Egodocument staat centraal tijdens komende Boekenweek Op zoek naar een nieuwe huisarts? Wordt het weer wat warmer? Apollo Artemis Verwen m vermoeide eaf spieren Help een asieldier aan een thuis! Serviceberichten Piet Paulusma u-.t'i'e Dier van de week Het Zeeuws Jeugd Orkest Philharmonie Optreden Blue Jeans Bigband Huisje boompje beestje Rock voor de Molukken Kinderdienst De schrijver uan het gratis Boekenweekgeschenk, de novelle 'De Kraai', is Kader Abdolah. Boek 'Gaat een vrouw naar de advocaat' "Wij doen mee, maar hebben een ander geschenk" Voor rug en voeten yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 maart 2011 De Faam pagina 29 www.de-faam.nl www.de-faam.nl Cl ii/#| «Sip Vlissingen Het Zeeuws Jeugd Orkest geeft op vrijdag 25 maart om 20.00 uur een optreden in het Atrium van Ter Reede aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Het orkest be staat uit 15 musici uit heel Zeeland. Vlissingen De muzikale seniorengroep Philharmonie 50plus geeft op zaterdag 26 maart een optreden in Ter Reede in Vlissingen. De groep brengt herkenbare muziek zoals thema en marsmuziek. Het begint om 14.30 uur in het Atrium. Vlissingen De Blue Jeans Bigband geeft op zondag 27 maart een op treden in Ter Reede in Vlis singen. De 20 leden spelen Amerikaanse Bigband mu ziek met nummers van Glenn Miller, Count Basic en Duke Ellington. Het begint om 14.30 uur in het Atrium. bluejeansbigband.nl Oostkapelle In Oostkapelle is er op woensdag 23 maart weer een vrouwenmorgen. Spreek ster is Anne Westerduin met het thema: Huisje, böompje, beestje, en dan? Het begint om 9.30 uur in de Zionkerk aan de Duinweg 36a. Toe gang is gratis. Middelburg Wilfred Vreeke, organisator Motorrit voor de Molukken, houdt op vrijdag 18 maart Rock voor de Molukken. Het begint om 20.30 uur in Bar American in Middelburg. In het voorprogramma staat de band Friends en de hoofd act is de band Black Rose. Het doel is geld ophalen voor Stichting Horizon Holland. Kaarten kosten 10,00 euro in de voorverkoop bij Bar American en bij de BD-store in Middelburg en 12,50 euro aan de zaal. Middelburg In de Nieuwe Kerk in Mid delburg is er op zondag 20 maart een 4MEE-kinder- dienst. Dit is een kerkdienst speciaal voor kinderen, waar in ze alles kunnen snappen en de liedjes makkelijk mee kunnen zingen. Het thema is Ga je mee? Het begint om 16.00 uur. Middelburg Matty Meulmeester uit Mid delburg is een geboren en getogen Zeeuwse. Als haar dochter het boek van Kluun 'Komt een vrouw bij de dok ter' leest, krijgen ze daar woorden over. Matty besluit de kant van de vrouw te be lichten in haar roman 'Gaat een vrouw naar de advocaat'. "Ik wilde geen literair hoog standje schrijven, maar een boek vanuit mijn hart", stelt Matty. Het boek van-Kluun deed haar pijn en maakte haar boos. Matty had een goed huwelijk, werkte 14 uur in de week in een modezaak en had een druk sociaal leven. Dan krijgt ze borstkanker. Ze moet diverse operaties on dergaan en zware chemokuren. Haar man, Simon, steunt haar in het begin waar hij kan. Maar al snel krijgt hij er genoeg van en gaat op zoek naar een nieuwe liefde. Hij gaat vreemd, terwijl Matty er alles aan doet om te overleven. Binnen een jaar is ze haar man, haar huis en zichzelf kwijt. Er volgt éen heftige perio de om het verraad van haar man te accepteren en ze beleeft ang stige momenten met haar doch ter die het criminele circuit in stapt. Op zoek naar warmte en genegenheid stapt Matty in een nieuwe relatie met een man die niet weet wat hij wil. Daardoor ontstaat alweer een pijnlijke periode voor de Middelburgse. Door het arrogante gedrag van haar chirurg die niet al tijd even toegewijd is, komt er een boosaardige kant in haar naar boven. Boekpresentatie Matty schrijft in een flink tempo, zonder omhaal en zonder zichtzelf te sparen, haar verhaal. Het bock is nergens saai. Leuk van een zeeuwse schrijfster is het herkenbare in Middelburg en Vlissingen en de mensen die zij ontmoet. Het boek wordt 18 maart om 16.30 