BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERHAAL ACHTER DE GEVEL VAN... GEEN INTERNET? GEEN NOOD! SUCCESVOLLE GIRLS ONLY ROOD OF GROEN, IN SOUBURG IS ALTIJD WAT TE DOEN MELD JE NU AAN VOOR HET WEEKEND VAN DE AMATEURKUNST GEMEENTE WOENSDAG 16 MAART 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Nr 31: Den Bienkorf, een voorname herberg In de 17e en 18e eeuw logeer den in de herberg Den Bien korf de welgestelden. Er vonden feesten plaats. Ook werden er veilingen van roe rend en onroerend goed gehouden. Nr 37: Verblijf zusters Karei V Voor zijn definitieve ver trek naar Spanje in septem ber 1556, verbleef Karei V op het kasteel in West-Sou burg. Zijn zusters Maria en Leonora verbleven zolang in het huis van de baljuw, nu Bellampark 37. Elke dag keken de zusters naar het haantje op de toren van de St. Jacobskerk om te zien of de wind al was gedraaid. Alleen als de wind uit het oosten waaide, kon er wor den uitgevaren. Tussen 1559 en 1596 deed het pand, Bel- lamypark nummer 37, dienst als stadhuis. www.vlissingen.nl/ bellamypark De herinrichting van het Bellamypark is in volle gang. Maar dat belet de mensen niet om daar te genieten van het heerlijke voorjaarszonnetje. Dit keer met de tafels en stoelen op het zand. Met bovenstaande slogan, vrij vertaald naar een Almeloos cabaretier, kan ik naar een groot aantal zaken verwijzen. In het partijprogramma van Partij Souburg- Ritthem staat dat we voor haar inwoners streven naar een betere begaanbaarheid van trottoirs, fietspaden en andere straten en wegen. Daar is de gemeente nu druk mee bezig. Allereerst de vele wegwerkzaamheden waar Oost Souburg deze tijd mee te maken heeft. Groot Abeele is nu een heel eind afgerond. Verder de werkzaamheden in de Bermweg en de Spoorstraat. Als alles volgens plan verloopt zal begin maart de definitieve asfaltlaag gelegd worden. Dan ligt er een mooie weg. Nu maar hopen dat het geen racebaan wordt, want deze doorgaande weg mag niet aangewezen worden als 30km zone. Dan de discussie over de bibliotheek. Het is wat kort door de bocht om te stellen dat de raad, door het aannemen van de bezuinigingsvoorstellen, nu ook gelijk heeft besloten om de bibliotheek te sluiten. Dat stond niet in het voorstel. Volgens een recente enquête is 86% van de ondervraag den van mening dat de bieb moet blijven, maar de respons was 435 stemmers. En niet iedereen is op de hoogte van de gemeentefinanciën. Het is wel reden voor een collega partij om actie te voeren. Ze zijn akkoord met sluiting, maar willen toch actie voeren? Wij doen dat in de commissies en gemeenteraad. Wat de gemoederen de afgelopen tijd ook nogal heeft bewogen is de dis cussie over de Brede School in Oost-Souburg Zuid. Wegens vakantie moet ik deze column al vroeg schrijven en daarbij ben ik dus nog niet op de hoogte van de uitkomst van de motie over dit onderwerp. Voor de leerlingen is het jammer dat de bouw zo lang op zich laat wachten, laat ik dit vooropstellen. De huidige gebouwen voldoen niet meer aan de normen. De keuze leek al gevallen op de Kromwegesingel, maar gelijk met het verzet door de omwonenden is ook opnieuw de twijfel gerezen over de ligging zo dicht tegen de snelweg. Zeker ook naar aanleiding van de alarmerende berichten over fijnstof door het Astmafonds. Voldoende tijd nemen voor een herbezinning lijkt het meest voor de hand liggend en ook PSR ziet graag alle beschikbare locaties nog eens goed onderzocht. Daarbij wel nog steeds uitgaande van het Brede School-concept. Lou Waterman Partij Souburg Ritthem 0118 462850 fwaterman@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl Woensdag 9 maart 2011 orga niseerde Vlissingen in Bewe ging de laatste editie van het evenement 'Girls Only'. Alle meiden van 8 t/m 14 jaar waren van 13.00 tot 16.00 uur welkom in sporthal Baskensburg in Vlis singen om deel te nemen aan de sportieve activiteiten. De een na de ander klom omhoog in de 9-meter hoge klimtoren. Wie de rij te lang vond, ging aan de slag met één van de andere activiteiten. Voetbal is een populaire sport bij Tijdens de periode van ter inzage leg ging kan een ieder schriftelijk of mon deling zienswijzen inbrengen. Schrif telijke zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burge meester en wethouders, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Voor monde linge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling WH (telefoon 0118-487156 of email omgevingsver- gunning@vlissingen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft inge bracht tegen de ontwerpbeschikking en belanghebbende is. Ontwerp-bestemmingsplan Paspoortstraat 2 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening jo. Afd. 3.4. van de Alge mene wet bestuursrecht, bekend, dat vanaf 17 maart 2011 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 27 april 2011) in de hal van het stad huis, Paul Krugerstraat 1, 4382 MA Vlissingen, ter inzage ligt het ont werp van het bestemmingsplan 'Paspoortstraat 2'. Het .ontwerp van dit bestemmingsplan heeft betrek king op een herontwikkeling van de locatie Paspoortstraat 2 in Oost jongens, maar de meiden deden aan enthousiasme hier niet voor onder. En ook het kussengevecht op de hoge balk was populair. VTV