Walcheren Monument als herinnering aan het Moluks woonoord Italiaanse stijl bij Scooters&Lifestyle De Voogd The Company nieuw en hip Jones heet 'Just For Men' Uit het Zakenhart van... 60 jaar geleden kwamen 13.000 Molukse mensen naar Nederland 9 Molukkers werden in 1956 neergeschoten in Westkapelle Gratis spreekuur van de Belastingdienst bij de Kamer Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 maart 2011 De Faam pagina 15 Niels van Loon (rechts) en Sabine Verhaar. FOTO L. JANSSENS The Company, een moderne jonge, hippe winkel voor da mes- en herenmode in kleding, schoenen en accessoires, opent 24 maart haar deuren. Zaterdag 26 maart volgt een feestelijke opening met medewerking van een DJ. Voor eigenaar Niels van Loon en partner Sabine Verhaar is het na Goes hun tweede winkel die in de Lange Viele geopend wordt. Niels van Loon heeft ruim vijftien jaar ervaring in de kledingbranche: "Wc zitten nu bijna zes jaar in Goes met onze trendy dames- en herencollectie die niet aan leeftijd gebonden is. The Company draait goed met een grote klantenkringook van uit Walcheren. We zochten naar uitbreiding en onze keus viel op Middelburg." Niels zal voorna melijk in Middelburg staan en Sabine in Goes. Met ruim 180 vierkante meter vinden zij het voormalige pand van De Leeuw Schoenen ideaal voor dit type winkel: "Het pand stond ons meteen aan, aantrekkelijk om ook daar met The Company te beginnen", vertelt Sabine, "Er is flink verbouwd, van twee panden is één pand ge maakt. We hebben het naar eigen inzicht ingericht." The Company brengt gewilde kledingmerken van modern design als Diesel, Dept, JC Rags, Guess Jeans, Ichi, Circle of Trust, in schoenen Cruijff,Bikkemberg, Replay, Hub, Rehab, Maison Scotch die in de nieuwe voorjaars- en zomercollectie volop aanwezig zijn. Daarnaast veel bijpassende accessoires in tassen en sieraden; in rie men Cowboys Belt, Buddha to Buddha. The Company werkt met een vrijblijvend klantenspaarsysteem. Maan dag vanaf 13.00 geopend; andere dagen vanaf 10.00 uur. The Company, Lange Viele 2, Middelburg, telefoon 0118-623563; Goes, Lange Kerkstraat 28, telefoon 0113- 211303. Jones Just for men is weer ge opend na een flinke verande ring van het interieur. Eigenaar Patrick Leenders: "Vanaf 1992 was het altijd Jones Jones. Het werd tijd om te veranderen en de nieuwe naam is Jones Just for men. Klanten veranderen, mode verandert, de tijd verandert. Wij kozen voor een metamorfose. Mensen verwachten vernieu wing. Wij hebben een vaste klantenkring en die weten wat er speelt. Daar moet je op inha ken. Een week is de winkel dicht geweest en alles is er uit gehaald. Er is geschilderd, de vloer als nieuw behandeld, en nieuwe rek ken van roestvrij staal. Wij heb ben geprobeerd om ons 'smoel' te behouden. Er is een ruime, overzichtelijke indeling gemaakt, zowel voor bestaande als nieuwe klanten aantrekkelijk." Jones Just for men is het juiste adres voor vrijetijdskleding, met merken als Pierre Cardin, State of Art, Milestone en Nikkebokker. De voorjaars- en zomercollecties zijn binnen, alles is uitgele verd. "Redelijk exclusief, wij zitten tussen jeans-winkels en' herenconfectie in. Totaal een breed aanbod, een goed as sortiment en qua prijs in het midden. Wij verkopen geen herenkostuums, wel trendy combinatie mode. Modetin- ten voor het komende seizoen zijn blauw en grijstinten. Het voordeel van mijn winkel is dat ik zes kasten heb met bijpassende contrastkleuren zoals paars, terra en aqua kleuren. Ik probeer altijd kleur te verkopen want je winkel moet sprankelend zijn. Vooral in de zomer", aldus Patrick. Naast kleding heeft Jones Just for men als service schoenen, sportief, sneakers, maar wel een hele nette sneaker. Jones Just for men, Walstraat 76, Vlissin- gen, telefoon 0118-412754 en ww.jonesjustformen.nl Op de zeedijk van Westka pelle onthult Karla Peijs, Commissaris van de Koningin in Zeeland, maandag 21 maart een monument ter herinnering aan het Molukse woonoord. Het is dit jaar zes tig jaar geleden dat 13.000 Molukse KNIL-militairen van uit Indonesië naar Nederland kwamen. Ellen De Vriend Westkapelle In het woonoord in Westkapelle heeft zich heel wat afgespeeld. Jan Beckers uit Middelburg heeft het uitgezocht, nadat hij er veel over hoorde van zijn Molukse schoonvader. Op 4 au gustus 1956 escaleerde de boel. "Een van de vele dieptepunten in een falend overheidsbeleid ten aanzien van een bevolkings groep. Negen Molukse man nen werden toen in Westkapelle neergeschoten door leden van het speciale politiekorps Harde Bijstand, ofwel de Karabijnbri gade", vertelt hij. "Het was een gevolg van het scherpe regiem van burgemeester Tydeman van Westkapelle, die de Mo- lukkers in zijn dorp betitelde als een kwaal. Veel meer dan enkele regels in een krantenbe richt is van deze schietpartij niet te vinden. Gemeenteambtenaar Ruud Honsius vertelde dat