f Nieuwe bomen in Middelburgse grond r f r Herinrichting Walplein porfhos Omleiding verkeer Sandberglaan Wijktafels Binnenstad en Dauwendaele Gevaarlijke stoffen? Ventilatie uit! 's' Gratis workshops en informatie bij Open Dag Porthos Gemeente Middelburg gaat asfaltonderhoud verrichten op de Sandberglaan. Het gaat om het deel vanaf het kruispunt met de President Rooseveltlaan tot en met het eerste kruispunt met de Seissingel (vanaf de President Rooseveltlaan). Ook het asfalt op het naastgelegen fietspad wordt aangepakt. De Sandberglaan is drie weken geheel afgesloten voor verkeer. Verkeer wordt omgeleid. Het asfaltonderhoud op het kruispunt Sandberglaan/President Roose veltlaan vindt 's nachts plaats tussen 22.00 en 6.00 uur. Dit om overlast voor het verkeer te beperken. Overdag kan het verkeer gebruik maken van het kruispunt. In totaal gaat het om drie nachten. Welke nachten dat zijn is nu nog niet bekend. Informatie hierover via deze Faampagina en de website www.rriiddelburg.nl. Wanneer? De aannemer werkt aan de Sandberglaan van maandag 4 april tot en met vrijdag 22 april. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Pascal Geldof, telefoonnummer 67 56 81 of p.geldof@middelburg.nl. Woensdag 23 maart was het Na tionale Boomfeestdag. Dit jaar deden leerlingen van vijf Middel burgse scholen mee, die de hulp kregen van de Middelburgse burgemeester en wethouders. Op vijf plekken werden door kinde ren van vijf basisscholen bomen en heesters geplant. Leerlingen van Acaciahof gingen met wethou der Ed de Graaf bomen en strui ken planten in de Gen. Hakewill Smithlaan en leerlingen van de Uilenburch deden dit aan de Punt samen met wethouder Frank Streng. Op 't Zanddorp werden door kinderen van Cederhof en wethouder Albert de Vries bomen geplant en in Keurhove plantten de leerlingen van Cypressenhof met wethouder Johan Aalberts struiken. In Arnemuiden was bur gemeester Koos Schouwenaar actief samen met de kinderen van 't Vierschip aan de Steigerweg. Wethouder Ed de Graaf plant samen met de leerlingen van Acaciahof een boom aan de Gen. Hakewill Smithlaan. Foto: Jan Koole Meer info: www.middeiburg.nl Maximaal Text; vanaf pagina 830 woensdag 30 maart 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Maandag 4 aprii houdt wijktafei Binnenstad in de Stadsschouwburg. Op dinsdag 5 april komt wijktafei Dauwendaele in het Ontmoetings centrum bij elkaar. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. Op de agenda van wijktafei Binnenstad staat: aankomende wijkplanning en behandeling aanvragen wij kt af e I b ud g etBewoners aan de wijktafei kunnen dit budget 2.500) aanwenden om initiatieven te honoreren die de leefbaarheid in de wijk bevorderen. Wijktafei Dauwendaele gaat het hebben over: verkeer in de wijk, wijkplan 2011/2012 bewonerswens, en wijktafelbudget. De zalen zijn open vanaf 19.30 uur. De wijktafels zijn vrij toegankelijk. Wanneer de sirene afgaat, kan dat betekenen dat er gevaarlijke stoffen zijn vrijgekomen. Om u te beschermen tegen deze stoffen kunt u het beste schuilen in uw eigen woning of een ander gebouw. Om er voor te zorgen dat de gevaarlijke stoffen buiten blijven is het niet alleen van be lang om alle ramen en deuren te sluiten en eventuele kieren af te dich ten, maar ook om het aanwezige ventilatiesysteem uit te schakelen of minstens op de laagste stand te zetten en daarbij de toe- en afvoer af te plakken. Bij u in huis weet u vaak wel waar het ventilatiesysteem zich bevindt en hoe het valt uit te schakelen. In grotere gebouwen, zoals flats, kantoor gebouwen, verzorgingshuizen en dergelijke is dat veelal niet het geval. Het is vaak zo dat in dit soort gebouwen de ventilatie centraal is gere geld waardoor het moeilijk is om het uit te schakelen. De Stadsgeweste lijke brandweer Vlissingen-Middelburg adviseert om na te gaan hoe de mechanische ventilatie in geval van