r f f Oversteek Noordweg - Pres. Rooseveltlaan veiliger Subsidie aanvragen voor 2012 Hulp bij invullen belastingaangifte Vrijwilligers in actie tijdens NL DOET Uitje dak tijdens het WAK! porthos Grand café: gezellig samenkomen voor jong en oud yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 maart 2011 De Faam pagina 9 De campagne 'Hulp bij aangifte' is van start gegaan. Op diverse locaties in het land worden tot 1 april hulp bij aangifte geboden door de Belas tingdienst. Het stadskantoor in Middelburg biedt, evenals vorig jaar, on derdak aan de Belastingdienst. Ondersteuning voor burgers met zorgtoesjag Mensen die een zorgtoeslag ontvangen kunnen gebruik maken van de hulp bij aan gifte van de Belastingdienst. Als iemand in 2010 (voor belastingjaar 2009) ook ge bruik heeft gemaakt van hulp bij aangifte, ontvangt deze een uitnodiging om gebruik te maken van de hulp bij het invullen van de aangifte op het stadskantoor Middel burg. De aangifte inkomstenbelasting wordt samen met de^burger en onder ver antwoordelijkheid van hem/haar ingevuld en via internet ingezonden. Hulp op afspraak Als gevolg van veranderde wetgeving Inkomstenbelasting is een aantal aftrekpos ten voor de buitengewone uitgaven en zorgkosten voor het jaar 2010 beperkt. Dit kan gevolgen hebben voor het toetsingsinkomen en voor het eventueel toekennen van een toeslag. Veel mensen zijn hier onvoldoende van op de hoogte. Het door geven van een actueel inkomen is voor hen wel belangrijk om te voorkomen dat zij te veel geld ontvangen en dit op een later moment moeten terugbetalen. Als belastingplichtigen gebruik willen maken van de hulp bij aangifte, kunnen zij hier voor een afspraak maken via de Belastingtelefoon 08000543 (gratis nummer). Hiervopr geldt wel een inkomensgrens; als iemand recht heeft op een zorgtoeslag, kan hij/zij van deze mogelijkheid gebruik maken. Stichting Welzijn Middelburg doet op 18 en 19 maart mee aan NL DOET. Dit is de grootste vrijwilligersactie van Nederland, georgani seerd door het Oranje fonds. Tijdens NL DOET steken mensen in het hele land de handen uit de mouwen. Zij zetten zich vrijwillig in voor di verse organisaties, die tijdens NL DOET net dat beetje extra kunnen doen. Stichting Welzijn Middelburg organiseert op vrijdag 18 maart van 14.00 tot 17.00 uur een activiteit op het terrein van zorgcentrum Buitenrust. Verschillende vrijwilligers gaan deze dag als tuiniers aan het werk. Een aantal van hun werk zaamheden zijn plantenbakken opvullen met voorjaarsbloemen en het voltooien van een muurschildèring. Daarnaast worden er twee afdakjes worden gemaakt, zodat de bewoners optimaal kunnen genieten van hun tuin en zomers lekker bui ten kunnen zitten. Blinkbattle Op zaterdag 19 maart wordt er een zogenaamde Blinkbattle gehouden. Deze zwerfvuil-ophaalrace start om 14.00 uur bij jongerencentrum De Poort, Fazanthof 40 en duurt tot 16.00 uur. Drie groepjes van vijf basisschoolkinderen gaan onder leiding van een aantal vrijwilligers door de wijk op pad om zwerfvuil te verzame len. De groep die het meeste vuil heeft verzameld krijgt een prijs. Het eindresul taat is dat kinderen en vrijwilligers zich bewust worden van het milieugedrag in de betreffende wijk. Als u op een van beiden dagen wilt meedoen met NL Doet als vrijwilliger of als deelnemer van de Blinkbattle kunt u zich hiervoor aanmelden bij SWM. Als u op vrijdag wilt helpen kunt u het beste contact opnemen met Margot Piscaer, tele foon 06-245 500 58 en als u mee wilt doen met de Blinkbattle of de groepjes wilt begeleiden, dan kunt u contact opnemen met Saskia Eggermont, telefoon 06- 245 500 87. U kunt een van beiden ook een e-mail sturen: m.piscaer@welzijnmiddelburg.nl of s.eggermont@welzijnmiddelburg.nl Ook dit jaar wordt het Weekend Amateur Kunst weer in Middelburg geor ganiseerd. Amateurkunstenaars, groepen en verenigingen worden uitge nodigd om hun kunsten aan een breed publiek te tonen. Het evenement in Middelburg vindt plaats op vrijdagavond 20 mei en zaterdag 21 mei. Zaterdagmiddag 11 juni krijgt het WAK tijdens het Jazz Festival Mid delburg een muzikaal vervolg met de titel Amateurkunst Leeft! Tijdens het WAK kan en mag alles: toneel, tentoonstelling, muziek, lezing, schilder- en beeldhouwkunst, dans, fotografie, circus, kunstroute, workshop. Ben je amateurkunstenaar en wil je anderen van je werk laten genieten vul dan het inschrijfformulier in. Inschrijfformulieren voor beide evenementen staan op www.wakzeeland.nl. Mail het ingevulde formulier voor 1 april naar gerardweezepoel@hotmail.com. