Staandehoudactie Dauwendaelselaan met leerlingen Franciscusschool Het woord aan raadslid Paul Moens Commissievergaderingen in maart Drie winnaars Kern met Pit in Middelburg Herinneringsplaquette transport Zeeuwse Joden yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 9 maart 2011 De Faam pagina 8 Een staandehoudactie is bedoeld om automobilisten te confronteren met hun rijgedrag in een woonwijk waar de maximum snelheid 30 km/uur geldt. Kinderen spelen de hoofdrol in deze verkeersactie. Dinsdag 1 maart stonden vier enthou siaste basisschoolleerlingen van de Franciscusschool aan de Dauwendael selaan om groene en gele kaarten uitte delen. Een groene kaart, inclusief een presentje, namelijk een oranje Middel burg-sjaal, werd uitgereikt op het mo ment dat de automobilist beneden of precies 30 km/uur reed. Een gele kaart, een soort waarschuwing, werd door de basisschoolkinderen uitgedeeld op het moment dat de automobilist harder dan 30 km/uur reed, maar onder de bekeu- ringgrens bleef. Er werden geen be keuringen genoteerd. De resultaten van de staandehoudactie in de Dauwendaelselaan zijn als volgt: In een uur tijd zijn uitgedeeld: - 24 groene kaarten -13 gele kaarten - Geen bekeuringen Waarom 30? Gemeente Middelburg heeft alle woongebieden ingericht als 30 km/ uur-zone. Doel is het vergroten van de verkeersveiligheid en de leefbaarheid in de wijken. Veel voertuigbestuurders vinden 30km/uur te langzaam. Maar wist u dat u bij een snelheid van 30 km/uur een remweg heeft van 13 meter en bij 50 km/uur een remweg van maar liefst 28 meter! De snelheid is ook vaak be palend voor de ernst van het ongeval. Een aanrijding met een auto die 30 km/uur rijdt, kost één op de tien voet gangers het leven. Bij een snelheid van 50 km/uur is het fataal voor 50% van de voetgangers, wandelaars en spe lende kinderen. Herkennen 30km per uur-zone Een 30 km per uur -zone herkent u aan de zogenaamde poorten bestaand uit een 30 km/uur-zonebord aangebracht op rood-wit gestreepte palen. Deze poorten staan aan het begin en aan het eind van een 30 km/uur-zone. Bin nen die zone is de maximale snelheid voor alle gemotoriseerde voertuigen 30km/uur. Foto: Aart van Belzen Beste inwoner van Middelburg, het zal u niet ontgaan zijn de achterlig gende maanden; bezuinigen. Of met een ander woord; ombuigingen. Dit betekent: minder geld gaan uitgeven. De vraag waar we al geruime tijd mee bezig zijn is; waar gaan we min der geld aan uitgeven? Dit heeft u de achterliggende weken kunnen volgen en dat kunt u ook de komende weken opvolgen in de Mid delburgse raadzaal. Maar daar wil ik het nu niet met u over hebben, ik wil even kort met u praten over de Zeeuwse Jeugdzorg, dat is niet alleen uw zorg maar ook de onze. Een paar weken geleden was ik op een bijeenkomst in Vlissin- gen waar diverse sprekers waren met betrekking tot de wijzigingen in de Jeugdzorg. De nieuwe regering heeft bepaald in haar regeerakkoord dat niet meer de provincie maar de gemeente ver antwoordelijk wordt voor deze zorg. En willen we dit goed, zorgvuldig en verantwoord uitvoeren, dan zullen we als 13 Zeeuwse gemeentes op dit gebied nauw moeten samenwer ken, en dat niet alleen, we zullen het ook slim moeten aanpakken, want er komen meer taken bij voor minder euro's, dus toch bezuinigen Ondanks dat zullen we deze uitda ging toch met een positieve insteek oppakken. Foto: Jan Koole Daarnaast wordt er binnen de Jeugdzorg met een nieuwe me thode gewerkt, het zogenaamde "Familie Netwerkberaad", dit is een beraad waar alle familieleden van de 'slachtoffers' aan deelnemen. En tot nu toe met een positief ef fect. Dit alles wordt gecoördineerd vanuit het Centrum voor Jeugd en Gezin, bij ons in Middelburg is dat Porthos. Waar een aantal enthou siaste medewerkers voor in staan. De Jeugd zorg, uw zorg, ook van de SGP! Als u dit alles leest is het 9 maart 2011 of net geweest. Deze dag gaat de geschiedenis in als Biddag voor gewas en arbeid. In onze ogen