had een tumblingbaan en wel willende vrijwilligers ter beschik king gesteld, zodat radslagen en salto's aan de lopende band werden vertoond. Andere activiteiten waren tafeltennis, sumoworstelen, hockey en tennis. Al met al een sportieve en gezellige dag voor iedereen. www.vlissingeninbeweging.nl Souburg naar commerciële ruimte en appartementen. Deze publicatie en het ontwerp-raadsbesluit tot het vaststellen van het bestemmings plan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan zijn digitaal raadpleegbaar op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/bestem- mingsplannen (rubriek 'ontwerp- bestemmingsplannen'). De digitale versie van het bestemmingsplan en de bijlagen zijn raadpleegbaar via de wettelijk verplicht gestelde web site www.ruimtelijkeplannen.nl. Deze website is ook te bereiken via het hiervoor genoemde webadres van de gemeente, waar een link staat aangegeven naar genoemde landelijke website: Tevens zijn wij voornemens, op grond van het bepaalde in artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke ordening, bij het voorstel aan de gemeenteraad tot vast stelling van dit bestemmingsplan, de raad voor te stellen geen exploitatie plan vast te stellen. Ter inzage liggen: 1het ontwerp van het bestem mingsplan (toelichting, regels, verbeelding); 2. de bij dit ontwerp-bestemmings plan behorende bijlagen; 3. het ontwerp-raadsbesluit tot het vaststellen van dit bestemmings Amateurs kunnen zich op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 mei 2011 laten zien aan het Vlissingse publiek. Er wordt een divers programma gepresenteerd met muziek, dans, schilderkunst, fotografie, film, to neel en cabaret. Wil je meedoen? Meld je dan nu aan! plan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze over dit bestemmingsplan en over het voor stel tot het niet vaststellen van een exploitatieplan schriftelijk of monde ling kenbaar maken bij de gemeente raad. Voor het indienen van een mondelinge ^zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met mevr. E.Jasperse, tel. 0118-487367. Ontwerp-besluit vaststellen Vei ligheidscontour industrieterrein Vlissingen-Oost Het college van burgemeester en wet houders van Vlissingen en de colle ges van burgemeester en wethouders van Borsele en Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn voornemens inge volge artikel 14 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen (Bevi) een veiligheidscontour rond het industrieterrein Vlissingen-Oost vast te stellen. Elk college neemt hierover een besluit omdat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht (Wabo) bevoegd gezag is voor inrichtingen die zich binnen het genoemde gebied bevin den. De coördinatie voor de proce dure tot het vaststellen van de veiligheidscontour ligt bij de Provin cie Zeeland. Aanmelden Diverse verenigingen hebben zich al aangemeld. Maar er is nog plaats in het programma voor meer optre dens. Je kunt je aanmelden bij mevr. L. Kok, e-mail lkk@vlissin- gen.nl. Het is een mooie gelegen heid om jezelf en de vereniging onder de aandacht te brengen. www.wakzeeland.nl In de bestemmingsplannen van Bor sele en Vlissingen en het Omge vingsplan van de Provincie Zeeland is het Industriegebied Vlissingen Oost aangewezen als gebied waar risicovolle bedrijven worden gecon centreerd. Dit is gedaan om te voor komen dat dit soort bedrijven zich vestigen op lokale bedrijventerrei nen. Met het vaststellen van de vei ligheidscontour wordt dit geborgd. De ruimte tussen risicovolle activi teiten enerzijds en ontwikkeling van de leefomgeving anderzijds wordt met de contour duurzaam verdeeld. Met de grens wordt voorkomen dat plannen voor ruimtelijke initiatie ven en bedrijfsontwikkeling elkaar doorkruisen. Het ontwerpbesluit ligt van 17 maart 2011 tot en met 27 april 2011 ter inzage op de volgende locaties: Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00 -17.00 uur en desgevraagd buiten kantoor uren.' Het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur. Het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Eén ieder kan tot en met 27 april 2011, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over het ontwerp-besluit indienen. Uw zienswijze kunt u stu ren aan het coördinatiepunt veilig heidscontour Vlissingen-Oost: Pro vincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. U kunt bij het coör dinatiepunt uw zienswijze aan zowel het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, als de colleges van bur gemeester en wethouders van Borsele en Vlissingen indienen. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen ziens wijzen te hebben ingediend over het ontwerpbesluit en de advi seurs die advies hebben uitge bracht over het ontwerpbesluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien van de ter inzage gelegde stukken buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën kunt u zich wenden tot de heer A.J. Lindenbergh van de pro vincie Zeeland, telefoonnummer 0118-631772. Vlissingen, 16 maart 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4390 GV Vlissingen Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen. nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken.

de Faam | 2011 | | pagina 11