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kahaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op de President Rooseveltlaan is nabij de kruising met de Noordweg over een afstand van 200 meter een maxi mumsnelheid van 30 km per uur inge steld. Ook zijn er boven beide rijbanen waarschuwingsborden geplaatst die waarschuwen voor overstekende fiet sers en bromfietsers. De borden zijn voorzien van een reflec terende gele achtergrond en knipper lichten om de aandacht van de automobilist te trekken. Foto: Aart van Belzen De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2012 ge start. Aanvragen moeten voor 1 april 2011 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het ge bied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor sub sidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, krijgen de aanvraagformulieren voor 2012 automatisch in de bus. Organi saties die nog geen subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 2012 een aanvraag indie nen. Het indienen van een subsidieverzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsidieprocedure 2012. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Jarrse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, te lefoon 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraagformu lier subsidie 2012 en de Algemene Subsidieverordening Middelburg opvra gen; deze kunt u ook vinden op www.middelburg.nl onder de knop Zorg en Welzijn/subsidie. MS» Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken-Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118)7514 00. Gezellig een potje biljarten of kaarten. Even bijpraten onder het genot van een bakje koffie. Een andere taal leren of tegen een goedkope prijs een lekker hapje eten? Het kan in één van zes grand cafés in Mid delburg. Vandaag de dag willen ouderen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Om dit mogelijk te maken is Mid delburg opgedeeld in verschillende woonservicezones. In een woonservicezone komen wonen, diensten, on dersteuning, zorg en welzijn bij elkaar. In elke wijk staan bijvoorbeeld één of meerdere appartementen complexen met zorgwoningen, de woonzorgcentra. Om de sociale contacten bij te kunnen houden, hoort bij een woonservicezone natuurlijk ook een gezellige ontmoetingsplaats. De grand cafés! En ze zijn er voor ie dereen. Van jong tot oud. Activiteiten Middelburg kent zes grand cafés, verspreid over de gehele stad. Ze fungeren als ontmoetingsruimte voor alle buurtbewoners. Je kan er terecht voor een praatje, voor een lekkere betaalbare maaltijd of voor één van de vele activiteiten die er georganiseerd worden door de Stichting Welzijn Middelburg. Van creatieve workshops tot bewegen voor ouderen. En van kook- en computerlessen tot een ouder-en-kind-café. De grand cafés zitten vaak in een woonzorgcentrum en zijn voor iedereen makkelijk toegankelijk. Voor de activiteiten wordt een kleine bijdrage gevraagd. Wekelijks staat er op deze informatiepagina een aanbieding voor een maaltijd in één van de grand cafés. Hou het in de gaten! LOCATIES VAN DE GRAND CAFÉS Grand Café 't Gasthuis, Woonservicezone Binnenstad Noordpoortplein 2, 4331 RN Middelburg, 0900-7879777 Grand Café Eben Haëzer, Woonservicezone West (Griffioen en 't Zand Breewijk) Briandlaan 2, 4334 GP Middelburg, 0118 - 676600 Grand Café Getij, Woonservicezone Stromenwijk Keetenstraat 18, 4335 PH Middelburg, 0118 - 448 448 Grand Café Palet, Woonservicezone Zuid Johan van Reigersbergstr 2, 4336 XA Middelburg, 0118- 674205 Grand Café Buitenrust, Woonservicezone Dauwendaele Buitenruststraat 221, 4337 EP Middelburg, 0118- 61 03 09 Grand Café Willem, Woonservicezone Noord-Oost Oranjelaan 17, 4332 VA Middelburg, 0118 - 61 87 67 Loop eens binnen in Grand Café Palet voor een gezellig kopje koffie of thee Tussen 10.00-12.00 en 14.00-16.00 koffie/thee voor maar 1,00 De krant ligt klaar om gelezen te worden. U kunt bij ons ook biljarten tegen een redelijke prijs (twee tafels). Elke dinsdagmiddag open tafel vanaf 12.00 uur. Wilt u meedoen? Geef u op voor maandag 18.00 uur (06-22644456)

de Faam | 2011 | | pagina 9