commissies 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 11 april 2011 Agenda 1. Opening 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1 Verordening ruimte- en inrichtingseisen peuter speelzalen 3.2 Eerste begrotingswij zigingen 2011 LétE en SDW 3.3 Begrotingswijziging omtrent bestemming compensatiemiddelen AWBZ 3.4 Begroting Archipel 2011 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Het thema is 'Creëer je eigen beeld van wat vrijheid voor jou betekent'. Uit de inzendingen worden 10 foto's door een deskundige jury geselec teerd. De jury hanteert een ruime interpretatie van het begrip foto. Het gaat om een afdrukbaar beeld. Uiter ste inleverdatum is 17 april 2011. Winnende foto's De winnaars worden op zondag 24 april 2011 om 15.00 uur bekend gemaakt in de Willem3. Daar wordt een selectie van de inzendingen geëx poseerd. De winnende foto's worden tijdens het festival op het terrein ten toongesteld met naam van de maker en titel. In 2012 worden deze foto's op één van de andere Bevrijdingsfes tivals in het land tentoongesteld. www.cultuurwerf.nl Foto: P. de Wolff De Stichting Vakantiewerk Zeeland organiseert vakanties voor de minima die op Walcheren wonen (tot 110% van de bijstandsnorm, dus ook voor degenen die alleen een AOW uitke ring hebben). Deze vakanties worden mogelijk gemaakt door bijdragen van de gemeenten Vlissingen, Middel burg en Veere en door verschillende sponsors. Bestemming Dit jaar is voor de' gezinnen de vakan tie gepland van 11 tot 18 juli 2011 in vakantiepark Molenheide, ongeveer 25 km ten zuiden van Eindhoven. Op basis van vol pension. Voor de alleenstaanden en echtparen zonder thuiswonende minderjarige kinderen wordt het een vliegreis van 26 augus tus tot 2 september 2011 naar Struga, hotel Drim, in Macedonië. Op basis van half pension. De reis naar Struga is inclusief reisverzekering en exclu sief annuleringsverzekering. Eigen bijdrage De eigen bijdrage voor de gezinnen is 60,- p.p. Voor de alleenstaanden en echtparen bedraagt dit 240,- p.p. De eigen bijdrage is hoger dan voor gaande jaren, maar daar staat tegen over dat op Molenheide alle attracties gratis zijn en dat met betrekking tot de buitenlandse reis voor het eerst een vliegreis tot de mogelijkheden behoort. Als u belangstelling voor deze vakanties heeft, kunt u zich inschrijven. Inschrijven Op maandag 18 april 2011 kunnen belangstellenden uit Middelburg zich van 10.00 tot 12.30 uur inschrij ven bij Stichting Welzijn Middel burg, Oranjelaan 19 in Middelburg. De laatste tijd ben ik druk bezig met boeken. U zult nu denken: 'Dat is logisch. Als je nu niet boekt, zitten alle hotels en campings vol van de zomer'. Maar dat is niet het boeken wat ik bedoel. Ik heb het over echte boeken. U weet wel, die papieren dingen. En nu hoor ik u denken: 'Oh ja, boeken'. Maar ik denk niet gewoon aan boeken, maar ik denk aan zo'n 4000 boeken. U zult nu denken: 'Waarom denkt iemand aan 4000 boe ken, dat is toch wel heel veel?'. En die gedachte is precies waar de bedenker van het getal 4000 op hoopte. Het is u wellicht ontgaan, maar er zijn plannen om vanaf volgend jaar de bestaande vestigingen van de bibliotheek Vlissingen te slui ten. Hiervoor in de plaats komen buurtbibliotheken. Deze bibliothe-. ken worden voorzien van 4000 boeken. Dat lijkt veel, maar dat is het niet. Ik heb mij door een deskundige laten vertellen dat er 40 boeken op één meter schap passen. Hier volgt een korte rekensom. Een rek met boeken is ongeveer twee meter lang, heeft vijf schappen en je kunt er aan beide kanten boeken op zetten. Dit betekent dat er op een rek zo'n 800 boeken passen. Deze buurtbibliotheken krijgen dus 5 rekken met boeken. Om u een vergelijking te geven, de huidige bibliotheek heeft een collectie van ruim 100.000 boeken. Dat men sen, noem ik nu creatief boekhouden. En daarom zal de SP de komende weken nog actievoeren om de bieb te behouden. U kunt dus nog steeds een poster afhalen, een gesigneerd boek brengen of een handtekening zetten. Sem Stroosnijder, raadslid SP E-mail: sstroosnijder@tomaatnet.nl Belangstellenden uit Veere kunnen zich van 14.00 tot 15.30 uur inschrij ven in het gemeentehuis in Dom burg. Op dinsdag 19 april 2011 kunnen belangstellenden uit Vlissin gen zich van 13.00 tot 17.00 uur inschrijven in Wijkcentrum Het Palet, Irislaan/Willem Roelofszlaan 2 in Vlissingen. Bij de inschrijving ontvangt u een informatieblad met alle verdere gegevens. Bij inschrijving dient u een overzicht van uw maandelijk se inkomsten mee te nemen. Bij gebreke hiervan kunt u helaas niet worden ingeschreven. Bij de inschrijving hoort een aanbetaling. Voor de gezinnen is dat 60,- en voor de alleenstaanden en echtparen 100,-. Deze aanbetalingen worden uiteraard in mindering gebracht op de reissom. http://sites.google.com/site/ stichtingvwz plannen'). De digitale versie van het bestemmingsplan is raadpleeg baar via de wettelijk verplicht gestelde website www.ruimtelijke- plannen.nl/web-roo/?planidn=NL. IMR0.0718.BPPG01-ON01. Deze web site is ook te bereiken via het hier voor genoemde webadres van de gemeente, waar een link staat aange geven naar genoemde" landelijke website. Ter inzage liggen: 1. de papieren versie van het ont werp van het bestemmingsplan (toelichting, regels, verbeelding); 2. het ontwerp-raadsbesluit tot het vaststellen van dit bestemmings plan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan. Gedurende bovenvermelde ter mijn kan een ieder zijn zienswijze over dit ontwerp-bestemmings- plan en over het ontwerp-raadsbe sluit schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij de gemeente raad. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met Dhr. J. Francke, tel. 0118 487282. Wijzigingsverordening Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij in haar vergadering van 22 maart 2011 de volgende wijzigingsveror dening heeft vastgesteld: Tweede wijziging legesverorde ning Vlissingen 2011. De wijzigingsverordening ligt kos teloos ter inzage bij de gemeente. Tegen het betalen van een leges vergoeding kan een afschrift van de verordening worden verkregen. Mocht u nog vragen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487000. Verordening Stimuleringslening duurzame particuliere woning verbetering Vlissingen 2011 Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 31 maart 2011 heeft besloten de verordening sti muleringslening duurzame particu liere woningverbetering Vlissingen 2011 vast te stellen. De verordening treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 januari 2011. De verordening ligt met ingang van 6 april 2011 voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage in de hal van het stadhuis, aan de Paul Krugerstraat 1. De digitale versie van de verordening is te raadplegen via de gemeentelijke website www.vlis- singen.nl/publicaties. Inkoop- en aanbestedingsbeleid en Reglement Inkoop en Aanbesteden Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 22 maart 2011 hebben besloten tot het vaststellen van: Het Inkoop- en aanbestedings beleid Gemeente Vlissingen Het Reglement Inkoop en Aanbesteden Dit besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Het besluit is ook te raadplegen op www. vlissingen.nl/publicatie. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Beleidsregel plaatsen voorwer pen op of aan de weg Vlissingen 2011 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 29 maart 2011 hebben beslo ten tot het vaststellen van de 'Beleidsregel inzake het plaatsen van voorwerpen op of aan de weg Vlissingen 2011'. Deze beleids regel is gebaseerd op artikel 2:5, eerste lid, van de Algemene plaat selijke verordening Vlissingen 2009. Samengevat bepaalt dit artikel dat het verboden is de weg te gebruiken wanneer dat schade toebrengt aan de weg, gevaar oplevert voor de bruikbaarheid van de weg of een belemmering vormt voor het beheer en onder houd. De beleidsregel heeft betrekking op het plaatsen van reclameborden, spandoeken, con tainers en steigers. Deze beleidsregel ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter in zage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen beta ling van de kosten - een afschrift krijgen. Omgevingsvergunning Nolledijk 1 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) een omgevingsvergunning hebben verleend om af te wijken van het vigerende bestemmingsplan West duin voor de uitvoering van het plan voor de bouw van een horeca- paviljoen in twee bouwlagen en voor de uitvoering van het plan voor de bouw van een strandbewa- kingspost in 3 bouwlagen aan de Nolledijk 1. Deze beschikking is ten opzichte van de ontwerpbe schikking niet gewijzigd. Tegen dit besluit kan een belang hebbende rechtstreeks beroep aaptekenen bij de Rechtbank Mid delburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. De op dit besluit betrekking hebbende stukken lig gen met ingang van donderdag 7 april 2011 terinzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissin gen, afdeling Publiekszaken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt zes weken. Deze termijn vangt aan met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, dat wil zeggen vrijdag 8 april 2011. Een belanghebbende kan tevens een voorlopige voorziening vragen bin nen de hiervoor gestelde termijn bij de Rechtbank Middelburg. Het beroepschrift moet worden onder tekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep zich richt en.de gronden van het beroep. De beschikking treedt in werking nadat de termijn voor het indienen van een beroep schrift is verstreken. Wanneer een voorlopige voorziening is gevraagd binnen de bedoelde termijn van zes weken treedt de beschikking pas in werking nadat hierover een beslissing is genomen. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmi nistratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhou ding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inge schreven. Clijverstraat 11 W. Viana Pereira, geb. 27-03-1994 Didjvendrechtstraat 12 M.E.I. Sole, geb. 09-04-1969 Hercules Segherslaan 232 R. Angulo, geb. 05-07-1989 Hurgronjestraat 12 P. De Zoysa, geb. 17-12-1972 Noordbeekseweg 19 C.B.V. Müllender, geb. 15-06-1991 Roosje Voslaan 2 N. Rizky, geb. 09-06-1991 Scherminkelstraat 30 H. Van Essen, geb. 29-04-1984 Schuitvaartgracht 203 M. Koutsokostas, geb. 07-12-1972 Spaarnestraat 24 M.K. Drame, geb. 01-07-1987 Vlissingsestraat 54 S. Azizova, geb. 01-11-1979 A.M. Haralanov, geb. 15-06-1979 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het college. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indie ner, de datum en een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemo tiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wet houders van Vlissingen, postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 6 april 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11