Voor de actuele berichten van uw gemeente Voor actuele berichten van de politie Uw evenement gratis in onze agenda Met zijn allen op de foto Gemeentenieuws Sirenes in de straat? Avondje uit Baas en Beest Lezing door Hans Sakkers Cursus running therapie Gratis compost als beloning Praisedienst Benefietconcert Leren koken met streekproducten V Archipel Walchers Kort Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl wwwideweekkrant.nl/baasenbeest Westkapelle Hans Sakkers van Stichting Bunkerbehoud en auteur van het boek Enigma en de strijd om de Westerschelde geeft op woensdag 23 en donderdag 24 maart een lezing. Enigma was de codeermachine van de Duitse strijdkrachten in de tweede wereldoorlog. Het kraken van deze machine was een keerpunt in de oorlog. De lezing begint om 19.30 uur en de entree is gratis. Aanmelden kan via 0118-570700. Middelburg Indigo Preventie begint in april met de cursus running- therapie. Dit is bedoeld voor mensen die last hebben van lichte tot matige gevoelens van somberheid, angst of stress. Koken met streekproducten uit Zeeland levert heerlijke maaltijden op. FOTO: P.R. Door te hardlopen worden deze gevoelens overwonnen. Twaalf weken lang trainen deelnemers elke week in een groep van maximaal tien mensen. Het hardlopen wordt langzaam opgebouwd. Het doel is om na twaalf weken een half uur lang te kunnen hardlopen. Deelname aan de cursus is gratis. De ziekte kostenverzekeraar betaalt de kosten. Om in aanmerking te komen voor deze cursus is een ver- wijsbrief van de huisarts nodig. Aanmelden kan via preventie@indigozeeland.nl. Middelburg Zeeuwen kunnen op zaterdag 26 maart een gratis zak met 30 liter compost ophalen bij een van de 13 milieustraten in de buurt. Er is een milieustraat in Vlis- singen, Middelburg en in Veere. Met deze actie bedan ken DELTA en de Zeeuwse gemeenten de inwoners voor hun inspanning voor het ge scheiden aanleveren van groen afval. Ook kunnen inwoners van Zeeland tot en met 3 april meedoen met een fotowed strijd rondom de compostdag. Ze dienen dan een foto te maken met als thema groene natuur. De mooiste, leukste en origineelste foto's maken kans op een abonnement op de biologische GroenteTas van 't Hof Welgelegen. www.DELTA,nl/compostdag Middelburg In het gebouw van het Leger des Heils aan het Zwin 1 in Middelburg is er op zondag 27 maar teen Praisedienst. Bright Light zal een aantal Gospel liederen ten gehore brengen en is er gelegenheid om samen lofprijzingliederen te zingen. Het begint om 19.00 uur. Middelburg In de Gasthuiskerk in Middel burg is er op vrijdag 1 april een benefietconcert. De opbrengst is bestemd voor Voedselbank Walcheren. Er wordt klas sieke muziek gespeeld door studenten en een docente van de Roosevelt Academy. Deze docente, Doris Hochscheid, is beroepsmusicus. Zij speelt cel lo en heeft diverse muziekprij zen gewonnen in de Verenigde Staten. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij De Drukkerij, Primera en Espressobar Ko' doooooooóor in Middelburg. Entree kost 7,50 euro voor volwassenen en 5,00 euro voor jongeren en studenten. "0 www.beficomi.webklik.nl Middelburg De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt op woensdag 6 april de workshop koken met streek producten. Onder leiding van een docent Koken van de Middelbare Hotelschool maken deelnemers kennis met typische streekproducten uit Zeeland en leren ze hoe ze er een heerlijke maaltijd van kun nen bereiden. Het is van 18.30 tot 21.30 uur in het ROC aan het Podium 15 in Middelburg. Aanmelden kan via zeeland volksuniversiteit.nl. Scholenrout Op woensdag 30 maart is er een Open Scholenroute in Middelburg. Bijna alle basisscholen openen dan hun deuren. U kunt twee scholen naar keuze bezoeken en daar open lessen bijwonen in de groepen 12 of 3 en soms zelfs meer. Bovendien zijn de kinderopvang organisaties K00ZIE en Kinderopvang Walcheren ook aanwezig met informatie. Als de buitenschoolse opvang is gekoppeld aan de school die u bezoekt, treft u in school een medewerker en een informatiestandje van de BSO. Meer informatie vindt u op de websites van de scholen waar uw voorkeur naar uitgaat. 9.00 - 9.45 uur Eerste open les op een school naar uw keuze. 10.30 - 11.15 uur Tweede open les op een andere school naar keuze Franciscusschool Middelburg www.franciscusmiddelburg.nlwww.gbsregenboog.nl www.absmiddelburg.nl www.vsz.nl Scholen www.archipelscholen.nl www.vco-middelburg.nl www.koozie.nl kinderopvangwalcheren.nl

de Faam | 2011 | | pagina 4