Walcheren Olympische Spelen 2012 al voelbaar in Zeeland Veelzijdig en eigentijds bij 'Keet van Kaat' Uit het Zakenhart van... Winkel om in te neuzen Cheque voor Sawasdee L) Als wij met elkaar verbinden krijgen wij aandacht van de internationale pers "Het is een echt Zeeuws initiatief." Zeeuwse economie vertoont een langzaam maar gestaag herstel Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 9 maart 2011 De Faam pagina 18 Noud Smulders in Den Enghel. foto leon janssens Vlissingen Na twee jaar afwezigheid open de in december Den Enghel op Sint Jacobstraat 15 een winkel met Oosterse cadeaus. Eige naar Noud Smulders: "Ik kan Vlissingen niet loslaten. Eerder had ik al winkels ondermeer op de Zeilmarkt en Bellamypark. Het voormalige Kloeg pand kwam beschikbaar, en dat lijkt mij wel wat. In vergelijking met de vorige winkels heb ik hier een veel breder aanbod en meer vari atie. Mijn assortiment is sterk op het Verre Oosten georiënteerd. Vooral veel van Indonesië, Chi na, maar ook dichterbij, bijvoor beeld uit Marokko. Houtsnij werk, handgemaakte poppen, maskers, grote en kleine Boed dha's. Maskers en Boeddha's lo pen altijd, bij Duitsers en Belgen zijn ze erg geliefd." Den Enghel heeft veel decoratie voor in huis, woningaccessoires voor aan de muur, voor op tafel of voor in een kast. Kleine gebruiksvoor werpen, muziekinstrumenten maar ook een grote Boeddha voor in de tuin. Door het ac tieve inkoopbeleid wisselt de collectie voordurend. Heb bedingetjes, leuke aparte ka- dootjes. Schilderijen in mooie kleuren en combinaties. Zo als het gezicht van Boeddha: twee bij elkaar horende wer ken met ieder een helft van het gezicht. Heel veel wie rook, wel zestig soorten, met bijpassende wierookhouders. Grotere kasten, hobbelpaar den in diverse maten, trom meltjes, boekjes, romantische opbergdoosjes in de vorm van een hart. Diverse consoles, beschilderde houten kisten, windlichten, schalen, lampen of houtsnijwerk olifanten. 'Het is echt een winkel om in te neuzen", zegt Noud. Vrij dag en zaterdag vanaf 10.00 uur geopend plus koopzon dagen; na 1 april ruimere openingstijden. Den Enghel, Sint Jacobstraat 15, Vlissin gen, telefoon 0118-430703 "Met het project 'Zeeland port to London' willen wij tijdens en rondom de Olym pische Spelen van 2012 in Engeland meer aandacht voor Zeeuwse talenten en topsporters", aldus Tilly Stroo-Smit van de Stichting Zeeland Sport Leisure in Vlissingen. Marcel van der Voort Vlissingen "Deze sporters willen wij in zetten als ambassadeurs van de provincie," vertelt ze verder. "Ook willen wij de bezoekers van de Olympische Spelen voor of na het evenement naar Zee land laten komen", vult haar projectpartner John Delnoy aan. Vanwege de geografische ligging is London 2012 een buitenkans voor Zeeland. Het is de bedoe ling dat mensen uit de Zeeuwse sport, bedrijfsleven, onderwijs, overheid en zorg de kunnen aan haken. Provincie, Hogeschool, de ROC's en JVOZ en verschil lende sportevenementen werken mee. "Als wij die allemaal met elkaar kunnen verbinden om Zeeland op de internationale kaart te zetten aan de hand van de Olympische Spelen, dan krij gen wij aandacht van de interna tionale pers en winnen we veel", verduidelijkt Stroo-Smit. Ze ge looft er niet in dat in 2012 juist alle aandacht naar Engeland gaat en het Zeeuwse project niet Tilly Stroo-Smit en John Delnoy zetten Zeeland op de internationale kaart. foto jasper karman. opvalt. "Wij kunnen er juist van profiteren door evenementen te organiseren die er zijdelings mee te maken hebben. De Zeeuwen gaan bovendien merken dat er meer verbindingen komen tus sen activiteiten die al bestaan. Ook zal duidelijk worden dat er op scholen meer oog is voor talenten", benadrukt ze. Ook is er een nauwe samenwerking met Walter de Leeuw, een top sporter van Walcheren, met een lichamelijk beperking. Hij wil zijn droom waarmaken en dat is meedoen aan de Paralympics in Londen. Het is de bedoeling dat hij via genoemd project met behulp van ondernemers en eventuele hulp van gemeente Vlissingen zijn doel bereikt. Ook zijn er voorzichtige plannen om samen met het Vlissingse Schel- demond College het evenement 'Olympics by the Sea' te hou den. Dit initiatief is geen acti viteit van de organisatie van de originele Olympische Spelen en Paralympics. De leerlingen van de negenentwintig Nederlandse LOOT-scholen, waarvan het Scheldemond College er één van is, zouden eraan mee kun nen doen. Het evenement zou later dit jaar in Vlissingen gaan plaatsvinden. Het is de bedoe ling dat leerlingen zich tijdens Olympics by the Sea bezighou den met watersporten, beachvol- leybal, triatlon en tennis. Infor matie: 06-51716894. Het vertrouwen van de Zeeuwse ondernemers blijft in de eerste maanden van 2011 groot. Zelfs groter dan het landelijke gemiddelde. Deze conclusie is te trekken uit de economische barome ter