werken Zeeuwse weg GROEN ÉN SPORTIEF AUTORIJDEN? Mazda laat Mi- nagi en nieuwe techniek zien Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Kom dan naar de TSI-testdag! Peugeot 908: raceambitie Skoda VisionD: geslaagde studie Volkswagen Bulli is productierijp Toyota integreert hybride techniek in steeds meer modellen. Medio volgend jaar komt het merk met een nieuwe Yaris. Mazda pakte op de auto salon in Genève uit met de Minagi. Het model laat door de nieuwe SkyActiv- technologieën en de nieuwe Kodo-designtaal zien hoe Mazda de toekomst ziet. De Minagi is een crossover vol nieuwe technieken zo als de aandrijdijn, chassis en uiteraard carrosserie. Een SUY die emotioneel design combineert met opwindende prestaties. De Minagi is herkenbaar aan de chromen vleugel op de neus, de grille is licht naar beneden gekanteld. Mazda past in het interieur hoog waardige materialen toe. Mazda voorziet de Minagi van schone een, zuinige motoren Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 6 april Kamperland De Spuidijk in Kamperland is tot de bouwvakvakantie (23 juli) afgesloten voor verkeer. Waterschap Scheldestromen werkt dan aan de bouw van een nieuw gemaal. Het verkeer van Kamperland naar de Havenweg wordt omgeleid via de Ruiterplaatweg. Bedrijven aan de Havenweg blijven bereik baar. Middelburg In- en om de Ru ij terstraat, Trompstraat, Piet Heinstraat en Baarsjesstraat wordt tot na de zomer gewerkt aan een nieuwe riolering, aan wegbestrating, aan nieuwe trottoirs en aan par keervakken. Het verkeer in- en om de betreffende straten wordt door lokale bewegwijzering omgeleid. Vlissingen De riolering en de bestrating in de Korenbloemlaan en Le- lienlaan worden vervangen, het werk duurt tot ongeveer eind mei. De straten worden in fases afgesloten voor al het verkeer, dat door borden wordt omgeleid De woningen zijn te allen tijde te voet bereikbaar. Vlissingen De Kleine Kerkstraat wordt voorbij de Jan Allemanstraat afgesloten. Dit in verband met het grondtransport voor het eerst bouwblok op het Scheldeterrein. Het "Bestevaer" blok B, gelegen aan de Kleine Kerkstraat en Jan Allemanstraat en het Scheldedok. De afsluiting duurt naar verwachting tot eind april 2011. De bevoorrading van de winkels en de route van de hulpdiensten zal via de weg over de parkeerplaats, bekend als de oude PZC-locatie, naar de Vlamingstraat wor den omgeleid. Koudekerke De reconstructie van de Middelburgsestraat en de Duinstraat is in volle gang. Er is veel verkeershinder rond de dorpskern van Koudekerke en door. verkeersborden ter plekke worden de omleidingsroutes voor het verkeer aangegeven. De bedoeling is om de werkzaamheden eind oktober af te ronden. Serooskerke Er wordt hard gewerkt aan de N57, dat kan geen Walcherse automobilist ontgaan. De rechtstreekse verbinding vanuit Serooskerke naar de Vrouwenpolderseweg langs molen De Hoop is nog tot juni van dit jaar afgesloten voor autoverkeer. Er is een omleidingsroute ingesteld die loopt langs de zuid zijde van het dorp. Peugeot wil met de nieuwe, dieselaangedreven 908 de In tercontinental Le Mans Cup op zijn naam schrijven en de eerste plaats heroveren in de 24-Uurs- race van Le Mans. Peugeot Sport ziet in de nieuwe 908 een ideale racer als het aankomt op snelheid, uithoudingsvermogen en strategie. Het jongste model wordt aangedreven door een 550 pk sterke, 3.7 liter V8 HDi FAP. Peugeot racete al eerder met een auto met dieselmotor die voor zien was van roetfilters. "Een designstudie," zo om schrijft Skoda de VisionD. Het is niet ondenkbaar dat het mo del tussen de Octavia en de Su perb wordt gepositioneerd. Het verlichtingsdesign is opvallend. Dat geldt ook voor de achterzijde waar verfijnde vouwen naar de ruimte voor de kentekenplaat lo pen. Het lijnenspel verwijst naar de kristallen, die in het interieur worden toegepast. De overhang aan voor- en achterzijde is kort en het interieur wordt omschre ven als praktisch. ZATERDAG 26 MAART 10.00 - 17-00 UUR AUTO POPPE GOES Volkswagen presenteerde in Genève de Bulli, een" nieuwe interpretatie van de VW-bus. Die is elektrisch aangedreven al hamert Volkswagen er op dat ook andere aandrijfvormen mo gelijk zijn. De Bulli biedt plaats aan zes personen en is te bedie nen via een geïntegreerde en uit- neembare iPad. Door de relatief lange wielbasis (2,62 meter) en grote spoorbreedte is het interi eur opmerkelijk ruim. De Bulli is het vervolg op de Microbus, die Volkswagen in 2001 liet zien. woensdag 23 maart 2011 Extra's Autoschilderen voor kids gratis oogmeting C02-neutraai! www.tsitestda g.n I De nieuwe Toyota Yaris Full Hybrid maakte als conceptauto zijn wereldde buut op de Geneva Motor Show. Hij is een tikje groter dan de huidige versie. Die heeft het nieuwe Toyota-design en is voorzien van de Full Hybrid-tech- niek, die we kennen van de Prius. Wel wordt die techniek aan een kleine re, 1.3 liter, motor gekoppeld. Een lage C02-uitstoot is onlosmakelijk met de FH-techniek verbonden. De Yaris is uitgerust met een scherpe voorspoiler en een geïntegreerde achterspoiler. De vooruitstrevende Full Hybrid techniek kömt hiermee voor het eerst ook be schikbaar in kleinere modellen, zoals in het B-segment. Toyota ziet dat als een belangrijke stap vooruit in haar streven om het Europese wagenpark schoner te maken. Het B-segment is immers Europa's grootste segment waar die selmotoren aan een stevige opmars bezig zijn. En hoewel zuinig, stoten deze compacte diesels veel meer CO en NOx uit dan een Full Hybrid Yaris. De Full Hybrid Yaris wordt dan ook de auto voor mensen die niet alleen hun portemonnee belangrijk vinden, maar ook duurzaamheid een warm hart toe dragen. De Toyota-verantwoordelijken spreken nog over een concept maar de auto lijkt helemaal klaar voor produc tie. De 18 inch wielen van de Yaris FH zorgen voor een betere aërodynamica. Behalve met de Yaris FH komt Toyota ook met een elektrische iQ.

de Faam | 2011 | | pagina 23