r r Wijktafels gaan van start Het wijktafelbudget Middelburgse bomen smaken naar meer Zomertijd gaat al in voor vuilniswagens Sporten in de voorjaarsvakantie Kunst(en) tonen tijdens het WAK J:-*» porthos 16 april: Open dag bij Porthos yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 9 maart 2011 De Faam pagina 9 Afgelopen maandag, 7 maart, is het zogeheten zomerschema voor de vuilniswa gens ingegaan. Dit houdt in dat de vuilniswagens niet om 08.00 maar een half uur eerder, om 07.30, uur uitrijden. Ondanks de vroegere tijd van uitrijden, mogen de containers niet voor 07.00 uur op de ophaaldag worden aangeboden. Wanneer de ophaaldag in uw straat is, kunt u terugvinden op de afvalkalender of op www.middelburg.nl (wonen en leven milieu en afval ophaaldata huisvuil). Voor meer informatie kunt u ook bellen met de ser vicetelefoon (0118) 67 53 22. Uitdagende sportactiviteiten voor de jeugd van 6 -14 jaar in verschil lende Middelburgse wijken! Woensdag 9 maart Voetbalmiddag Cruijff Court Samen met voetbalvereniging FC Dauwendaele organiseert Middelburg in Bewe ging een voetbalmiddag op het Cruijff Court. Tijdens deze middag kun je je tech niek bijschaven en er wordt natuurlijk ook een toernooitje gespeeld. Kom langs en laat zien welke voetbaltrucs jij in huis hebt! Tijdstip: 13.00 -14.30 uur groep 3 t/m 5 14.30 -16.00 uur groep 6 t/m 8 Locatie: Cruijff Court Meiveld, Magistraatwijk Slecht weer?: Gymzaal Palet, Rentmeesterlaan 241 Donderdag 10 maart Rugbymiddag EZRC Oemoemenoe Rugbyvereniging Oemoemenoe laat jullie kennis maken met de rugbysport en hun verenging. De middag staat onder leiding van een echte rugbytrainer die je leert hoe je moet vangen, gooien, samenspelen en scoren. En, er is ook voldoende tijd voor een echte wedstrijd! Doe jij mee aan deze stoere kennismaking met rugby Daag jezelf uit en kom langs. Zorg zelf voor sportieve kleding die vies mag wor den. Zorg zelf voor goede (voetbal)schoenen met noppen. Als het slecht weer is, zorg dan voor eigen gymspullen. Tijdstip: 13.00 -14.00 uur groep 31/m 5 14.00 -15.00 uur groep 6 t/m 8 Locatie: Rugbyveld EZRC Oemoemenoe, Stromenwijk Slecht weer?: Sporthal 'de Voorborch', Breeweg 96 Vrijdag 11 maart Skeelerclinics Tijdens deze middag leer je de basistechnieken van het skeeleren, maar uiteraard ook vette trucs en tricks. Hoe kan je het beste remmen met skeeleren? Wie kan er vanaf een hindernis de beste truc? De middag staat onder deskundige begeleiding. Bind je skates/skeelers onder, doe je bescherming om en kom langs. Als je zelf skeelers en bescherming hebt, mag je deze meenemen. Heb je geen eigen materiaal? Je kan deze ook lenen. Tijdstip: 13.00 -14.00 uur groep 3 t/m 5 14.00 -15.00 uur groep 6 t/m 8 Locatie: Parkeerterrein sporthal de Blikken, Pereboomweie 2, Arnemuiden www.middelburginbeweging.nl Ook in 2011 wordt het Weekend Amateur Kunst weer in Middelburg georgani seerd. Amateurskunstenaars, groepen of verenigingen worden uitgenodigd om hun kunsten aan een breed publiek te tonen. Het evenement in Middelburg vindt plaats op vrijdagavond 20 mei en zater dag 21 mei. Zaterdagmiddag 11 juni krijgt het WAK tijdens het Jazz Festival Middelburg een muzikaal vervolg met de titel AmateurKunst Leeft! Inschrijfformulieren voor beide evenementen op www.wakzeeland.nl. Mail dan het ingevulde formulier voor 1 april naar gerardweezepoel@hotmail.com. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Binnenkort beginnen weer de eer ste wijktafels van het jaar. De wijk tafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwet houder en diverse maatschappe lijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijkta- fel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bij zonder. Dit is de kans om mee te pra ten over ontwikkelingen binnen de wijk. Deze ronde wijktafels wordt ook ge bruikt om de wensen van bewoners te inventariseren. 't Zand haar wijktafel in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat. Op de agenda staat Inventarisatie bewoners wensen en aanwending wijktafelbud- get. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De zaal gaat open om 19.00 uur. Op donderdag 17 maart zijn er twee wijktafels. Wijktafel Griffioen houdt haar bijeenkomst in Wijkverenigingsgebouw (OPDC) aan de Griffioenstraat. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Zij gaan het hebben over: ontwikkeling speel- park Hoogerzael, bewonerswensen en aanwending wijktafelbudget. Dinsdag 15 maart houdt Stromenwijk/ Ook is er op 17 maart de wijktafel Mortiere. Deze wordt gehouden in Biens (Espressobar ROC) en begint om 20.00 uur. Aan de orde komen: agendapunten Wijkbeheergroep, stand van zaken consortium en wijk- vereniging. Nieuw- en Sint Joosland De vergadering van Nieuw- en Sint Joosland is verschoven van 19 april naar 10 mei. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. Agenda's en vérslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middel- burg.nl via de knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels'. Jaarlijks stelt de gemeente een bedrag als wijktafelbudget voor uw wijk ter be schikking. De wijkmanager in uw wijk toetst in overleg met de wijkbeheer groep de ontvangen aanvragen aan de onderstaande voorwaarden. Als een aanvraag voldoet aan de gestelde voorwaarden wordt deze voorgelegd aan de deelnemers van de eerstvol gende wijktafel. Voor het aanvragen van het wijktafel budget gelden onder andere de vol gende richtlijnen; - Een bijdrage uit het wijktafelbudget wordt alleen verleend aan bewo- nersgroepen, bewonersorganisa ties en verenigingen en organisaties die actief zijn in de wijk of het dorp; - Een bijdrage uit het wijktafelbudget wordt alleen verleend als de bij drage wordt aangewend voor alge meen (publiekelijk) nut en de activiteit een relatie heeft met het in stand houden dan wel verbeteren van de leefbaarheid in de wijk; - De aanvraag moet minimaal een week voor een geplande wijktafel zijn ingediend bij de Gemeente Mid delburg, cluster Wijkaanpak, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg of het wijkondersteuningspunt in uw wijk en zijn voorzien van een kos tenraming en activiteitenplan; Voor de volledige voorwaarden kunt u terecht op de website van de ge meente Middelburg onder http://www.middelburg.nl/web/Wonen -en-Leven/Wonen-in-Middelburg/Wijkerv erKlorpen.htm Daar klikt u de wijk of het dorp aan waar u woont, en aan de rechterkant van de pagina vindt u onder het kopje 'wijktafel' het aanvraagformulier wijkta felbudget. Het aanvraagformulier is ook verkrijg baar bij gemeente Middelburg, cluster Wijkaanpak, telefoon 67 57 88 of op het wijkonder steuningspunt bij u in de buurt De 55-ste Boomfeestdag wordt gevierd op woensdag 23 maart met een toepasselijk thema: "Bomen smaken naar meer". Op deze feestdag planten Middel burgse basisschoolleerlingen bomen. Deze locaties zijn: - Arnemuiden; Steigerweg, populieren en essen; - De Punt, dertig bomen in soorten; -1 Zanddorp, valse christusdoorns; - Klarenbeek, hoek Gen. Hakewill Smithlaan Pres. Rooseveltlaan, twee grenslinden en heesters Keur- hove; diverse soorten heesters. Op alle locaties begint het feest om 10.00 uur. Thema Het thema is ingegeven om nadruk kelijk aandacht te vragen voor de waarde en het belang van bomen in ons stedelijk gebied, in de wijken. Bomen langs straten, op pleinen en speelplekken maken een buurt leef baar. Bomen zorgen voor schone lucht, voor het welzijn en de gezond heid van mensen en dieren. 'Sma ken naar meer' verwijst ook naar de vruchten van bomen. We denken in dit kader aan hazelnoten, beuken nootjes, kersen, appels. Ze zijn niet alleen lekker maar zorgen er ook voor dat insecten en vogels op de boom af komen; ze dragen bij aan biodiversiteit. Kyoto Het aanplanten van bomen is ook van belang als één van de gemeentelijke maatregelen tegen C02-vervuiling: dit in het kader van het Kyotchprotocol. Dit jaar is het VN Internationaal Jaar van de bossen en ook Middelburg onder streept het belang van aandacht voor dit thema. Nog steeds is het kappen van bossen een groot wereldpro bleem. Het belang van bossen om bij voorbeeld erosie tegen te gaan is nog steeds actueel en wordt onderschat. Indien u vragen of opmerkingen heeft, neemt dan contact op met Dick Sakko van de afdeling Ingenieursbureau van de gemeente, telefoon 67 53 13. MSi Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk WalcherenStichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118)7514 00. Een informatiemarkt en allerlei workshops over bijvoorbeeld mantelzorg, weerbaarheid tegen agressie en opvoeden: Porthos haalt alles uit de kast tijdens de Open Dag op 16 april. Van 10.00 tot 16.00 uur kunt u kennis maken met alle facetten van Porthos. En het is een prachtige kans om gratis workshops bij te wonen! De organisaties die bij Porthos horen, presenteren gezamenlijk informatie over allerlei onder werpen. Precies zoals Porthos is, bundelen ze hun krachten om er een sterker geheel van te maken. Zo komt er een vacaturemarkt voor mantelzorg en vrijwilligers, kunt u kennis maken met de gevaren van drugs op de drugshomeparty en komen er workshops over zaken als burenoverlast, opvoedingsproblemen, mantelzorg en een cursus waarin u zelf leert ontdekken voor welke vergoedingen u in aanmerking kunt komen. Poppenspreekuur Aan de kleintjes wordt natuurlijk ook gedacht. Zij kunnen met hun pop naar het poppenspreekuur op het consultatiebu reau, sieraden maken of voetballen in een pannakooi. Voor papa en mama staat een gratis kopje koffie klaar, of ze kun nen gratis naar de kapper! Het volledige programma van de Open Dag is binnenkort te vinden op www.porthos.nl. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 9