Werkzaamheden Korteweg en Molendijk Verkiezingen Provinciale Staten 2 maart Staandehoudactie met leerlingen Herman Faukeliusschool Het woord aan raadslid Ernst Radius yy Altijd actueel: de-faam.nl luoensdag 2 maart 2011 De Faam pagina 8 Deze week is gestart met werkzaamheden aan de Korteweg en Molendijk in Nieuw- en Sint Joosland. Naast aanpassingen aan het riool wordt ook de gasleiding verlegd en op sommige punten vernieuwd. Aannemingsbedrijf Van Gelder BV uit Zierikzee is ver antwoordelijk voor de uitvoering. De aan- en omwonenden van het werkgebied zijn in januari voorgelicht tijdens een informatieavond en onlangs ontvingen zij een brief waarin de geplande werkzaamheden staan beschreven. De klus is begin juni klaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L.C. Priester van de gemeente Middelburg, telefoon 67 52 26. Ook kunt u iedere dinsdag tussen 13.30 tot 15.30 uur terecht in de bouwkeet aan de Scheldepoortstraat. In de keet hangen bouwtekeningen waarover uit voerder J. Snoep u graag uitleg geeft. U kunt op woensdag 2 maart stemmen voor de Provinciale Statenverkiezingen. Studenten van de Roosevelt Academy houden in zeven stembureaus een exit-poll, dat wil zeggen een klein onderzoekje. Studenten vragen aan de kiezer, nadat ze hun stem hebben uitgebracht, medewerking om een aantal vragen schriftelijk te beantwoorden. Deze medewerking is vanzelfsprekend op vrijwillige basis. Zij zijn twee tijdvakken (09.30 -12.30 uur en van 17.00 - 20.00 uur) aanwezig. De RA-studenten zijn voor de kiezer herkenbaar. Het gaat om een anoniem onderzoek in het kader van een onderzoeksproject van de Roosevelt Academy. Gemeente Middelburg heeft hiervoor toestemming gegeven. De studenten zijn aanwezig in onderstaande stembureaus. Wijkgebouw 't Bolwerk Verwerijstraat 51 Kerkgebouw de Morgenster A Lauwereyszstr 6 De Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat 1 Wijkcentrum Palet J v Reigersbergstraat 2 Grand Café Buitenrust Buitenruststraat 221 Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7 Clubgebouw MZVC M.H. Boassonlaan 4 Geen stempas? U heeft een stempas ontvangen waarmee u in heel Middelburg elk wille keurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afde ling Publiekszaken van de gemeente Middelburg, (telefoon 67 54 41 of 67 55 00) U krijgt, als u kiesgerechtigd bent, alsnog een vervangende stempas. U kunt tot en met dinsdag 1 maart 15.00 uur een vervangende stempas aanvragen. Vergeet niet dat u ook verplicht bent om een identiteitsbe wijs, dat op de dag van de stemming maximaal vijf jaar is verlopen, mee te nemen. Kandidatenlijsten in de bus Vorige week werden de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd, Daarin staan onder andere alle stemlokalen van Middelburg vermeld en alle par tijen en kandidaten die meedoen. De Cederhof aan de Henry Dunantlaan zal niet meer als stembureau fungeren op 2 maart. In de plaats hiervoor wordt De Olmenhof aan de Olmenhof 2 als stembureau ingericht. www.zeelandstemt.nl Kies met hoofd en hart op 2 maart! De verkiezingen voor de Provin ciale Staten zijn op 2 maart aan staande. De Zeeuwen kiezen voor de Provinciale Staten en indirect voor leden van de Eerste Kamer. Dit Kabinet heeft nu geen meer derheid in de Eerste Kamer. Dat maakt het voor hen lastig om hun plannen echt uit te voeren. Wij zijn sterk tegen die plannen van dit ka binet. Vooral op het sociale vlak worden de lasten vooral bij de bur ger én gemeente zelf gelegd. Daarom is het zo belangrijk dat er in de Eerste