COEN die eind februari is gepresenteerd door de Ka mer van Koophandel. De ondernemer in Zeeland blijft op zijn hoede, maar heeft meer vertrouwen in de economie dan zijn collega's in de rest van het land. Dit komt vooral door de hogere verwach tingen op het gebied van export en werkgelegenheid. "Volgens het rapport profiteert Zeeland van de internationale oriëntatie van veel bedrijven. Export blijft de trekker van het economisch herstel in onze regio. Ook al is het vertrouwen aan wezig, toch laat de economische barometer een daling in het tempo zien waarmee de Zeeuw se economie zich herstelt. Ver geleken met het vorige kwartaal zijri er meer bedrijven waar het aantal banen daalt. Verder speelt het seizoen ook mee; horeca en detailhandel staan er traditio neel zwakker voor in een eerste kwartaal. Wie nu denkt dat het slecht gaat, heeft het mis. Het rapport laat duidelijk een stijgende lijn zien als het gaat om bedrijfsinveste ringen die gedaan worden door ondernemers in Zeeland. Ieder kwartaal geeft de Con junctuurenquête Zuidwest-Ne derland (COEN) inzicht in de ontwikkelingen en verwachtin gen van de regionale onder nemers. Het onderzoek richt zich op de omzet, productie, bezettingsgraad, orders en prijsontwikkelingen van het regionale bedrijfsleven en wordt uitgevoerd door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en de Ka mer van Koophandel. Het volledige rapport over het eerste kwartaal van 2011 is te vinden op de website van de Kamer van Koophandel, www.kvk.nl. Middelburg Patrick Gabriëlse van Vita Events in Middelburg schonk een cheque van 600 euro aan de Stichting Sawasdee-Zeeland Helpt Cambodja, in de persoon van Hector Loontjens. Dat be drag was bijeengebracht door de ijsbaan, die december vorig jaar vier weken in een schit terend winters decor voor het Middelburgse stadhuis stond. De ijsvloer kon per vierkante meter gesponsord worden en van dat bedrag ging 10 procent naar het goede doel, Sawasdee. Vita Events' Patrick Gabriëlse verdubbelde dit bedrag tot 600 euro. "Er was weer veel belang stelling. Goed voor het publiek, de stad en de ondernemers. Ook ouderen hebben zich met het zien van al die ijspret kostelijk vermaakt. Het is wel jammer dat de ge meente Middelburg stopt met de subsidie. Ik heb de raads fracties al benaderd om tot een ander standpunt te komen. Nog niet alle partijen hebben gereageerd op ons verzoek meer inzicht te geven in het belang van de ijsbaan op de Markt. Ondernemers willen er ook meer in bijstaan. Zo moeten er toch goede af spraken te maken zijn. Als we doorgaan, kunnen we er meer van maken. Jammer als het over zou zijn." De aktie voor Stichting Swasdee is ge slaagd. Hector Loontjens, net terug uit Cambodja van een van de Sawasdee projecten: "Ik ben blij met de opbrengst. Geweldig. Onze projecten lopen goed. We hebben wat nieuwe plannen in Cambod ja en kunnen het geld een goede bestemming geven. Er zijn zoveel projecten die geld vragen." Winnaar van de Holland International reis cadeaubon van 200.- euro werd Gastouderbureau Het Biggetje uit Biggekerke. Domburg De Keet van Kaat is vorige week geopend. Een eigentijdse winkel met een verrassend breed aan bod in mode voor jongens en meisjes. Modieuze- en trendy kleding voor dames, en bro- cante. Keet van Kaat is van Bo ris en Kim Klopmeijer, die de bestaande winkel op dit adres gerenoveerd hebben en naar ei gen inzicht ingericht. Gekozen is voor lichte tinten die, gecombi neerd met kleurige mode, voor een leuke, ruime sfeer zorgen. In kindermode zijn er collecties van Claessens, No-Tomatoes, Tum ble and Dry, Name It, Design Heroes. Voor jongens is er ook het stoere merk Monta en voor meisjes het lieve Mimpi. "Voor dames brengen wij Vero Moda en Yaya, twee modemerken met verschillende lijnen in een goede prijs-kwaliteit verhou ding, en heel vrouwelijk", geeft Kim Klopmeijer aan. Voor de inkoop bezoeken zij regelmatig beurzen; de nieuwe voorjaars- en zomer-collecties zijn binnen. "Het verschil met de vorige win kel is vooral het brocante", zegt Boris. "We hebben een eigen inkoop en handgemaakte items. Echt uniek. Kasten van massief grenen naar oud model gemaakt worden op bestelling geleverd. Brocante meubelen zijn uniek. Er is geen enorme voorraad, dus geen tien keer exact dezelf de kast. Wij brengen hier steeds iets nieuws." Ook in accessoires heeft Keet van Kaat veel te bie den. Woonaccessoires, keuken spulletjes, serviesgoed, sche merlampen, speelgoed, kleine geboortecadeautjes, leuke heb bedingetjes, voor iedere beurs wel wat. "We zoeken steeds naar iets aparts en willen ons onderscheiden. De hoofdzaak blijft kleding", zegt Kim. Zeven dagen per week geopend. Keet van Kaat, 't Groentje 5, Domburg Telefoon: 0118-581302 Patrick Gabriëlse (links) en Hector Loontjens. Boris Kim in de Keet van Kaat. foto: leon janssens

de Faam | 2011 | | pagina 18