m u Ford B-Max op onderstel van Fiesta nieuwe A3 Concept voorspelt veel goeds voor yWy- Officieel Mitsubishi- dealer Walcheren Een voorbeeld voor velen! Volgend jaar nieuwe, compacte Mitsubishi Saab herrijst als Phoenix uit de as woensdag 23 maart 2011 - pagina 29 Na jaren servicedealer te zijn geweest, is het familiebedrijf J.W. de Voogd nu officieel Mitsubishidealer voor Walcheren en dat is een felicitatie waard. Rob Strating Vlissingen Na verkoopadviseur te zijn geweest bij Auto Hendriks en Autobedrijf Tramper in Goes, is Jan-Willem de Voogd in 1992 samen met zijn vader eerst Daihatsudealer geworden, daarna kwam Mitsubishi er bij, vervolgens Piaggio Com mercial Vehicles en sinds 1 januari 2011 vinden we ook Piaggio, Vespa en Aprillia scooters in de showroom. Zes voordelen "Samen met mijn vrouw Arianne run ik het be drijf, zij is verantwoordelijk voor de boekhouding en de administratie en ik doe voornamelijk de aan- en verkoop," aldus Jan-Willem de Voogd. We zijn op dit moment aan het verbouwen. De showroom wordt ruimer en de receptie wordt verbeterd. Rond Pasen hopen we hiermee klaar te zijn." Jan Willem de Voogd is een enthousiaste onderne mer en hij legt uit wat de 6 speerpunten zijn waar het bedrijf op draait: "ten eerste is de klant bij ons geen nummer, wij kennen de klant en de klant kent ons. De service staat bij ons hoog in het vaan dal en we leveren kwaliteit. Dat kan alleen maar door de technici regelmatig te laten bijscholen. We geven vervolgens advies op maat, we zijn flexibele en we staan 24 uur voor de klant paraat." Erkenning "Natuurlijk zijn we blij met de dealerstatus! Het betekent erkenning voor alle inspanningen. We hebben mooie producten, zoals de in het Lim burgse Born gebouwde Colt, de sportieve Lan- cerserie, de grote Outlander en de compacte ASX. De nieuw ontwikkelde dieselmotor is een voorbeeld van zuinigheid. De L 200 is één van de meest geleverde pickups. Last but not least is daar de Pajero met de berensterke viercilinder diesel motor met 200 pk." 4 Y'- "Met hard werken en veel leren kom je er wel..." Deze zinsnede past ge weldig goed bij Adriaan Musters (24 jaar), bedrijfsautotechnicus bij Van Oeveren in Goes. Rob Strating Goes en nieuwe vrachtwagens staan prachtig opgesteld, van Krupps tot Büssings, maar vooral Mercedes- sen. De liefde voor het merk gaat zelfs zover, dat hij al twee maal de Mercedes vrachtwagenfabriek in Wörth bezocht, evenals het nieuwe museum in Stuttgart. Hij is op bijzondere demodagen van Van Oeveren altijd bereid om te helpen door met klanten te gaan rijden. In zijn vrije tijd rijdt hij met nieuwe Actrossen, Axors of Atego's naar car- rosseriebedrijven die de opbouw gaan verzorgen. Sinds kort heeft hij ook zijn motorrijbewijs en achter het huis staat de prachtige Suzuki Gladius 650 cc... Loon naar werken heet dat. Een voorbeeld voor velen! Ik schrijf dit verhaal niet zomaar. Ik heb namelijk geweldig veel bewondering voor mijn oud-leerling. Adriaan heeft vanaf zijn vierde jaar bui tengewoon onderwijs gevolgd, totdat hij op het Goese Lyceum locatie Bergweg zijn draai had gevonden. Hij volgde daar de opleiding voertuigentechniek die hij in 2004 met goed gevolg afrondde. Hij werkte parttime bij Profile Tyrecenter, maar ik kon hem aan een vaste baan helpen in de werkplaats bedrijfswagens (LKW) bij Van Oeveren in Goes. Daar begon zijn successtory pas goed. Hij haalde het ene diploma na het an dere: assistent monteur, le monteur, be drijfswagenmonteur, technisch specialist bedrijfswagens en het lascertificaat. Bo vendien haalde hij alle rijbewijzen, be halve dat voor touringcarchauffeur. "Op dit moment ben ik me aan het ori- - enteren op het volgende diploma: werkplaatsma nager. Ik kan kiezen uit de opleiding in 's-Herto- genbosch of in Breda, waar ik begeleiding krijg voor mijn dyslexie. Dat is altijd