Varen met de Zeeuwse Astrid Muziek Och was Ik maar,.. omop te hossen Op zoek naar een nieuwe huisarts? Wordt het weer wat warmer? Zet gratis uw evenement op onze site! h in de gü Alle hits op 3 ccTs Serviceberichten Piet Paulusma Agenda Tall Ship Astrid ligt nu één jaar in Vlissingen Bij het Attes-in-één Pakket met Interactieve TV, Internet en Betten kpn. winket |kpn. com 0800 0115 sluit je aan 'Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 2 maart 2011 De Faam pagina 7 i MWMi www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl www.de-faam.nl I f:*? If i www.de-faam.nl Tal! Ship Astrid koos één jaar geleden Vlissingen als vaste ligplaats. Het imposante dwarsgetuigde zeilschip luis tert sindsdien de stad en de Westerschelde op. Astrid is eigendom van Pieter en Ineke de Kam uit Kamperland. Tara De Vriend Vlissingen Pieter en Ineke zeilen in de buurt van Vlissingen, maar pok naar Ierland, België en Groot Brittan- nië. "We varen één of meerdere dagen en verzorgen ook trai ningen", vertelt Pieter. Astrid is voor uiteenlopende reissoorten te boeken: een vriendengroep, club of vereniging. Maar ook als trainingslocatie of vergader ruimte. Een volledig verzorgde dag op het water is mogelijk, maar gasten kunnen ook zelf koken. Bij meerdaagse reizen staat het leren zeezeilen voorop. "Het schip vaart dan van haven naar haven en de bemanning en de gasten zeilen dan samen het schip. Zeilen hijsen, schoten bedienen en het wand beklim men zijn onderdelen van het dagelijkse werk", legt Pieter uit. Uiteraard veilig en onder bege leiding. Gastbemanningsleden krijgen volledige instructies voor zij mee gaan helpen. "We laten onze gasten ervaren hoe het is om op een écht traditioneel zeil schip te varen. Het zeilen is bij ons nog puur handwerk." Pieter en Ineke zijn trots op hun. schip en laten bezoekers graag alles zien. We beginnen in de salon. Daar staat ook een mooie bar en er hangen oude en nieuwe foto's van het schip. Daarna lopen we naar de hutten. Bij meerdaagse reizen kunnen maximaal 24 mensen mee, omdat er twaalf tweepersoonshutten zijn. Verder zijn er vijf douches en vijf toilet ten aan boord. In het kombuis staat een gasfornuis met zes pit ten, een koelkast van 1000 liter en een vriezer van .eveneens 1000 liter inhoud. De leukste herinnering van Pieter aan alle zeiltochten is die van 6 oktober 2008. Toen vertrok de Astrid met achttien leerlingen van de derde, vierde en vijfde klas van een gymnasium in Duitsland voor een half jaar richting de Caribbean. "Vooral Cuba is mij bijgebleven. Ons verblijf was van tevoren goed gepland zodat we geen moeilijkheden zouden krij gen met de autoriteiten. Na een lange reis motoren tegen de pas saat in kwamen we aan bij onze ligplaats in de oude binnenstad van Havanna, met muziek en natuurlijk sigaren. We hebben toen een auto gehuurd om het eiland te verkennen. De scholie ren hebben een aantal uitstapjes Pieter en Ineke de Kam zijn trots op hun Astrid. FOTO: JASPER KARMAN gemaakt naar onder andere een school. Dit maakte zeer veel in druk", vertelt Pieter. "Mijn leuk ste herinnering was de Garibaldi Tall Ships Regatta van april, een wedstrijd voor Tall Ships in Ita lië. We zijn toen eerste geworden met onze eigen klasse en van alle schepen", zegt Ineke. Astrid werd in 1918 gebouwd als brik De brik werd in 1918 in Scheveningen gebouwd als vrachtschip. Na diverse omzwervingen kwam de imposante 'dame' terug in Nederland waar zij in 1998 werd verbouwd tot een luxe zeilschip. De Astrid is 42 meter lang, 6,7 meter breed en biedt ruimte aan maximaal 45 mensen. uju;u7.tallshipastrid.nl Deze prijs geldt voor tiet Alles-in-één Pakket i.c.m. KPN Internet Basis. Vraag de verkoper naar de voorwaarden of kijk op kpn.com.

de Faam | 2011 | | pagina 7