V A Seniorendag kan niet meer: te duur en discriminerend Officiële Mededelingen diversen natuur en landschap milieu Minder overvallen van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl )y Altijd actueel: de-faam.nl Het lijkt gedaan met de seniorendagen. Deze extra vrije dagen zijn opgenomen in vele cao's en zijn bedoeld om de oudere werknemers wat te ontlasten. Ze worden echter toegekend op grond van leef tijd en dat kan eigenlijk niet. De 'Wet gelijke behandeling op grond van leeftijd bij de arbeid' staat niet toe dat een werkgever een baan niet toe kent, omdat hij de kandidaat te oud vindt. Maar dezelfde wet maakt ook bezwaar tegen de zogenaamde 'ouwelullen- dagen'. Extra verlof mag wel als kan worden aangetoond dat het voor de gezondheid van de werknemer goed is, maar dat moet individueel worden gere geld. Welke baas gaat daar aan beginnen? Maar er is nog een reden die een eind maakt aan de seniorendagen: de kosten. De Volkskrant bericht over een akkoord tussen werknemers en werkgevers over dat onder werp. Door allerlei regelingen, waarvan dit er een is, zijn ou dere werknemers duurder dan jongere en dat maakt het voor werkgevers niet aantrekkelijk om ouderen aan te nemen. De besparing die het schrap pen van de seniorendagen oplevert, kan worden ingezet om de kosten van het langer doorwerken op te vangen. woensdag 16 maart 2011 De Faam pagina 35 De extra dag om 'bij te komen' vervalt. FOTO: ED DEWAERHEIJT Zoals bekend willen de sociale partners de pensioenleeftijd verhogen naar 66 jaar in 2020 om daarna de leeftijd te koppe len aan de stijgende levensver wachting. Het aantal overvallen is vorig jaar met 11% gedaald ten opzichte van 2009. Om een verdere daling te stimuleren heeft de Taskforce Overvalcri minaliteit een actiepro gramma opgesteld met aanvullende maatregelen. Door gerichte acties, inzet van speciale teams en helikopters, dadergerichte aanpak en met betere voorlichting aan onderne mers is het aantal overval len nu al flink gedaald. Ontwerp-besluit vaststellen Veiligheidscontour industrieter rein Vlissingen-Oost Het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland en de colleges van Burgemeester en Wethouders van Borsele en Vlissingen zijn voornemens ingevolge artikel 14 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen (Bevi) een veiligheidscontour rond het indus trieterrein Vlissingen-Oost vast te stellen. Elk college neemt hierover een besluit omdat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) bevoegd gezag zijn voor inrichtingen die zich binnen het genoemde gebied bevinden. De coör dinatie voor de procedure tot het vast stellen van de veiligheidscontour ligt bij de Provincie Zeeland. In de bestemmingsplannen van Borsele en Vlissingen en het Omge vingsplan van de Provincie Zeeland is het Industriegebied Vlissingen Oost aangewezen als gebied waar risicovol le bedrijven worden geconcentreerd, dit is gedaan om te voorkomen dat dit soort bedrijven zich vestigen op lokale bedrijventerreinen. Met het vaststellen van de veiligheidscontour wordt dit geborgd. De ruimte tussen risicovolle activiteiten enerzijds en ontwikkeling van de leefomgeving anderzijds wordt met de contour duurzaam verdeeld. Met de grens wordt voorkomen dat plannen voor ruimtelijke initiatieven en bedrijfsontwikkeling elkaar dopr- kruisen. Het ontwerpbesluit ligt van 17 maart 2011 tot en met 27 april 2011 ter inza ge op de volgende locaties: - Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. - het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Één ieder kan tot en met 27 april 2011 bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over het ontwerp-besluit indienen. Uw zienswijze kunt u sturen aan het coör dinatiepunt veiligheidscontour Vlis singen-Oost: Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. U kunt bij het coördinatiepunt uw ziens wijze aan zowel her college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, als de colleges van Burgemeester en Wethouders van Borsele en Vlissirïgen indienen. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over het ontwerpbesluit en de adviseurs die advies hebben uitge bracht over het ontwerpbesluit kunnen later beroep instellen Voor het inzien van de ter inzage gelegde stukken buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën kunt u zich wenden tot de heer A.J. Lindenbergh, telefoonnummer 0118- 631772. ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinza- gelegging. Op bovenstaande telefoon nummers kan informatie worden inge wonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 9 in het kader van artikel 16 en artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbescher mingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Bosch Slabbers Tuin- en landschapsarchitecten. Voor de reconstructie van het Grand Canal en het historische Mantelingenpad op de buitenplaats Hoogduin ter plaatse van het Natura 2000-gebied Manteling van Walcheren. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, monde linge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot De heer C.A. Polderdijk (tel. 0118-631182) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen Ontwerp wijziging van de Provinciale Milieuverordening Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met een ontwerp wijzigings verordening ingestemd die de Provin ciale Milieuverordening Zeeland op een aantal punten wijzigt. De wijzingen betreffen in hoofdzaak: het actualiseren van de PMV in lijn mét de laatste versie van de model verordening van IPO (7de tranche); analoog aan de modelverordening IPO wordt het onderdeel grondwa terbescherming met het oog op de waterwinning aangepast en niet lan ger in de bijlagen van de PMV opge nomen, maar in een afzonderlijk hoofdstuk; diverse onderdelen van de PMV wor den verplaatst (vernummerd) als gevolg van het nieuwe hoofdstuk inzake de regels voor de grondwa terbescherming met het oog op de waterwinning; de regels voor huishoudelijk afval en het gescheiden houden van bedrijfs- afvalstoffen vervallen; de regels ter voorkoming of beper king van geluidhinder alsmede de regels voor bodemsanering en buis leidingen worden in technisch-juri- dische zin aangepast; de regels inzake de procedure tot het verlenen van een ontheffing wor den in technisch-juridische zin aan gepast; als gevolg van landelijke ontwikke lingen vervallen de regels voor het maken van een milieu-effectrappor tage voor de aanleg, inrichting en gebruik van een luchtvaartterrein; bijlage 3 t/m 10 vervallen. De wijzigingsverordening ligt van 18 maart t/m 29 april 2011 ter inzage bij: de Directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werkdagen van 08.00-15.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675000) op don derdagavond; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 09.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur; - in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkda gen van 09.00-12.00 en 14.00-16.00 uur en op donderdagavond van 12.30 -19.00 uur. Tijdens openingstijden bij de navol gende bibliotheken: - Zeeuwse bibliotheek, Kousteense- dijk 7, 4331 JE Middelburg; - Bibliotheek Oost-Souburg, Kanaal straat 58, 4388 BN Oost-Souburg; - Bibliotheek 't Spui, Spuistraat 6, 4381 HR Vlissingen. Een ieder kan tot en met 29 april 2011 bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over de ontwerp wijzigingsverordening indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte. Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mw. A.J. Waterman, tel. (0118) 631160 of mw. M.P. van der Wijst, tel. (0118) 631939. Vergunning voor Eastman Chemical Middelburg B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan - Eastman Chemical Middelburg B.V. te MIDDELBURG een reguliere vergunning Wet algemene bepalingen omgevingsrecht verleend voor het uitbreiden van de HYDRO pack-out tbv het tijdelijk overdekt opslaan van eindprodukten. De vergunning kan worden ingezien tot en met 27 april 2011 - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afdeling vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op donderdagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met 27 april 2011 tegen dit besluit schrifte lijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vragen. Het verzoek dient te worden gericht aan de Voorzitter van de afde ling bestuursrecht van de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot me.vr. A. Pavic (tel. (0118) 631958). Vergunning voor Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Thermphos International B.V. te Vlissingen-Oo'st een reguliere vergunning Wet algemene bepalingen omgevingsrecht verleend voor het verwijderen van asbesthoudende materialen. De vergunning kan worden ingezien tot en met 20 april 2011 -bij de Directie ruimtë, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantoor uren; - bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot ën met 20 april 2011 tegen dit besluit schrifte lijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vragen. Het verzoek dient te worden gericht aan de Voorzitter van de afde ling bestuursrecht van de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). M, Provincie Zeeland

de Faam | 2011 | | pagina 51