Seolto is heropend The Power of Art Een concert, wandeling of uitje? Wordt het weer wat warmer? Wat zijn de bezoektijden in het ziekenhuis? De Schipdeur is uit het Dokje van Perry getild VUSSIN6EN .«STWT191 Komedie Paul Creatieve kracht Agenda c m\ Piet Paulusma fH Serviceberichten y) Altijd actueel: de-faam.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl - "Als wij in 2012 naar sport park Bonedijke verhuizen krijgt gemeente Vlissingen een mooier clubhuis terug dan was afgesproken", aldus voorzitter Pietlan Reijnierse van de Vlissingse korfbalver eniging Seolto, afgelopen vrijdagavond tijdens de heropening. Na de brand van 1 september vorig jaar is de kantine voor een korte peri ode helemaal opgeknapt. Marcel van der Voort Vlissingen De brandweer had de brand snel onder controle, maar de bin nenzijde van het gebouw aan de Wildbaan 21 bleek niet meer te redden. Onderzoek leerde dat het ging om brandstichting. Reijnier se: "Dat.zorgde voor een gevoel - van woede en ongeloof. Zover bekend is de dader niet gepakt. Om nogmaals brandstichting te voorkomen is er bij het opknap pen zoveel mogelijk gebruik ge maakt van brandwerende mate rialen. Bovendien is er een hek om het gebouw geplaatst. In het Bouwteamleden Jan, Jeroen. Ton, Peter, Gerry en Pietjan en burgemeester René Roep. FOTO: JASPER KARMAN verleden waren er veel hangjon geren." Een bouwteam is aan de slag gegaan en heeft geïnventari seerd wat er moest gebeuren. Ze hebben een roetbestrijdingsbe- - drijf en aannemer ingeschakeld. "Voor het roet verwijderen zijn ook vrijwilligers van Seolto in gezet. Dit schoonmaken is niet het leukste klusje. Dankzij de inzet van vrijwilligers is er via de vérzekering geld vrij gekomen dat wij later voor het opknappen van ons clubhuis op Bonedijke - kunnen gebruiken", meldt Reijnierse. Burgemeester René Roep kwam vrijdag een kijkje nemen: "Alle vrij willigers van Seolto krijgen een groot compliment van mij. Het is een prestatie om na zo'n tegenslag iets nieuws neer te zetten. Met de weten schap dat een verhuizing na bij is. Dat geeft aan wat voor vereniging het is. Een club waarvan de leden samen iets voor elkaar krijgen." www.de-faam.nl Win kaarten en T-shirt vanaf 14 april in de bioscoop ga snel naar www.de-faam.nl woensdag 30 maart 2011 De Faam pagina 13 www.de-faam.nl Vlissingen Een drijvende bok heeft af gelopen vrijdag de schipdeur uit het dokje van Perry getild. De deur staat nu in het stads park. Met deze stalen schipdeur kon in de glorietijd het dok worden afgesloten en droog- gezet. De restauratie van de schipdeur is een essentieel onderdeel van de totale res tauratie van het droogdok. Het Dokje van Perry da teert uit 1705 en is het eerste droogdok van Europa. In 1834 werd het sluishoofd volledig vernieuwd en de oude sluis deuren werden vervangen door een schipdeur. Deze bijzondere schipdeur was destijds van hout gemaakt. De deur die nu is vrij- gegraven en uitgetild is van staal en was sinds 1931 in gebruik. Op de schipdeur stond een soort brug, waarover een treintje liep. Het dok is in 1974 gedempt. De gemeente restaureert het nu, zo dat het weer in gebruik kan wor den genomen als droogdok. Vöor de restauratie van het Perrydok heeft de Gemeente Vlissingen een Europese subsidie ontvangen. ܧiÜ

de Faam | 2011 | | pagina 13