Emergis in Kloetinge zet haar deuren open A Kom naar de open dag van de zorg. Emergis Thuiszorg is meer dan verzorgen, verplegen en schoonmaken. Het zijn de kleine dingen die het 'm doen: een praatje, een kopje koffie of een glimlach op het juiste moment. Het gaat om de aandacht voor de details die belangrijk vindt. Voor thuiszorg, telehulp en maaltijdservice Tel. 0118-448 448 www.werktvoorouderen.nl werktvoorouderen Klarinetweg 16A 4337 RA Middelburg 0118 639399 Dagbesteding en woonbegeleiding voor mensen met een psychische beperking en/of autisme. Zaterdag 19 maart bent u tussen 12:30 en 16:00 van harte welkom bij Weerwerk. www.weerwerk-zeeland.nl Vanaf april bieden wij ook dagbesteding in Goes! Woensdag 16 maart 2011 I pagina 21 Veere - De collega's Elain Kouwer (22) en Lianne de Nooi- jer (41maken zich hard voor de. 'Belevingsgerichte zorg' die geboden wordt aan de bewoners van Zorg- en Ver- pleegcentrum Nieuw- Sandenburgh in Veere. Elain als Ver zorgende IG niveau 3 en Lianne als Medewerker Welzijn. Nieuw-Sandenburgh is één van de Zorgstroom-locatiës die open huis houdt op de Landelijke Open Dag van de Zorg, zaterdag 19 maart. Een mooie gelegenheid voor familiele den van bewoners, toekomstige collega's of vrijwilligers en andere belangstellenden om de diverse activiteiten en informatiekranten te bezoeken. Het programma loopt van 11 tot 16 uur. Met het geven van 'Belevingsgerichte zorg' staan de wen sen en behoeften van de bewoner voorop. Nieuw-Sanden burgh heeft de primeur door op deze manier te werken. Het Zorg- en Verpleegcentrum heeft 51 zorgappartementen en 30 verpleeghuisappartementen en ligt op loopafstand van het centrum van Veere in een mooie omgeving. Lianne werkt op de psychogeriatrische afdeling van Nieuw-Sandenburgh."Op deze afdeling wonen demente rende ouderen. Als medewerker Welzijn draag ik een steen tje bij aan het geestelijk welzijn van de bewoners. De activiteiten die gedaan worden laten we zoveel mogelijk aansluiten bij de belevingswereld van de oudere." Ook is er een prachtige tuin aangelegd voor de bewoners. Elain is na haar stages in Nieuw-Sandenburgh niet meer weggegaan. "Door de behoefte en persoonlijke wensen van de bewoner centraal te stellen, kan de zorg heel bewust ge geven worden. Ik vind het een prettige manier van werken, zorg en welzijn zijn overal bij betrokken!" Nieuw-Sandenburgh, Sandenburghlaan 2, Veere. info@zorgstroom.nl Elain Kouwer en Lianne de Nooijer met mevrouw Wondergem voor de themakast in Nieuw-Sandenburgh Foto: Carien Midavaine B Rondleiding 8 Film Markt is Informatie Buurtbewoners, familieleden, vrienden, scholieren en studenten, werkzoekenden en andere geïnteresseerden. U bent allen van harte welkom! Emergis, Oostmolenweg 101 in Kloetinge Toegang is gratis, volop parkeergelegenheid yOeer^erk Binnen Porthos werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bu reau Jeugdzorg, de GGD en gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos is ook Huurdersvereniging Mid delburg en Manteling gevestigd. Ylona merkt de kracht van het gecombineerde loket. "Ener zijds neemt de vraag naar hulp toe en anderzijds wordt de wijze van hulp verlenen intenser. Dit dankzij de betere af stemming die Porthos mogelijk maakt. Het is mooi om vra gen over zorg, welzijn, opgroeien en opvoeden samen aan te pakken. En als het nodig is, schakelen we de hulp van ex terne specialisten in. Zo kunnen we de cliënt optimaal van dienst zijn!" Jongeren, ouders, volwassenen en senioren, ie dereen kan kosteloos met hulpvragen terecht bij Porthos. Za terdag 16 april houdt Porthos haar Open Dag. Voor meer informatie: www.porthos.nl. Samenwerkende organisaties werken met elkaar vanuit één loket dat voor iedereen toegankelijk is en stemmen hun inzet op elkaar af: dat is Porthos. In 2009 is dit laagdrempelige loket ontstaan door het loket Wet Maatschappelijke Onder steuning (Wmo) en Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) te combineren onder één dak. Twee samenwerkende collega's zijn Heniëtte Romijn en Ylona Oosthoek. Henriëtte werkt als jeugdverpleegkundige voor GGD Zeeland, Ylona is Porthos maatschappelijk wer ker vanuit Maatschappelijk Werk Walcheren. Henriëtte blikt terug op de afgelopen tijd waarin het motto 'allen voor één' doorgevoerd werd. "Er is veel voordeel te halen uit de nauwe samenwerking. De korte lijnen werken prettig voor zowel de cliënt als voor de collega's van de betrokken organisa ties." Henriëtte Romijn en Ylona Oosthoek bij de hoofdingang van Porthos Foto en tekst: Carien Midavaine

de Faam | 2011 | | pagina 21