de burgemeester bij zijn vertrek uit de gemeente alle stukken over de - - Het woonoord in Westkapelle is vorig jaar al gedeeltelijk gesloopt. FOTO: P.R. Molukkers mee naar huis heeft genomen. Toen de Molukkers in Nederland aankwamen, werd hen door de Minister van Oorlog de militaire status afgenomen. Ze waren geen militairen meer, geen burgers van Nederland en geen vluchtelingen. Ze verlo ren hun inkomsten en werden afhankelijk van liefdadigheid van Nederland. Daarmee is alle hartzeer begonnen. In het woon oord had een gezin een koud en tochtig kamertje van enkele vierkante meters waarin alles moest gebeuren. Of er nu twee of acht kinderen waren. In mei 1956 worden de gaarkeukens gesloten en moeten de gezinnen zelf gaan koken en hun eigen energiekosten betalen. In 1954 richtte Siwalette de Partai Na- sional Maluku Selatan (PNMS) op. Deze fanatieke groep weigert concessies te doen. Tydeman laat het kamp afsluiten. Betre den ervan kan met een pasje. Twee mannen van een ander kamp wilden vertrekken na hun bezoek. Tijdens de schermutse lingen die ontstaan, schieten de bewakers. Molukse mannen, die probeerden te helpen, worden neergeschoten. Gevolg: negen gewonden." Wie bij de onthulling van het gedenkteken wil zijn kan zich aanmelden via 0118-631835. Het monument is gemaakt door de Middelburgse kunstenares Trinette Ledelay. Middelburg De Belastingdienst houdt sinds deze week, elke dins dag, een gratis spreekuur bij de Kamer van Koophandel in Middelburg. In het gratis spreekuur geven medewer kers van de Belastingdienst antwoord op vragen die startende ondernemers heb ben op het gebied van belas tingen. Dagelijks lopen vele ondernemers in spé binnen bij de Kamer van Koophan del. Zo zijn het afgelopen jaar bijna ruim 6.600 mensen in Zuidwest-Nederland een eigen bedrijf begonnen. Veel van deze jonge ondernemers hebben vra gen over belastingen, zoals wan neer moet ik me aanmelden bij de Belastingdienst? Hoe zit het met de BTW? Heb ik recht op startersaftrek? Tijdwinst Met dit spreekuur ondersteunen de KvK en de Belastingdienst de ondernemers in de regio om ver der te komen met ondernemen. Zo levert deze service een hoop tijdswinst op doordat de starten de ondernemer direct bij zowel de KvK als de Belastingdienst terecht kan. Ook kan de onder nemer zonder afspraak gebruik maken van het spreekuur. Deze service is een uitbreiding van de samenwer king met Belastingdienst. Al enkele jaren kunnen startende ondernemers bij de Kamer van Koophandel terecht voor in schrijving in het Handelsregister én aanmelding bij de Belasting dienst. Zo krijgt een eigenaar van een eenmanszaak gelijk een KvK-nummer en een BTW- nummer mee. De samen werking draagt bij aan enkele belangrijke doelstellingen van de overheid: het terugbrengen van de administratieve lasten voor (startende) onderne mers en efficiencywinst voor overheidsorganisaties. Het spreekuur duurt gemiddeld 20 minuten per gesprek. Startende ondernemers die gebruik willen maken van deze dienst kunnen iedere dinsdag tussen 9.00 en 17.00 uur binnenlopen. Scooter&Lifestyle De Voogd werd vanaf 1 januari dealer van Piaggio, Vespa en Aprillia scoo ters. Eigenaar Jan-Willem de Voogd: "Ik zie dit als een leuke aanvulling op ons autobedrijf. Je bereikt er een grotere doelgroep mee. Ben je autorijder af, stap dan over op scooter of brom- mobiel. Tot 50cc mag je er zo op rijden. Het is een groeimarkt van zeventig procent het laatste jaar. De motor is een viertakt motor: je tankt gewone benzine, geen wegenbelasting en een verbruik van 1:30 is makkelijk haalbaar." Vespa is een bekend merk, Ita liaanse stijl in combinatie met moderne techniek maakt dat het prettig rijden is op een Vespa. "Vespa is oersterk, die koop je voor je leven. Waar andere mer ken plastic en kunststof gebrui ken, is Vespa een stalen scooter. Vespa is duurder maar heeft een langere levensduur. Hij is in di verse uitvoeringen leverbaar; de invulling kan de klant zelf beslis sen", zegt De Voogd, "Wij zijn tevens Vespa Shopping waarin Vespa kleding, modern en prak tisch, helmen," plus alle gadgets ondermeer klokjes, serviesgoed, pennen." Piaggio scooters zitten aan de onderkant van de markt qua prijs en kosten 1.279 tot. 2.500 euro. Aprillia begint op 1.799 euro. Vespa gaat vanaf 2.769 euro. Snorfietsen, tot 25 km en zonder helm, zijn in al ledrie de merken leverbaar. Van Piaggio staat op Vrijburgh de lijn Ape: lichte transportvoertuigen die hun praktisch nut allang bewezen hebben. Allen twee jaar garantie. Er is een eigen service- en reparatie-afdeling. Medio april is er een openings show van Scooter&Lifestyle De Voogd. Scooter&Lifestyle De Voogd, Bedrijfsweg 4 (Vrijburg), Vlis- singen, telefoon 0118-470666 www.scooterandlifestyle.nl Patrick Leenders in de vernieuwde Jones Just for men. Jan-Willem de Voogd in Scooters Lifestyle Vrijburg

de Faam | 2011 | | pagina 15