Kamer een meerder heid blijft van partijen die wel eer lijk willen delen. Deze regering heeft niet zoveel met provincies, zeker niet met kleintjes zoals Zeeland. Zij wil het liefst bezuinigen op provincies en deze minder macht geven. Zee land heeft dat juist wel nodig als kleine provincie. Zeeland is een uitgestrekt gebied met minder voorzieningen in de buurt en min der mensen. Daarom wil PvdA dat de provincie de regie blijft houden op sociaal gebied en natuur. Denk Deze bestuurder houdt zich aan de snelheid. Als dank krijgt hij een Middelburg-sjaal van kinderen van de Herman Faukeliusschool. Foto: Aart van Beizen Een staandehoudactie is bedoeld om automobilisten te confronteren met hun rijgedrag in een woonwijk waar de maximumsnelheid 30 km/uur is. Kinderen spelen de hoofdrol in deze actie. Dinsdag 22 februari stonden Marije, Lisanne, Eduard en Eric van basisschool Herman Faukeliusschool in de vrieskou aan de Churchillaan groene en gele kaarten uit te delen. Een groene kaart, inclusief een presentje, namelijk een oranje sjaal, werd uitgereikt op het mo ment dat de automobilist beneden of precies 30km/uur reden. Een gele kaart, een soort waarschu wing, werd door de basisschool kinderen uitgedeeld op het mo ment dat de automobilist harder dan 30km/uur reed, maar onder de bekeuringgrens bleef. Ook werd er door de politie één bekeu ring uitgedeeld. In de Churchilllaan werden 24 groene kaarten, acht tien gele kaarten en een bekeuring uitgedeeld. Waarom 30? Het antwoord is 30km/uur is veel veiliger. Veel letselongevallen wor den veroorzaakt door te hard rij den. De snelheid is bepalend voor de ernst van het ongeval. Een aan rijding met een auto die 30 Deze regering gaat flink korten op de gewone burger. Zeker mensen met een uitkering gaan dat voelen. Wat dacht u van kortingen op de AOW-tegemoetkoming, korting op de zorgtoeslag, korting op de kin- deropvangtoeslag, duurder maken van theater en musicalkaartjes en korten op passend onderwijs. De gemeente Middelburg moet ook bezuinigingen, zo'n 6,7 mil joen. Wij hebben samen gezegd, wel bezuinigingen, maar niet ten koste van degene die het het hardste nodig hebben. Daarom zijn die bezuinigingen van deze re gering zo oneerlijk, want wij willen onze voorzieningen voor mensen die dat nodig hebben niet schrap pen. We hebben woonservicezo- nes ingericht, richten brede scholen op en proberen de burger zo dicht mogelijk bij huis te hel pen. Laat dit goede werk niet ver loren gaan door de bezuinigingsdrift van deze rege ring. Ga 2 maart stemmen, en kies met je hoofd én hart! Ernst Radius Raadslid PvdA ernstpvda@zeelandadsl.nl km/uur rijdt, kost één op de tien voetgangers het leven. Bij 50 km/uur is het fataal voor vijf op de tien! Bij een snelheid van 30 km/uur heb je gemiddeld (ook af hankelijk van weersomstandighe den en wegdek) 13,3 meter nodig om tot stilstand te komen. Wan neer je 50 km/uur rijdt is dat ge middeld 27,7 meter. Dertig rijden scheelt letterlijk levens. Een paar kilometer harder dan 30 km/uur maakt dus al een groot verschil. Wilt u meer weten over staandehoud- •actie, neem dan contact op met Anja Jonkman-Kuijl, gemeente Mid delburg, telefoonnummer 675000. maar eens aan de ziekenhuizen. De PvdA vindt dat de provincie met alle partijen een goed plan moet maken voor de ziekenhuis zorg in Zeeland. Samen bereik je meer in Zeeland. Dat kunnen zie niet vanuit Den Haag. Zij hebben te weinig kennis van zaken zoals het hier aan toegaat. Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8