Zeeuwse sporters in de schijnwerpers Feest met Nijntje Voorspelling j. van Piet Paulusma Praktische weetjes over dieren Officiële Mededelingen Spannende reis langs Amazone natuur en landschap Samen Het weer Dierennieuws Minderhoud en Van der Meet beste sportman en sportvrouw van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland in de hoofdrol 6-delige BBC-serie Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 2 maart 2011 De Faam pagina 31 www.deweekkrant.nl/webwinkel www. .de-faam.nl www.deweekkrant.nl/baasenbeest Tennister Angelique van der Meet en dressuurruiter Hans Peter Minderhoud zijn vrijdag tijdens het Zeeuws sportgala verkozen tot Zeeuws sport vrouw en sportman van 2010. De Mythe in Goes zat vol met familie, fans en belang stellenden. De presentatie was in handen van Edward van Cuilenborg, bekend tv sportcommentator bij diverse televisieprogramma's. Leon Janssen Zeeland Hans Peter Minderhoud, af komstig uit Westkapelle, won de Zeeuwse Sportwaarderingsprijs voor de twee andere kandidaten, turner Carlo van de Minde en zwemmer Stefan de Die. Het on derscheid werd gemaakt door de wereldtitel die Minderhoud met de Nederlandse ploeg behaalde tijdens de wereldrukerspelen in Kentucky. Deze overwinning kreeg extra glans omdat de na tionale ploeg, mede dankzij de goede prestatie van Hans Peter, Duitsland voor bleef. "De grote voldoening die ik uit de paarden sport haal, is het opleiden van jonge paarden en deze naar de top brengen. Dat kost soms wel zes, zeven jaar. Maar in die tijd moet je alles uit een paard halen", aldus een blije Minderhoud. Tennister Angelique van der Meet was liever niet op het Sport gala geweest, maar op toernooi in Amerika. Haar ranking was net niet voldoende en bovendien zit een borstspierblessure haar dwars. Zij toonde haar win naarsmentaliteit: "Later dit jaar wil ik alsnog naar Amerika om kwalificatie voor de U.S. Open af te dwingen." Angelique won in 2010 drie future-toernooien en liet met deze prestatie judoka Tess van 't Westeinde en dres- suuramazone Thamar Zweistra achter zich. -Sportploeg van het jaar werd JVOZ Dl, dat landelijke in de hoogste divisie voetbalt en vorig seizoen op dit niveau zevende werd. Trainer Gérard de Nooijer en het team waren aanwezig om hun prijs in ontvangst te nemen. Basketbal BC Vlissingen en zaal voetbal Groene Ster waren de andere genomineerden in deze categorie. De prijs 'Talent van het Jaar' werd toegekend aan zei ler Igor van Zalinge uit Vlissin gen, die in 2010 Nederlands- en Europees kampioen werd in de Flash-klasse. Joanathan Duin- kerke was de beste sporter met een verstandelijke handicap, Pre sentator Edward van Cuilenborg informeerde nog naar zijn 'deel name' aan de Giro in de etappe naar Middelburg. Bij de sporters met een lichamelijke handicap ging de trofee naar zitskiër Kees- Jan van der Klooster die als enige Nederlander meedeed aan de Pa ralympics in Vancouver. Rinus van der Ven Motorcrosser Rinus van der Ven kreeg de Life Time Award van Sport Zeeland. De gestopte crosser somde zijn blessures op: milt en nier missen, rug gebroken, zes ribben gekraakt. "Twee maal was ik op het randje van de dood, een derde keer haal ik het misschien niet. Mijn tijd van stoppen is eerder geko men dan ik had verwacht." FOTO: LEON JANSSENS Angelique van der Meet en Hans Peter Minderhoud wonnen de titel. Verscherpte criteria Europees subsidieprogramma P0P2 De provincie Zeeland deelt hierbij mede dat de toetsingscriteria van de tenderprojecten van het Plattelands ontwikkelingsprogramma 2007-2013 (afgekort P0P2) per 14 december 2010 zijn verscherpt. Tevens wordt hierbij bekendgemaakt dat er een extra tendermoment is ingelast: normaliter is er twee keer per jaar een tender, te weten op 15 juni en op 1 december van ieder jaar. Vanwege het feit dat wegens grote belangstelling het Loket Vitaal Platte land Zeeland (VPZ) enige tijd gesloten is geweest voor nieuwe aanvragen, is er nu een extra tender ingelast die sluit op 1 maart 2011Voor die tijd kan er nog een P0P-2 aanvraag worden ingediend bij het Loket VPZ van de provincie. Het Plattelandsontwikkelingspro gramma is een Europees subsidiepro gramma dat gericht is op: de versterking van.de concurrentie kracht van de land- en bosbouwsec tor; het verhogen van de kwaliteit van natuur en landschap; de verbetering van de leefbaarheid op het platteland en diversificatie van de plattelandseconomie. P0P2 