Damen fietst voor MS Lees alle columns van Henk Spaan Wat gebeurt met de bieb in Vlissingen? Drie historische thrillers Alle kerkdiensten op Walcheren Op onze site Bibliotheek Spannend Serviceberichten 12e Scratch Messiah in Sint Jacobskerk 'Zeegat, the Movies' in het MuZEEum Altijd actueel: de-faam.nl www.deweekkrant.nl/spaan www.de-faam.nl UlVCOl«CHl,n www.deweekkrant.nl/webwinkel woensdag 16 maart 2011 De Faam pagina 27 www.de-faam.nl Vlissingen Meer dan tweehonderd indi viduele muziekminnaars ko men aanstaande zaterdag 19 maart bij elkaar in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen om sa men een groot koor en orkest te vormen. Deze zaterdag is er namelijk voor de twaalfde keer een Scratch-uitvoering van de Messiah van Georg Friedrich Handel. Hét ken merk van een Scratch-uit voering is dat de deelnemers niet eerder een bestaand koor of orkest vormden. Het concert begint om 19.30 uur en kaarten kosten 10,00 euro per persoon. Kaarten zijn te koop bij Boekhandel 't Spui in Vlissingen, de Tourist- shop in Middelburg, Boek handel De Koperen Tuin in Goes, de Primera winkels of 's avonds aan de kerk. Bij twee betalende ouders heb ben kinderen tot vijftien jaar gratis toegang. Reserveren van kaarten via scratchmessiah@zee- landnet.nl. "Voordat wij meededen aan het Vlissingse spinfiets evenement 'De 24uur van de boulevard' wist ik niet dat hele jonge kinderen ook de ziekte Multiple Sclerose (MS) hebben", vertelt Ko Jan Provoost van Damen Schelde in Vlissingen. Marcel uan der Voort Vlissingen De '24uur van de boulevard is dit jaar van vrijdag 24 juni van 19.00 tot zaterdag 25 juni 19.00 uur. De opbrengst gaat naar onderzoek van de ziekte MS bij kinderen. Provoost: "Ik heb drie kinde ren en moet er niet aan denken dat ze deze ziekte hebben." De voorgaande edities van het eve nement hebben samen netto 200.000 euro opgebracht. Da men Schelde doet dit jaar in elk geval met twee fietsen mee en of er een derde bij moet komen hangt af van de inschrijvingen binnen het bedrijf. "Twee we ken voor de eerste editie las ik over het evenement in het infor Het team van Damen gaat weer aan de slag. matieboekje van de gemeente Vlissingen. Het jaar ervoor hadden wij namens ons bedrijf met de Ride for the Roses mee gefietst. Wij hadden een tenue aangeschaft en besloten om te blijven fietsen voor goede doe len. Zijn team houdt zich serieus met trainingen bezig. De 24uur van de boulevard past goed bin nen onze doelstelling. Onder het personeel van Damen Schelde FOTO: IZAAKVERKESTE leeft het evenement. En ook de directie toont grote betrokken heid", vertelt Provoost verder. 24uurvandeboulevard.nl Vlissingen Het Zeeuws Maritiem Mu ZEEum in Vlissingen toont sinds 15 maart tot en met 8 mei de tentoonstelling 'Zee gat, the Movies (Vlissings licht)' van Peter van Dru- enen. De tentoonstelling maakte eerdere deel uit van 'Verrassend licht Vlissingen' en bestaat uit een installatie waarin twaalf films te zien zijn die allemaal tegelijk wor den afgespeeld. De films zijn gemaakt met de webcam van Zeegat.nl. Deze webcam staat op een van de mooiste punten in Vlissingen: op de hoek van de Coosje Busken- straat en Boulevard de Ruy- ter. De webcam maakt al acht jaar lang en vierentwintig uur per dag, iedere seconde een foto van het uitzicht en stuurt die via de website www.zee- gat.nl de wereld over. In 2010 zijn in alle twaalf maanden, de beelden van steeds één dag bewaard en vastgelegd in twaalf films van vierentwin tig uur, die versneld worden afgespeeld in een tijdsbestek van precies zestig minuten.

de Faam | 2011 | | pagina 43