DOE MEE A'S Onthulling plaquette in hal NS-station Voorbereidingen nieuwe gemeentegids porthos Een gezonde mantelzorger telt voor twee! WEEKEN Samenwerking drie Zeeuwse gemeenten op ICT-gebied ben je amateurkunstenaar, of actief in vereniging, groep of band? wil je je passie aan een breed publiek tonen? schrijf je dan nü in voor het weekend amateurkunst middelburg op 20 en 21 mei ga naar www.wakzeeland.nl of www.jazzfestivalmiddelburg.nl en meld je vóór 5 april aan! MS» yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 maart 2011 De Faam pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text; vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. WEEKEND AMATEUR KUNST De gemeenten Middelburg, Schouwen-Duiveland en Vlissingen gaan samenwerken op ICT-gebied. De drie gemeenten concluderen dat samenwerking nodig is om aan alle huidige en toekomstige kwaliteitseisen te kunnen voldoen. De ontwikke lingen en specialisaties binnen ICT gaan hard. Er zijn te veel terreinen die specifieke kennis behoeven en die door een beperkt aantal mensen op peil gehouden worden. De verwachting is dat de intensievere samen werking van de drie gemeenten de kwaliteit van dienstverlening en be drijfsvoering kan verbeteren; de continuïteit kan bevorderen; meer mogelijkheden biedt voor veranderingen en de efficiency kan verhogen op het gebied van ICT. De gemeenten starten een onderzoek waarbij door middel van een busi- nesscase de vorm, omvang en effecten van de samenwerking op ICT gebied duidelijk in kaart worden gebracht. Aan de hand van de rappor tage van de businesscase zal er door alle deelnemende colleges beslo ten worden of er gekozen wordt voor een samenwerkingsverband op het gebied van ICT. Woensdag 16 maart onthulden commissaris van de Koningin in Zeeland mevrouw Karla Peijs en burgemeester Koos Schouwenaar samen met Middelburgse overle venden van de Holocaust in de hal van het NS Station een plaquette. Deze plaquette dient ter herinne ring aan de Zeeuwse Joden die door het naziregime op dinsdag 24 maart 1942 op dit station op transport werden gesteld. Een groot deel van hen waren Mi delburgers. De plaquette is ontworpen door de Limburgse kunstenaar Appie Drielsma (1937). Foto: Jan Koole De voorbereidingen voor het maken van de nieuwe gemeentegids Thuis in Middelburg' zijn begonnen. Alle organisaties die in de laatste editie stonden, hebben een verzoek ont vangen hun gegevens te controle ren. Dat kan door een blik te wer pen in de huidige gids of te kijken op www.middelburg.nlwonen en leven wegwijs in Middelburg. Het is mogelijk tot en met 1 april wijzigingen door te geven via j.nijsen@middelburg.nl. De nieuwe gemeentegids valt in juni op de mat. Drie gemeenten gaan samenwerken op ICT-gebied. V.l.n.r. de heren G.C.G.M. Rabelink (burgemeester Schouwen-Duiveland), F.R. Streng (wethouder Middelburg) en J. Suurmond (wethouder Vlissingen) tekenden de intentieverklaring. Foto: Jan Kooie Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en op groeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walche ren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Mid delburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. In een mantelzorgsituatie staat de zorg voor degene die ziek of beperkt is vaak centraal, mantelzorgers zijn zelfs geneigd om gaandeweg steeds vaker in te springen. Hobby's worden afgezegd of op een laag pitje gezet, tijd voor jezelf schiet er bij in. Maar om de zorg vol te houden is de gezondheid van de mantelzorger minstens even belangrijk! Mantelzorg is zwaar. Het is dan ook belangrijk dat je als mantelzorger genoeg energie hebt. Als je je energiek en in balans voelt kun je immers veel meer aan! In de speciale cursus 'Energiek en in Balans' van Manteling en Werkt voor Ouderen worden mantelzorgers gestimuleerd om na te denken over hoe ze hun gezondheid kunnen behou den en verbeteren. Daarnaast wordt er samen praktisch aan de slag gegaan. In de fitnessruimte, tijdens een lunch en bij een wandeling. De vier bijeenkomsten van de cursus hebben een vrolijk en ontspannen karakter. Ben je ook mantelzorger? En heb je ook het idee dat je zelf wel wat extra energie kan gebruiken? Of wil je juist eens op een ontspannen manier in contact komen met andere mantelzorgers? Neem dan deel aan de cursus! De vierdaagse cursus vindt plaats op vrijdag 1, 8,15 en 29 april 2011. De eerste bijeenkomst vindt plaats bij Porthos, de overige drie zijn in zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Tijdstip: 13.30 uur tot 15.30 uur, behalve bijeenkomst 3, die is van 11.00 uur tot 14.00 uur. Inschrijven kan bij Manteling, via 0118-553530 of info@mantelingwalcheren.nl. De deelnamekosten bedragen €15,-. Dat is inclusief lunch, koffieAhee en activiteiten. Vernieuwd Grand Café 'Bij Ons' Het restaurant van 't Gasthuis 'Bij Ons' in het centrum van Middelburg is verbouwd en geheel vernieuwd! Komt u een keertje kijken naar de mooie loungehoek met open haard en grote leestafel? Nieuw in de hal: het instroompunt. U kunt daar terecht voor informatie op het gebied van zorg. 'Resto van Harte' Op 28 maart, 4 en 18 april bent u van harte welkom voor een Resto van Harte diner. Voor 6 euro vanaf 17.30 uur een 3 gangendiner. Op maandag 25 april serveert Resto Van Harte in ons restaurant een heerlijk paasdiner voor u. Reserveren via: 0800 - 0151. Graag tot ziens! SVRZ 't Gasthuis, Noordpoortplein 1

de Faam | 2011 | | pagina 9