Buurtbemiddelaars gezocht, iets voor u? NSGK huislijn nl De kringloopwinkel voor iedereen SWM Grijp uw kans: Dé Nationale Open Huizen route 26 maart WIJ VERKOPEN: meubels, (kinder-)kleding, schoenen, boeken, glaswerk, serviesgoed, speelgoed, gereedschap, verlichting, audio-apparatuur, tuinspullen, boeken, enz. Ook doen wij boedel- en zolder opruimingen in goed overleg. Heeft u voor ons nog spullenwij halen ze gratis op! Wij steunen het belangrijke werk van de CliniClowns Telefoon: 0II8-638579 Buurtbemiddeling Vlissingen zoekt bemiddelaars lescaut Telefoon: 0118-751400 Ons motto is: samen komen we er wel uit Ons lunchcafé. Waar Kevin het horeca-vak leert. Woningen kunnen vanaf nu door uw makelaar worden aangemeld op www.huislijn.nl Vraag uw makelaar om meer informatie Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 maart 2011 De Faam pagina 33 Vervolg van pagina 32 - Zaagmolenpolder 1 a, Nieuw en Sint Joosland: bouw woning (4-3); Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden be trokken zijn. (Derden) belangheb benden kunnen zes weken na de datum van het besluit een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBE SCHIKKING (Uitgebreide voorbereidingsproce dure) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in Kef kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecnt (Wabo) voornemens zijn vergunning te ver lenen voor: - Trompstraat 51 t/m 71: vol doet aan brandveiligheidseisen. De aanvraag, de ontwerpbeschik king en de bijbehorende stukken lig gen met ingang van 17 maart 201 1 gedurende zes weken (tot en met 27 april 201 1) ter inzage bij de vak balie Ruimte in het stadskantoor, Ka- naalweg 3 te Middelburg. Gedu rende genoemde termijn kunnen be langhebbenden schriftelijk of mon deling hun zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde pe riode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op te lefoonnummer (0118) 67 52 32. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESLUIT WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN IS INGEDIEND (Uitgebreide voorbereidingsproce dure) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in zake het onderstaande ontwerpbe sluit binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren is gebracht: - Punt 5: verlenen van omgevings vergunning voor het vernieuwen kozijn in achtergevel. VERLEENDE OMGEVINGSVER GUNNINGEN (Uitgebreide voorbereidingsproce dure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht vergunning hebben ver leend: - Punt 5: vernieuwen kozijn ach tergevel (9-3). De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewij zigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes we ken, van 1 7 maart tot en met 27 april 201 1 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Desge wenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting ge geven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omge vingsvergunning ten behoeve van het uitvoeren van de desbetreffende activiteit kan vanaf 1 8 maart tot en met 28 april 201 1 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de in diener, de dagtekening, omschrij ving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gron den van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrech ter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. CONCEPTBELEIDSREGELS VOOR HET AFWIJKEN VAN BESTEMMINGSPLANNEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij conceptbeleidsregels hebben opge steld voor het afwijken van bestem mingsplannen. De Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabp) biedt de mogelijkheid om af te wij ken van het bestemmingsplan voor kleinere bouwplannen. De concept beleidsregels geven aan in welke gevallen gebruik gemaakt zal wor den van de afwijkingsmogelijkhe den die de Wabo biedt. U kunt dan denken aan het bouwen van een ga rage bij een woning of bijvoorbeeld het wijzigen van net gebruik van een pand. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 8 maart 201 1 besloten dat de concept beleidsre gels ter inzage gelegd zullen wor den, zodat een ieder zijn of haar zienswijze kenbaar kan maken. De conceptbeleidsregels liggen gedu rende zes weken, van 17 maart tot en met 28 april 201 1, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in" het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze over de con ceptbeleidsregels kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk tijdig vooraf een afspraak te maken, telefoonnummer (01 18) 67 52 85. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke infor matiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. ONZE LOCATIES IN MIDDELBURG: Sint-Janstraat 20A Zusterplein 13 Openingstijden: di./wo. 12.30 - 17.00 uur do./vr./za. 0.00 - 17.00 uur Openingstijden: di. t/m vr. 12.30 - 17.00 uur 10.00- 15.00 uur za. (Wij zijn telefonisch bereikbaar van ma. 9.00 uur tot za. 17.00 uur) www.deaanwinst.nl mail@deaanwinst.nl Succesvol Buurtbemiddeling Vlissingen is een initiatief van de gemeente in samenwerking met politie, L'éscaut woonservice, corporatie Woonburg en Stichting Welzijn Middelburg. Deze organisaties starten op 18 april met buurtbemiddeling in Vlis singen. Daarvoor zijn wel voldoende getrainde vrijwilligers nodig. Wat houdt buurtbemiddeling nu precies in? Pauline Klerkx van Stichting Wel zijn Middelburg: "Bij buurtbemiddeling gaat het om de bemiddeling van conflicten tussen buren óf buurtbewoners onder leiding van twee onpar tijdige, getrainde vrijwilligers. Deze vrijwilligers helpen de ruziënde partijen om weer met elkaar in contact te komen en samen een oplossing te vinden voor de overlast of ruzie. Buurtbemidde ling levert dus een grote bijdrage aan de leef baarheid ven een buurt, wijk en gemeente. Nu komen klachten van bewoners vaak terecht bij de politie en woningcorporaties. Straks kan, als de klachten niets met criminaliteit, verslaving, psychiatrische problematiek of het gehuurde huis te maken hebben, worden doorverwezen P0LITIE VLISSINGEN iMt oo Wjitlwco naar buurtbemiddeling. In de 15 jaar dat buurt bemiddeling in Nederland actief is, bleek over duidelijk hoe succesvol het is." Buurtbemiddelaars zijn volgens Pauline Klerkx, mensen die zich communicatief willen ontwik kelen en willen bijdragen aan de verbetering van de leefbaarheid in de buurt. "Zij werken ook niet alleen, maar altijd in een team van twee personen. Die teams hebben ook weer onder ling contact. Samen werken ze eraan om het woonplezier in onze wijken te verhogen." Vrijwilligers als bemiddelaar, iets voor U "De eisen die aan de vrijwilligers gesteld wor den, zijn heel algemeen. Ze hoeven geen ho gere of universitaire scholing of zo te hebben," vertelt Pauline Klerkx van Stichting Welzijn Mid delburg. "Het is belangrijker hoe de vrijwilligers in het leven staan. Twee belangrijke basisken merken van een vrijwilliger zijn een onafhanke lijke en onpartijdige opstelling. Hij of zij is een neutrale conflictbemiddelaar en kiest derhalve geen partij. De vrijwilligers zijn op zijn minst 21 jaar en zij beheersen de Nederlandse taal. Zij kunnen onpartijdig zijn en onpartijdig blijven en ze staan open voor mensen uit andere culturen. Zij hebben een luisterend oor en zijn bereid om in april een basiscursus te volgen van 2 1A dag. Zij voeren gemiddeld maandelijks een bemid delingszaak uit en nemen natuurlijk de geheim houding in acht." Interesse? Om met buurtbemiddeling Vlissingen te kunnen starten zijn er 16 vrijwilligers nodig. Mensen die interesse hebben en aan de hierboven om schreven voorwaarden voldoen, kunnen zich melden via buurtbemiddelingmiddelburg.nl of bellen naar 0118 - 751444 en vragen naar Pauline Klerkx. NSGK helpt kinderen en jongeren met een handicap. Help mee en word donateur. Meld u aan via www.nsgk.nl voor het gehandicapte kind Giro 552000

de Faam | 2011 | | pagina 49