een belangrijke dag, een dag die we als christenen in ere moeten houden om de zegen van God af te smeken over de groei van het gewas, uw en ons voedsel, en de dagelijkse arbeid die u en ik mogen uitvoeren in het maat schappelijke en politieke leven. Ik wens u die zegen van harte toe. Paul Moens Raadslid SGP p.moens@kliksafe.nl Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebe handeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor maandag 28 maart. Op woensdag 16 maart vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over de Ombuigingsnota 2012-2015, bestuurlijke fusie Nehalennia en Scheldemond en nationaal actieplan Sport en Bewegen Middelburg 2010-2014. Maandag 21 maart komt de commissie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staat: Ombuigingsnota 2012-2015, Memo Tussentijdse informatie Molenwa terpark, krediet herinrichting Arnemuiden en krediet Bike Friendly City. Een dag later, dinsdag 22 maart, is het commissie Algemeen Bestuur. Aan de orde komen de Ombuigingsnota 2012-12015, onderzoek Rekenkamer nazorg verbonden partijen en inkoopbeleid gemeente Middelburg. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhan kelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De ge meente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een be noeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, tele foon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De bijeenkomsten zijn openbaar Agenda's van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middel- burg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij heeft voor de twaalfde keer de leefbaarheidswedstrijd Kern met Pit georganiseerd. De wedstrijd waarbij bewo- nersgroepen worden uitgenodigd hun directe leefomgeving eigenhandig te ver beteren. Alle groepen met een geslaagd project worden beloond met het predicaat Kern van Pit en een bedrag van duizend euro. Groepen die veel werk hebben verzet, maar door oorzaken van buitenaf hun project niet hebben kunnen verwezenlijken, ontvangen een aanmoedigingsprijs van vijfhonderd euro. Dins dag 8 maart werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt in het provinciehuis. In Middelburg zijn drie projecten in de prijzen gevallen, te weten: Trap- en kleuterveldje Groot- en Breedmede, bewoners Grootmede Herinrichting St. Jansgebied, Werkgroep Herinrichting St. Jansgebied Educatieve tuin met ravotbos, Stichting Speelhof Hoogerzael. Woensdag 16 maart wordt om 14.45 uur wordt in de hal van het NS Station een plaquette onthuld. Deze plaquette dient ter herinnering aan de Zeeuwse Joden die door het naziregime op 24 maart 1942 op dit station op transport werden ge steld. Een groot deel van hen waren Middelburgers. Zij zagen hun stad die dag voor het laatst. Ongeveer honderdtwintig Zeeuwse Joden kwamen om in de Tweede Wereldoorlog. Zo'n tachtig van hen werden op die bewuste dinsdag op transport gesteld. De onthulling vindt plaats door commissaris van de Koningin Karla Peijs en burge meester Koos Schouwenaar. Ook opperrabijn J.S. Jacobs is aanwezig. Provincie Zeeland en gemeente Middelburg hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan de totstandkoming van deze plaquette. Het initiatief hiertoe is genomen door de heer Jan van der Weel, oud-wethouder van Middelburg en oud-voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis. De Stichting Synagoge Middelburg heeft zich ingezet om het kunstwerk te realiseren. De plaquette is ontworpen door de Limburgse kunstenaar Appie Drielsma (1937) die de Holocaust heeft overleefd. Hij heeft ook de bronzen deuren van de Arke in de synagoge in de Herenstraat vervaardigd. Uit eerbetoon voor de slachtoffers worden de vlaggen in Middelburg op 16 maart half stok gehangen. Beheerders van overheidgebouwen worden gevraagd om eveneens op die dag de vlag half stok te hangen. Particulieren, in het bijzonder die in de binnenstad, worden uitgenodigd hetzelfde te doen.

de Faam | 2011 | | pagina 8