mm Volop mogelijkheden na je studie Zeeland I I veel nieuwe studenten voor opleiding hbo-v op Hogeschool Zeeland mm Loop op zaterdag 19 maart eens binnen bij: Activiteitencentrum Oosterschelde* (Goes), De Cirkel (Goes), Productiegroep (Goes), Nummer 9 (Goes), UNIT 17 (Goes), Jikkemiene (Nisse), Annewas (Sint-Annaland), De Melkmarkt (Zierikzee), Kinderboerderij De Punt (Zierikzee), KEK (Vlissingen) of De Onderneming (Vlissingen). www.hz.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 maart 2011 De Faam pagina 24 iv&wM Tijdens de Open dag van de Zórg op zaterdag 19 maart bent u bijzonder welkom op onze veelzijdige locaties. Hier ziet u met hoeveel enthousiasme cliënten aan het werk zijn. Ook kunt u zien hoe ondersteuning wordt geboden en wat werken bij het GORS inhoudt. Onze collega's beantwoorden graag al uw vragen. Hier presenteren zich De Beukenstracit, De Watertoren en Panorama Stromenvvijk. Het GORS, Postbus 2160, 4460 MD Goes, Tel: (0113) 27 33 33, info@gors.nl, www.gors.nl De opleiding hbo-Verpleegkunde van de Hogeschool Zeeland is razendpopulair en kent dan ook een grote studententoename. Anja van den Bos, academiedirecteur Zorg 6t Welzijn: "Onze instroom van hbo-v steeg dit schooljaar met 9%. Deze populariteit heeft vooral te maken met de grote baanzekerheid in de zorg." Rudi van den Dries, hogeschooldocent hbo-v, benadrukt dat de vraag naar verpleegkundigen op hbo-niveau ook in de toekomst hoog blijft. "Het kabinet wil dat artsen meer medische taken doorsluizen naar hbo-geschoolde verpleegkundigen. Ook worden zorgvraagstukken steeds complexer. Wij leiden onze studenten breed op voor diverse zorgcategorieën en bereiden hen zo optimaal voor op hun toekomst in de zorg." Meer verantwoordelijkheid door combi-opleiding De HZ biedt ook de gecombineerde opleiding Verpleegkunde-Verloskunde aan. Anja: "Dit is een opleidingsvariant waarmee studenten in vijf jaar twee internationaal erkende bachelordiploma's kunnen halen: Nursing en Vroedkunde." Veel studenten volgen na hun opleiding hbo-v een master, bijvoorbeeld Nurse Practitioner of Physician Assistant. Na het behalen van de. master kunnen verpleegkundigen meer zelfstandige medische handelingen uitvoeren. Rudi: "En wie na het afstuderen meteen aan de slag wil, heeft volop mogelijk heden op een baan in de zorg of als zelfstandig zorgondernemer. Waarom studenten uit het hele land naar de HZ toe komen? Anja: "Onze school is niet te groot, waardoor we persoonlijk en betrokken zijn. We zorgen ervoor dat er genoeg stageplekken beschikbaar zijn. Wat ook meetelt is de ranking van de school. Volgens de Elsevier zijn wij de nummer 2 van alle hbo-v-opleidingen in Nederland. Tot slot speelt de locatie van de HZ een rol: dichtbij zee en strand. Kijk voor meer informatie op www.hz.nl

de Faam | 2011 | | pagina 40