r r r Laatste staandehoudactie van 2011 Open scholenroute Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis Distributie jodiumtabletten gemeente Middelburg Wijktafels Nieuw Middelburg, Zuid en Klarenbeek/Veersepoort Landelijke compostdag op 26 maart Agenda raadsvergadering maart yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 maart 2011 De Faam pagina 8 Op dinsdag 15 maart werd de laatste staandehoudactie van 2011 gehouden. Het waren deze keer de leerlingen van Archipelschool 'De Lonneboot' die automobilisten 's ochtends in Nieuw- en Sint Joosland be wustmaakten van hun rijge drag. Omdat het de laatste actie van het jaar was, kwam wethouder Frank Streng ook een kijkje nemen. De staande- houdacties is een samenwer kingsproject tussen scholen, gemeente Middelburg en Ver keerspolitie Zeeland. Een staandehoudactie houdt in dat in een straat alle auto's aan de kant gaan, nadat de snelheid is opgemeten. Het doel is auto mobilisten er op te wijzen dat ze zich in een 30 km/uur-gebied be vinden en dus ook daadwerkelijk 30 km/uur moeten rijden. Hiervoor gaan de basisschoolkin deren in gesprek met de bestuur ders. De leerlingen Chantal, Joanna, Niels en Splinter deelden groene en gele kaarten uit aan de Oude Rijksweg waar nog steeds te hard wordt gereden. Negentien bestuurders die te hard reden kregen een gele kaart, maar nog geen bekeuring. Ook waren er vijftien groene kaarten. Deze be stuurders hadden zich keurig aan de snelheid gehouden en kregen een warme sjaal cadeau. Van Ver keerspolitie Zeeland kregen twee bestuurders, waar onder een scooter, die echt veel te hard hadden gereden direct een be keuring. Resultaten De eerste staandehoudacties waren in 2007, toen waren nog maar 30% van de uitgedeelde kaarten groen. In 2011 was dit aantal al opgelopen tot 53%. De staandehoudacties krijgen een vervolg in 2012. De kracht van de herhaling blijkt te werken. Ver keersveiligheid is en blijft belang rijk voor alle weggebruikers en voetgangers. Wilt u meer informatie over de staandehoudacties? Dan kunt u zich wenden tot Anja Jonkman- Kuijl van de gemeente Middelburg. Telefoonnummer: 67 50 00. Resultaten staandehoudacties 2007 tot en met 2011 Groene kaarten Gele kaarten Bekeuringen 2007 30% 49% 21% 2008 35% 52% 13% 2009 38% 50% 12% 2010 48% 43% 9% 2011 53% 41% 6% Op woensdag 30 maart is er een Open Scholenroute in Middel burg. Bijna alle basisscholen ope nen dan hun deuren. U kunt twee scholen naar keuze bezoeken en daar open lessen bijwonen in de groepen 1, 2 of 3 en soms zelfs meer. Bovendien zijn de kinder opvangorganisaties Koozie en Kinderopvang Walcheren ook aanwezig met informatie. Als de buitenschoolse opvang is gekop peld aan de school die u be zoekt, treft u in school een medewerker en een informatie standje van de BSO. Meer informatie vindt u op de websites van de scholen waar uw voorkeur naar uitgaat. Deelnemende scholen Archipelscholen: De Bijenburch, De Dolfijnenburch, De Leeuwen- burch, De Lonneboot, De Uilenburch en De Vossenburch VCO-scholen: Acaciahof, Cederhof, Cypressenhof, Palmen- hof en Wilgenhof Overige scholen: ABS, Francis- cusschool, Regenboogschool en De Vrije School De provincie is belangrijk voor Middelburg Op woensdag 2 maart werden de verkiezingen voor de Provinciale Staten gehouden. In Middelburg be droeg de opkomst 61 procent. Dit is"hoger dan het landelijke gemid delde (56%), maar toch ook weer beduidend lager dan de Middel burgse opkomst vorig jaar voor de verkiezingen van de gemeenteraad (65%) en Tweede Kamer (77%). Het is echter als Middelburger van be lang je te realiseren dat de Provincie Zeeland van cruciale betekenis is voor onze stad. Tal van provinciale instellingen, zoals het Zeeuws Mu seum, het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Bibliotheek, zijn immers in de Zeeuwse hoofdstad gevestigd. Ook culturele en representatieve festiviteiten, die grotendeels door de provincie worden betaald of ge organiseerd, zoals de Four Freedom Awards, het Zeeland Nazomerfesti val en de veelvuldige Koninklijke be zoeken, dragen bij aan de positieve uitstraling van Middelburg. De pro vincie is daarnaast ook nog eens is de grootste werkgever in onze stad. Kortom: de toekomst van de stad Middelburg is nauw verweven met die van de Provincie Zeeland. Daarom zijn de plannen die Groen- Links en D66 zowel landelijk als pro vinciaal uitdragen (zie de provinciale stemwijzer) orp tot een provinciale herindeling te komen ook zo funest voor onze stad. Als kleinste en dunst bevolkte provincie en gelegen in een relatieve uithoek heeft Zee land niets te winnen bij een samen werking of zelfs samenvoeging met andere provincies. De gevolgen zul len voor Middelburg zelfs ronduit dramatisch