werken .eeuwse weg Aufove Elektrische smart eyecatcher erm Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Gratis CVT bij Verso en Avensis Kia Rio wordt belastingvrij Kijkje in de toe komst van Opel Opel lanceert een nieuwe cabriolet Pearyweg 6 4462 GT GOES 0113-5618 www.vermeulSiautoverhuur.nl Met de forspeed laat smart zien waar het in de toekomst met haar modellen heen gaat. smart heeft diverse elektrisch aangedreven producten in het assortiment. woensdag 9 maart 20jl1 m Toyota geeft kopers van een Verso of een Avensis gratis een Multidrive CVT automatische transmissie. Een cadeautje van tweeduizend euro en dat gaat gepaard met twee motoriserin gen: 1.8 VVT-i en 2.0 VVT-i, beide benzinemotoren. De Mul tidrive CVT staat borg voor uitstekende prestaties en zuinig omspringen met brandstof en dat drukt dus de C02-uitstoot. Zowel de Avensis als Verso met Mutidrive CVT heeft dan ook een groen energielabel. Kia heeft de eerste foto's vrij gegeven van de nieuwe Rio. Daaruit blijkt dat het model een Europees getinte jas draagt. Ten opzichte van de vorige Rio is de wielbasis met zeven centimeter gegroeid en dat vertaalt zich in meer binnen- en bagageruimte. Kia's nieuwkomer in het B-seg ment wordt leverbaar met een uitgebreide reeks zuinige ben zine- en dieselmotoren. Door de lage C02-uitstoot is de Rio in benzine- als in dieseluitvoering BPM- en wegenbelastingvrij. Veel ruimte, een helder interieur door het gebruik van veel glas en speciale LED-verlichting zijn ingrediënten van de Opel Za- fira Tourer Concept. Die staat in Genève en geeft een beeld van hoe Opel zijn toekomstige modellen gaat vormgeven. Uiteraard voert praktisch gemak de boventoon in de MPV. Zo kan met een druk op een knop het interieur van een vijf- naar een vierzitter wórden getransfor meerd. Het is een doorontwikke ling van het Flex7-stoelconcept. Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 23 maart Vlissingen De Kleine Kerkstraat wordt voorbij de Jan Allemanstraat afgesloten. Dit in verband met het grondtransport voor het eerst bouwblok op het Scheldeterrein. Het "Bestevaer" blok B, gelegen aan de Kleine Kerkstraat en Jan Allemanstraat en het Scheldedok. De afsluiting duurt naar verwachting tot eind april 2011De bevoorrading van de winkels en de route van de hulpdiensten zal via de weg over de parkeerplaats, bekend als de oude PZC-locatie, naar de Vlamingstraat wor den omgeleid. Koudekerke De reconstructie van de Middelburgsestraat en de Duinstraat is in volle gang. Er is veel verkeershinder rond de dorpskern van Koudekerke en door verkeersborden ter plekke worden de omleidingsroutes voor het verkeer aangegeven. De bedoe ling is om de werkzaamheden eind oktober af te ronden. Reimerswaal De reconstructie van de provinciale weg N289 Luchtenburg - Kruiningen heeft door de vroeg invallende winter vertra ging opgelopen. Het verkeer wordt naar verwachting tot hal verwege deze maand over de noordelijke rijbaan geleid. Afrit 32 (Kruiningen) van de A58 blijft gedurende deze periode afgesloten. Verkeer op de A58 vanuit richting Rilland met bestemming Kruiningen wordt omgeleid via afrit 33 (Yer- seke) Serooskerke Er wordt hard gewerkt aan de N57, dat kan geen Walcherse automobilist ontgaan. De rechtstreekse verbinding vanuit Serooskerke naar de Vrouwenpolderseweg langs molen De Hoop is nog tot juni van dit jaar afgesloten voor autoverkeer. Er is een omleidingsroute ingesteld die loopt langs de zuid zijde van het dorp. <»r Goes Door sloop van bestaande bebouwing en door aansluitende nieuwbouwwerkzaamheden is de Korenbloemstraat in Goes tot het einde van dit jaar afgesloten of is hij slecht begaan baar. I Vlissingen Aan de Vrijdomweg vanaf Wielingenlaan tot de Julianalaan worden tot halverwege deze maand de riolering en wegver- I harding vervangen. De toegangspaden tot de woningen blij ven bereikbaar via het trottoir. De autoshow in Genève staat altijd weer garant voor een stortvloed aan nieuwtjes. Opel heeft be kendgemaakt met een nieuwe cabriolet op de markt te komen die vanaf 2013 in het Poolse Gliwice zal worden gebouwd. De auto maakt gebruik van het inmiddels bekende onderstel van de nieuwe Astra. Het design ligt in lijn met de nieuwste Opel- modellen zoals de Insignia, Astra en Meriva, maar ook met de nog te lance ren Zafira en elektrische Ampera. Overigens breidt Opel haar programma eveneens in 2013 uit met een compact model onder de Corsa. Kia Picanto 5 deurs (p.dag incl. 100 km, excl. BTW) a De elektrisch aangedreven concept- Smart is een aanvulling op een reeks slimme elektrische voertuigen zoals de smart fortwo electric drive, de e-bike en de e-scooter. De forspeed heeft geen dak, geen zijruiten, een kleine voorruit en met een zeil kan het interieur wor den afgedekt. De materialen binnenin zijn uiteraard weersbestendig, in de vloer is een soort afwateringskanaal gemaakt en het instrumentarium heeft een waterproof coating. De forspeed wordt aangedreven door een 40 pk sterke elektromotor die ach ter in de auto is geplaatst. Daarmee valt een range van 135 kilometer te behalen. Met een overboostfunctie die met een simpele druk op een knop is te activeren is kortstondig 7 pk extra beschikbaar: handig als je even wat ex tra power nodig hebt voor bijvoorbeeld een inhaalactie of op een steile helling. Bestuurders kunnen met de forspeed in 5,5 seconden naar 60 km/u snellen. De topsnelheid bedraagt 120 km/u. Het opladen kan aan elk stopcontact dat 220 Volt levert. Binnen drie kwartier is het accupo- tentieel al tachtig procent. De stekker wordt ingeprikt onder het smart-logo aan de achterzijde van de forspeed. Om nog extra energie op te wekken, is er een aantal zonnecellen gemonteerd onder de voorruit. Hiermee kan de elektrische apparatuur aan boord van stroom worden voorzien.

de Faam | 2011 | | pagina 21