gaat over plattelandsontwikke ling in Europa. Het doel is het verster ken van de sociale en economische ontwikkeling van het landelijk gebied. Bij deze versterking wordt veel waarde gehecht aan samenwerking .en het verbeteren van het organisatievermo gen van inwoners en groepen op het platteland. Plaatselijke Groep Het P0P2 programma kent een zoge naamde Leader-aanpak. De Leader- aanpak werkt met plaatselijke groe pen die een eigen ontwikkelingsplan hebben opgesteld voor hun gebied. Samenwerken en innovatie staan daarbij centraal. In Zeeland kennen we 2 plaatselijke groepen te weten de Plaatselijke Groepen Midden- en Noord-Zeeland en Zeeuws Vlaande- Het gaat daarbij om samenwerking binnen het Leader-gebied, tussen de leden van de lokale actiegroep en tus sen de projectuitvoerders, maar ook om samenwerking tussen Leader- gebieden in binnen- en buitenland. Het. Netwerk Plattelandsontwikkeling ondersteunt deze samenwerking. P0P2 biedt kansen voor innovatieve vormen van beleidsvorming en -uit voering: een aanpak 'van onderop', met beslissingsbevoegdheid voor de plaatselijke groep. In Nederland zijn ca dertig Leader-gebieden aangewe zen. Verscherpte criteria Zoals hiervoor is aangegeven hebben beide PG's hun eigen ontwikkelings plan opgesteld. Daarin is de regionale visie voor de periode 2007-2013 en een daarbij behorende strategie opgeno men. Deze aanpak biedt ruimte voor subsidiëring van lokale en regionale projecten die vallen onder de thema's verbeteren van de leefbaarheid, duur zame economische ontwikkeling en behoud en versterking natuurlijke, landschappelijke en cultuurhistoriT sche waarden. De daarin opgenomen toetsingscrite ria zijn met ingang van 14 december 2010 verscherpt. Inhoudelijke criteria Het project moet innovatief zijn. Het project streeft een structureel effect na, wat inhoudt dat geen steun wordt verleend aan éénmalige activi teiten of activiteiten met een kortston dig effect. Het project moet bottom-up tot stand komen, oftewel lokale actoren moeten het project dragen. Het project is nieuw of een verant woorde uitbreiding van een bestaand project Het project levert een verantwoorde bijdrage aan de doelstellingen van het Ontwikkelingsplan in termen van 'value for money'. Bij investeringen in voorzieningen moeten doel en functie waaraan sub sidie is verleend minimaal 5 jaar in stand gehouden worden. Alle benodigde vergunningen voor het project moeten zijn verleend bij indie ning van de aanvraag. Financiële criteria Aangetoond is dat het verlenen van een financiële bijdrage vanuit het OP noodzakelijk is voor de realisatie dan wel versnelling van het project. Aangetoond is dat overige financiering al verzekerd is. Het project is kleinschalig, dat wil zeg gen dat de POP-2 bijdrage per project maximaal 150.000 euro bedraagt. De gevraagde POP-2 bijdrage is mini maal 20.000 euro. Prioriteitscriteria Geografische spreiding; Weging a.d.h.v. het aantal projecten dat reeds in een gemeente is uitge voerd: 0-5 projecten: 10 punten 5-10 projecten: 5 punten of 10 projecten: 0 punten Het project is (na beschikking) direct uitvoerbaar. Het aanvraagformulier is volledig ingevuld en alle verplichte bijlagen zijn aangeleverd. Het project levert een bijdrage aan het verkleinen van de achterstandssituatie van achterstandsgroeperingen, met name jongeren, ouderen, vrouwen en/of allochtonen. Het project levert een positieve bijdra ge aan het milieu. Het project levert een bijdrage aan de versterking van de regio vanuit econo misch perspectief. Het project levert een bijdrage aan de versterking van de regio vanuit ecolo gisch perspectief. Het project levert een bijdrage aan de versterking van de regio vanuit het leefbaarheidperspectief De gevraagde bijdrage in relatie tot de waarde van het project verhoudt zich gunstig- vanuit 'de optiek van platte landsontwikkeling. De gevraagde bijdrage verhoudt zich gunstig tot de overige overheid'sbijdra- ge(n). Het project draagt bij aan samenwer king tussen sectoren, m.n. die secto ren die elkaar van nature niet snel vin den. Het project levert een bijdrage aan de werkgelegenheid in de regio. Continuering van het project ha beëin diging van de subsidietermijn is reëel. Voor nadere vragen kunt u contact opnemen met het programmama- nagement: Arjon Copper: (0118) 63 18 72 Boy Saija: (0118) 63 15 31 www.deweekkrant.nl/webwinkel 4 4» •-!

de Faam | 2011 | | pagina 31