zijn. De uittocht van overheidsdiensten, die toch al volop gaande is, zou in een hoog tempo worden voortgezet. Het vertrek van de vestigingen van Rijkswaterstaat, Waterschap en van alle provinciale instellingen, inclusief het provincie bestuur, lijkt bij de vorming van een grote provincie voor Zuid-Nederland slechts een kwestie van tijd. Ik vraag me af of de Middelburgse stemmers op D66 en GroenLinks zich dit gerealiseerd hebben toen ze het vakje van deze partijen rood kleurden op woensdag 2 maart. Benno Nieuwenhuis Raadslid WD bnieuwenhuis@online.nl Vorig jaar is er een brief over de distributie van jodiumtabletten onder alle inwoners van Middelburg verspreid. Ómdat er door gebeurtenissen in de actualiteit veel vragen binnenkomen over de tabletten, zetten wij alle informatie nogmaals op een rijtje. Jodiumtabletten bieden, bescherming tegen radioactief jodium dat bij een zwaar kernongeval kan vrijkomen. De tabletten bieden bescherming aan kin deren, volwassenen tot en met 45 jaar en zwangere vrouwen. De oproep is dan ook alleen bedoeld voor deze doelgroepen. Bij mensen van 46 jaar en ouder is tot nu toe geen verhoogd risico voor schildklierkanker door radioactief jodium vastgesteld. De kans op bijwerkin gen van jodiumtabletten neemt wel toe. Daarom hoeven mensen van 46 jaar en ouder geen jodiumtabletten in huis te halen. Tabletten, voor eigengebruik of huisgenoten, kunnen worden opgehaald op het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Dit kan van maandag tot en met vrij dag tussen 08.30 en 16.30 uur, op donderdag kan het van 8.30 tot 20.00 uur. Het ophalen is gratis en er is geen termijn aan verbonden. Voor het opha len hoeft niets meegenomen te worden. Er wordt niet naar de brief of identifi catie gevraagd. Wanneer u nog oude jodiumtabletten in huis heeft, kunt u die inleveren op het stadskantoor. Voor vragen over jodiumtabletten de situatie in Japan en over de veiligheid van kerncentrales in Nederland kunt u terecht op de sites www.zeelandveilig.nl,www.vrzeeland.nl,www.rijksoverheid.nl en www.rivm.nl. Dinsdag 29 maart houdt wijktafel Nieuw Middelburg in grandcafé Willem haar wijktafel. Op donderdag 31 maart zijn er twee wijkta fels. Wijktafel Zuid in het Palet en Klarenbeek/Veersepoort in grandcafé Willem. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. Op de agenda van wijktafel Nieuw Middelburg staat: Activiteiten wijkbe- heergroep, aankomende wijkplanning, bewonerswensen/opmerkingen en aanvragen wijktafelbudget. Bewoners aan de wijktafel kunnen dit budget 2.000,-) aanwenden om initiatieven te honoreren die de leefbaarheid in de wijk bevorderen. Wijktafel Zuid gaat het hebben over de stand van zaken in de wijk, bewonerswensen, aanvraag wijktafelbudget en is er een pre sentatie van de Kinderraad van de Brede Schoolschool. Wijktafel Klarenbeek/Veersepoort vergadert over inventarisatie bewo nerswensen, wijktafelbudget en de stand van zaken (bouw)projecten: N57, Veersepoort, Curchillaaaen omgeving Roggeveenhuis. De zalen zijn open vanaf 19.30 uur. De wijktafels zijn vrij toegankelijk. Op 26 maart is het voor de vijfde keer Landelijke Compostdag. Inwoners van Middelburg kunnen bij de milieustraat aan de Waldammeweg gratis een zak met 30 liter compost halen. Met deze actie bedanken composteerbedrijven en gemeenten de burgers voor hun inspanningen om gft- en groenafval ge scheiden aan te leveren. Compost kan, gemengd met tuinaarde, worden ge bruikt in de tuin. Het is een natuurlijke bodemverbeteraar: stimuleert de groei van gewassen op milieuvriendelijke wijze, reguleert de waterhuishouding en zorgt voor een natuurlijke balans in de aarde. Bovendien legt compost CO? vast in de bodem. Op die manier leveren burgers en composteerbedrijven samen een positieve bijdrage aan de strijd tegen de klimaatverandering. De gemeenteraad komt op maandag 21 maart bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De agenda is onder voorbehoud. 1.Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2.Vaststellen notulen raadsvergadering dd 23 februari 2011 3.Ingekomen stukken 4.Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting 2011 5.Onderzoek Rekenkamer Nazorg verbonden partijen 6.Beschikbaar stellen krediet Herinrichting Arnemuiden 7.Vaststellen 3e herziene grondexploitatieberekening Dokstraat in Arnemuiden 8.Beschikbaar stellen krediet Bike Friendly City (integraal programma fiets Middelburg, le tranche projecten). De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de raad en com missies zijn te lezen via www.middelburg.nl Gemeenteraad Raadsinforma- tie. Ook liggen de stukken ter inzage in de informatiehoek in het stadskantoor. Foto: Jan Koole Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 8