Week kinderkleding Angst voor kernceri Borssele na ramp LowBudgetPC Zaterdag 26 maart van 10:00 uur tot 16:00 uur V INTERSPORT ERIK LgwBudgeÏPC KÏJk ook op: deweekkrant.nl Voor actuele berichten van uw gemeente 50 dvd's met Carrce van Houten Op deze dag: -15% korting op wandel» en sportschoenen - Gratis analyse door een podotherapeut - Gratis rugzakje met bidon bij iedere analyse Gratis running-clinic Anjotie lngets<Wis$e geeft om 11:00 uur en 14:00 uur eon running-clinic. Tijdens deze 2 clinics zat zij tips geven om beter te lopen, letten op loophouding en advies geven om uw loophouding te verbeteren. Kijk voor meer informatie op: www.intersporteiik.nl/voetapk Betere computers voor betere prijzen LOKAAL NIEUWS Wij voeren o.a. de volgende merken: Segeersstraat 26 - Middelburg www.joujou-kinderkleding.nl Gemeentenieuws "Het kan altijd fout gaan, kijk maar naar de Japanse ramp" Kleurrijke open scholenroute in Middelburg Klik en win Altijd actueel: de-faam.nl voet en schoen APK Gratis running-dinlc Intersport Erik en Hallux Podotherapie - Sandy Lek bieden u een voet- en schoencontrole aan van 10:00 uur tot 16:00 uur of (als u inlegzolen draagt) een beoordeling van uw zolen. Nieuwe Burg 22-28 I Middelburg 0118-611741 ■MneUHHMMMMHMMi Sandy Lek Torenweg 2A I Middelburg 0900-345 6 543{lokaal tarief) 2 jaar garantie AANBIEDING R2 INTEL i3-560 met Windows 7 Intel i.3-560 3,33Ghz Intel chipset H55 MB Kaartlezer 4Gb geheugen Samsung 500Gb DVD-RW brander Windows 7 HP 64bits Snelle PC voor foto bewerking, internet, Skype, office enz, Asus A52F 15 inch Notebook Intel® CoreTM i3-330M 4Gb geheugen 320Gb HD DVD-RW kaartlezer webcam Windows® 7 Premium 2 jaar garantie AANBIEDING R3 Intel Quad Core 15-2500 met Windows 7 Intel i5 2500 3.3Ghz ASUS P8P57 LE MB Kaartlezer 4GB geheugen Samsung 1Tb DVD-RW brander XFX 5570 lgb Windows 7 HP 64bits 2 jaar garantie Voor meer systemen, Notebooks en hardware ondelen zie onze site: www.lowbudgetpc.nl Openingstijden winkel: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur, zaterdag 10.00 - 17.00 uur donderdag koopavond 18.30 - 20.30 uur Ook het adres voor reparaties Herenstraat 17 Middelburg (centrum) 0118-617057 Bengh, Bor*z, Jottum, Carbone, Carbone Baby, Claesen's, Barbara Farber, Scotch Soda, Molo, SevenOneSeven boys girls, Z8, CKS, Diesel, Tuuf's world, Noppies, Petit Bateau, Pointer, Mim-Pi, Muy Malo, Molto Buffo en Monta. www.de-faam.nl Ook zonder de aardbeving en tsunami in Japan en de problemen daardoor in kerncentrales was ik al angstig dat het fout kan gaan in de kerncentrale van Borssele. Een tweede centrale vind ik daarom geen geweldig idee", bekent Vlissingse Hetty Pieters. Marcel van der Voort P Vlissingen Japan is onlangs getroffen door een zware aardbeving en tsunami. Daardoor is de kerncentrale van Fukushima 1 in de problemen gekomen. Die moest een beving van 7,0 op de schaal van Rich ter doorstaan, maar heeft te maken gekregen met een beving van 9,0 op de schaal van Richter. Kenners spre ken van een nucleaire ramp. Door het stralingsniveau konden hulpverleners amper hun werk doen. Het Interna tionale Atoomenergie Agent schap (IAEA) heeft eind 2008 gewaarschuwd dat de veiligheidsregels voor Japan se kerncentrales achterhaald waren en dat een zware aard beving een serieus probleem kan zijn. En dat blijkt nu. Verkeerd Het is dinsdagmiddag en de meeste wandelaars op de Vlissingse boulevard hebben een mening over de kerncen trale. "Ik was al niet blij met de kerncentrale in Borssele en nu er problemen in Japan zijn ben ik nog minder blij. Voor mij is het duidelijk dat wij zo niet verder moeten gaan", vertelt Pieters. "Als het in Borssele fout gaat, dan gaat het ook verschrik kelijk verkeerd. Maar echt Als het in Borssele fout gaat, dan gaat het ook verschrikkelijk verkeerd. angstig ben ik niet", verklaart D. Koster in de voorjaarszon. En vervolgt: "Voor de ramp in Japan vond ik de Zeeuwse kern- centrale veilig en die mening heb ik nog steeds." Jo Brands denkt niet dat de kerncentrale in Borssele gevaar loopt door een mogelijk tsunami of aardbeving. "In Japan hebben ze te maken met bijzondere om standigheden. De natuur heeft daar een grote invloed. Hier zit ten wij wel met het probleem van het kernafval. Wat moet daar mee gebeuren?", stelt hij. Negatief Riet: "Er kan altijd iets mis gaan. Mijn man werkt in Borssele en ik hoorde van hem dat zijn di recteur begin vorige week een peptalk heeft gehouden voor de medewerkers. En verteld heeft dat het er veilig is. Ik ben altijd negatief geweest over kerncen- Middelburg Bijna alle basisscholen doen mee aan de Open scholenroute op woens dag 30 maart in Mid delburg. Ouders kunnen twee scholen naar keuze bezoeken en daar open lessen bijwonen in de groepen 1,2 of 3 en soms zelfs meer. Bovendien zijn de kinderopvangorganisa ties KOOZIE en Kinder opvang Walcheren ook aanwezig met informatie. Het programma is als volgt: tussen 9.00 en 9.45 uur is de eerste open les te volgen, op een school naar uw keuze. Tussen 10.30 en 11.15 uur is de tweede open les op een andere school naar keuze te volgen. De route is rond 11.45 uur ten einde. Deelnemende scholen Scholen die aan de open dag meedoen zijn: ABS; Archipel Scholen De Bijenburch, De Dol- fijnenburch, De Leeuwenburch, De Lonneboot, De Uilenburch en De Vossenburch. De Franciscusschool; De Re- genboogschool en de VCO- scholen De Acaciahof; De Ce derhof; De Cypressenhof; De Oleanderhof; De Palmenhof en De Wilgenhof. Ook doet De Vrije School mee net als de buitenschoolse op vang, als die aan de betreffende school is gekoppeld. Kleurrijke scholen De oorsprong voor de Open- scholenroute Middelburg ligt in het Convenant Kleurrijke Scholen. Dat convenant heeft tot doel dat de schoolpopu- latie een afspiegeling van de wijk is. Gezamenlijk De scholen presenteren zich gezamenlijk omdat goed on derwijs in Middelburg een gezamenlijk belang en doel is. De scholen kiezen voor een brede aanpak in samenwer king met de kinderopvang omdat die op veel scholen al met elkaar te maken heb ben. www.deweekkrant.nl/actie

de Faam | 2011 | | pagina 2