al een probleem geweest. Dankzij de geweldige steun die ik van mijn collega's en de werkplaatsmanager heb ge kregen, kon ik mijn diploma's halen," zegt Adri aan trots. Hobby's Ik heb Adriaan gefotografeerd op zijn kamer naast één van de vitrinekasten met vrachtwagen modellen tijdens zijn vrije ochtend, nadat ik eerst de miniatuurtrein op zolder had bewonderd. Hij had aansluitend middag - en avonddienst. Oude Dat Mitsubishi volgend jaar met een compleet nieuw model in het compacte segment gaat komen, wordt duidelijk aan de hand van de in Genève getoonde e-concept. De vijfdeurs hatchback zal in Thailand worden geproduceerd en kan zo voor een aantrekke lijke prijs worden aangebo den. De compacte benzine motoren hebben een zeer gunstig brandstofverbruik en vallen bij gelijkblijvende wetge ving vol in de subsidieprijzen. Ook heeft Mitsubishi een vol ledig elektrisch aangedreven variant in voorbereiding. Die zal aanzienlijk goedkoper wor den dan de huidige i-MiEV, terwijl de e-concept flink gro ter is. Begin volgend jaar start de productie. Overigens zegt Mitsubishi dat deze nieuweling niet de opvolger is van de Colt. Een opvallende Saab concept, de Phoenix. De naam Phoenix is symbolisch gekozen voor de nieuwste concept van het Zweedse Saab. De auto staat al op het platform van de volgende generatie 9-3 die in 2012 op de markt komt. Voorin ligt de 1.6 liter benzinemotor van BMW en Peugeot die de basis vormt voor een hybride aandrijflijn. De motor levert 200 pk (kop pel 250/270 Nm) en wordt bij gestaan door een 34 pk sterke elektromotor die de achteras van krachten voorziet. Een concept van de nieuwe Audi A3, dat schept hoge verwachtin gen. Het model dat in Genève werd onthuld blijkt een vierdeurs sedan te zijn met een lengte van 4,44 meter. Een carrosseriever sie die voor Europa niet zo van belang is, maar in andere landen beslist goed zal scoren. Audi laat zien met de volgende A3 op zeker te spelen. De concept heeft een deels aluminium carrosserie en een 408 pk sterke vijfcilinder turbomotor met een enorm kop pel van 500 Nm. Het onderstel van de auto is sterk verwant aan de zojuist gelanceerde Audi RS3 Sportback. model voor normale voor portieren en schuifdeuren achter, terwijl de B-stijl is komen te vervallen. Dat geeft een enorme toegan kelijkheid aan het interieur dat verder de bekende verstelmogelijkheden kent. Nieuw is ook de motor in de concept B-Max. Het gaat hier om de kleinste krachtbron in Ford's nieuwe Ecoboost familie. De 1 liter driecilinder levert met turbo een aardig vermogen en is gekoppeld aan de Powershift zesbak met dubbele koppeling. Het spreekt voor zich dat de krachtbron goede pres taties weet te paren aan een gunstig laag brand stofverbruik. Uiteraard zal de B-Max vanaf volgend jaar in meerdere motorvarianten worden aangeboden. Verrassend, de concept van de nieuwe Audi A3 als sedan. De ruimtelijke modellen van Ford doen het uit stekend en daarom is het niet vreemd dat de grote S-Max en middenklasse C-Max er binnenkort een kleiner broertje bij krij gen. De nieuwe B-Max, die begin volgend jaar in de showroom verschijnt, maakt gebruik van het bekende onderstel van de huidige Fiesta. In Genève was het nieuwe model als concept te zien, maar als we even de grote wielen wegdenken en vergeten dat de portieren geen grepen hebben, is de definitieve auto zo goed als klaar. In het Ford-programma geldt Ford B-Max: Optimale toegankelijkheid dankzij schuifdeuren, de B-Max als opvolger van de huidige Fusion die al weer heel wat jaartjes meeloopt. Ford denkt met de nieuweling in het segment van de Opel Meriva, Hyundai ix20 en Kia Venga een aardig partijtje mee te kunnen blazen. Compact van buiten en ruim van binnen moet de B-Max gemakkelijk de huidige kopersgroep van een middenklasser kunnen aantrekken. Ford kiest bij het

de Faam | 2011 | | pagina 29