uur gepresenteerd bij de Drvkkery in Middelburg. Het is te koop voor 18,95 euro. Het thema van de Boeken week is dit jaar 'Geschre ven portretten', waardoor biografieën centraal staan. Er komen diverse bekende schrijvende Nedërlanders naar Middelburg om iets over hun werk te vertellen. De Boekenweek is van vandaag, woensdag 16 tot en met zaterdag 26 maart. Marcel van der Voort Middelburg De Boekenweek is er om het le zen te stimuleren, om de men sen kennis te laten maken met boeken en de weg te wijzen naar de biblibtheek", vertelt woord voerder Peter Rosendaal van de Stichting Collectieve Propa ganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in Amsterdam. Gratis De schrijver van het Boeken weekgeschenk de novelle 'De Kraai' is Kader Abdolah. Hij draagt donderdag 17 maart vanaf 19.30 uur voor uit zijn werk in het Middelburgse Ci neac de Drvkkery. Hij zal ook zijn boeken signeren. Abdolah is bekend van de roman 'Het huis van de moskee' en afgelo pen vrijdag verscheen zijn boek 'De Koning.' Volgens Abdolah is het Boekenweekgeschenk 'De Kraai' een ode aan Multatuli, Perzië en Nederland. Het Boe kenweekgeschenk is gratis bij aankoop van tenminste 12,50 euro aan Nederlandstalige boe ken of door het afsluiten van een lidmaatschap bij de bibliotheek tijdens de Boekenweek. "Wij doen mee aan de Boekenweek, maar hebben een ander Boeken weekgeschenk. Dat is 'De trein van 10:11', meldt A. van der Toorn van de Vlissingse chris telijke boekhandel Bestevaer. Brassband Apollo houdt zaterdag 19 maart de jaarlijkse muziekuitvoering in Schuttershof in Domburg. Naast een slag werkgroep met jonge leerlingen en een blokfluitgroep treedt ook jeugd brassband Artemis (foto) op. De uitvoering begint om 19.30 uur en entree kost 5 euro. Kinderen betalen de helft. FOTO: P.R. "Dat doen wij omdat er toch boeken tussen zitten waar wij niet achter staan", vervolgt hij. "Bij ons mag de klant zelf kiezen uit 'De Kraai' of De trein van 10:11", zegt Willy Wouters van boekhandel De Boekenmolen in Meliskerke. Ze verduidelijkt: "Wij doen zowel aan de natio nale- als de gelijktijdige christe lijke Boekenweek mee." Omdat de Nederlandse Spoorwegen als sponsor optreedt is op zondag 20 maart op vertoon van het Boekenweekgeschenk 'De Kraai reizen gratis. Het gaat om een tweedeklas reis in alle binnen landse treinen van NS, NS Hispeed, Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia. Niet geldig in Thalys. Thema Met het thema 'Geschreven portretten' draait het dit jaar om boeken over mensen van vlees en bloed met een verhaal. "Voor dit thema is gekozen om het ego-document onder de aandacht te brengen. De popu lariteit van deze boeken groeit nog steeds", stelt Rosendaal. Naast het bezoek van Abdolah komen er ook andere klinkende namen naar Middelburg. Mar tin Simek is donderdag 24 maart om 19.30 uur te gast in Cineac de Drvkkery. Hij vertelt over zijn autobiografische roman 'De vuurvliegjes achterna.' Een dag later, vrijdag 25 maart, ko men vanaf 16.00 uur Teiger- tje en Woelrat in de brasserie van de Drvkkery. Ze waren de partners van de schrijver Ge rard Reve en lezen twee brieven voor die Reve aan hen schreef. Ook doen er Zeeuwse schrij vers mee aan de Boekenweek: De Zeeuws-Vlaamse auteur Jan Vantoortelboom signeert woens dag 16 maart om 16.00 uur 'De verzonken jongen' in de Drvk kery; op vrijdag 18 maart pre senteert de Zeeuwse schrijfster Matty Meulmeester in de Drvk- kerij haar boek 'Gaat een vrouw naar de advocaat.' En op vrijdag 25 maart om 16.30 presenteert de Vlissingse schrijfster Olette Luitwieler haar boek 'Goden kind'. In de Zeeuwse bibliotheek is dinsdag 22 maart om 20.00 uur een SLAZ-lezing door Vic van de Reijt. Zaterdag 26 maart start om 14.00 uur vanaf het Bellamypark een literaire wan deling. De schrijver van het Boekenweekgeschenk de novelle 'De Kraai' is Kader Abdolah. Hij schreef een ode aan Multatuli. FOTO PR www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl

de Faam | 2011 | | pagina 45