een ramp of calamiteit, in uw woon- of werkomgeving uitgeschakeld kan worden. Zorg ervoor dat voldoende mensen in het gebouw van deze mogelijkheid op de hoogte zijn. Als de schakelaar niet op een O-stand gezet kan worden, haal dan de stekker of zekering er uit. Of laat een technische aanpassing uitvoeren zodat dit wel kan gebeuren. Vergeet niet om de ventilatie weer in te schakelen zodra de situatie veilig is. Aannemingsmaatschappij Sagro B.V. begint woensdag 30 maart met de herinrichting van het Wal plein en de Koorkerkstraat. Dat wil zeggen dat er vanaf die datum geen auto's op het Walplein ge parkeerd kunnen worden. KPN is nog bezig om nieuwe kabels aan te sluiten. Dit duurt nog ongeveer twee weken. De werkzaamheden zijn vóór 22 juli gereed. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van de gemeente Mid delburg, telefoonnummer 67 56 81 of via p.geldof@middelburg.nl. Wijziging parkeerbeleid Walplein Bij wijze van proef krijgt het Walplein na de herinrichting gedurende een jaar de bestemming uitsluitend par keren voor bewoners met een 'bewo nersvergunning zone 1'. Hiertoe is op verzoek van de raad besloten tij dens de behandeling van de Pleinen visie in december 2009. Doel is het verbeteren van het woon- en leefkli maat op het Walplein en in de di recte omgeving. Ook past het invoeren van bewonersparkeren in het beleid om de binnenstad autoluw te maken. Invoering ervan houdt in dat de vijftig betaald parkeerplaat sen op het Walplein worden opgehe ven. De twee gehandicaptenparkeer plaatsen blijven op het Walplein. Hiervoor geldt geen vergunning plicht; er kan gedurende maximaal drie uur gratis worden geparkeerd. 6**6 tl»». Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijnzorg en op groeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walche ren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Mid delburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Waar staat de afkorting Wmo voor? En voor wie is de Wmo bedoeld? Het zijn vragen die aan bod kunnen komen bij de grote Porthos-quiz die plaatsvindt tijdens de Open Dag bij Porthos op zaterdag 16 april. Met als quizmaster: Bert van Leerdam! Tijdens de quiz komen bezoekers op een leuke manier alles te weten over Porthos. En de quiz is slechts één van de vele leuke gratis activiteiten tijdens de Open Dag bij hét loket voor welzijn, zorg, opvoeden en opgroeien in Middelburg. Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen Middelburgers alles te weten komen over de diensten die Porthos levert op het gebied van ouderenzorg, wonen en welzijn, mantelzorg en vrijwilligers en opvoeden en opgroeien. Workshops Naast een uitgebreide informatiemarkt zijn er verschillende gratis workshops. Ouderen leren er omgaan met de computer, internet en internetbankieren, er is een leuk toneelstuk over burenruzies en ouders kunnen opvoedtips krijgen van een echte Nanny! Gratis een nieuw kapsel aan laten meten? Ook dat kan tijdens de Open Dag. En ook aan de kinderen wordt gedacht; er is een poppenspreekuur bij het consultatiebureau, er staat een pannakooi en er is een workshop sieraden maken. Mis het niet! Alle activiteiten zijn uiteraard gratis toegankelijk, maar vol vol. Mis het dus niet! Het volledige programma van de Open Dag is te vinden op www.porthos.nl/opendag. GRAND CAFE HET GETIJ Lunchen, dineren of gewoon een gezellig praatje maken onder het genot van een lekker bakkie? Dan bent u als bewoner van de Stromenwijk in HET GETIJ aan het juiste adres! Een driegangendagmenu kost slechts zes euro. De voortreffelijke keuken en vakkundige en vriendelijke bediening wordt verzorgd door medewerkers van stichting Arduin. Dagmenu van vrijdag 8 april Aardappelkoekjes Preischotel uit de oven Vanillevla met toefje slagroom Graag tot ziens in CRAND CAFÉ HET GETIJ! Oosterscheldestraat 18 a Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 9