Eerste paal Bestevaêr Vind de v. baan van je dromen Zet uw eigen evenement op onze site! Ontsnap via deze ladder Leuke banen op heel Walcheren Tweelingoma in de klas Vacatures Agenda Brand! Vacatures Soort van steen voor hele gezin Concert van RA Choir Na een turbulent begin is de bouw van Bestevaêr nu toch echt begonnen Een symbool van houvast en vertrouwen Vragen over mogelijk sluiten van bibliotheken Ballonpret Bijeenkomst over Parkinson Beatcontests en Zumba Omgaan met een conflict Carnavaldisco Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 2 maart 2011 De Faam pagina 29 www.deweekkrant.nl/banen www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.de-faam.nl Middelburg De tentoonstelling 'Soort van steen' in het Zeeuws Mu seum in de Middelburgse" abdijgebouwen loopt alweer enige maanden. Zondag 6 maart houdt het museum in het verlengde van deze tentoonstelling een unieke middag voor jong en oud. Van 14.00 tot 15.30 uur geeft Mark Bosselaers, docent kunstgeschiedenis en amateur paleontoloog, name lijk op geheel eigen wijze een introductie en verdieping bij de tentoonstelling 'Soort van steen'. Het eerste halfuur be staat uit rijke verhalen over reuzenfossielen, cyclopen en fantasiedieren. Om 14.30 uur gaan de kinderen hun ei gen fantasiefossiel maken en de volwassenen krijgen een kunstbeschouwende lezing. Kinderen betalen 5 euro en volwassenen 8,50 euro. Ver plicht aanmelden via: rond- leidingen@zeeuwsmuseum. nl of 0118-653000. Middelburg Roosevelt Academy Choir geeft op donderdag 3 maart een concert in de Burgerzaal van het oude stadhuis in Mid delburg. Afgelopen zomer is het RA Choir op uitwisse- lingstoernee geweest bij het wereldberoemde St. John's College Choir. Sindsdien heeft het Zeeuwse koor hard gewerkt tijdens de repetities om de verkregen kennis in de praktijk toe te passen. Het repertoire tijdens het concert vanmorgen, donderdag, vari eert van Renaissancemuziek tot hedendaagse muziek. De nadruk van het program ma voor de pauze ligt op de koormuziek uit Frankrijk. Na de pauze begint er een mu zikale reis door Duitsland, Engeland, Frankrijk, Neder land, Italië en Noorwegen. Het concert begint om 20.15 uur en kost 7 euro per per soon. In een witte jas en met witte laarzen aan ging wethouder Piet Polderman richting de kraan waarin hij de eerste paal voor Beste- vaêr mocht boren. Dat werk ging hem goed af en na afloop was het tijd voor champagne. Tim en Chantal Barents zijn één van de eerste nieuwe bewoners en hopen dat Bestevaêr eruit gaat zien zoals in een eerdere presentatie. FOTO JASPER KARMAN. Op het Vlissingse Schelde- terrein is afgelopen donder dagmiddag door wethouder Piet Polderman de eerste paal geboord voor het plan Bestevaêr. Marcel van der Voort Vlissingen De tweeënveertig appartemen ten, negen stadswoningen en twee commerciële ruimten zijn het begin van het nieuwbouw wijk Scheldekwartier. Polder man: "Wij waren bijna op het punt waarop velen dachten: Het wordt niets meer. Zand erover en er niets meer aan doen. Daarom is het boren van de eerste paal een belangrijke stap voor Vlis singen. En de toekomst ligt voor het grijpen. Nu begint het echte werk. Als wij in staat zijn er elk jaar honderd woningen aan toe te voegen, dan markeert dit een geheel nieuw tijdperk voor de stad." Ook directeur Gino van Dries- sche van projectontwikkelaar AM Zeeland is blij dat de bouw echt van start is gegaan: "De eerste paal heeft veel voeten in de aarde gehad in een turbulente periode. Dit geeft vertrouwen in de toekomst waarmee wij Beste- vaêr en het Scheldekwartier ver der zullen brengen." De eerste woningen zijn.er in diverse prijs klassen van 199.900 tot 780.000 euro. Geïnspireerd door de ko ker die recentelijk is gevonden bij de start van de restauratie van het standbeeld van Michiel de Ruyter, heeft de projectontwik kelaar besloten een tijdscapsule te begraven. En hoopt dat er ooit mensen zijn die het openmaken. De Vlissingers mogen een bij drage leveren. Polderman heeft iets bedacht dat hij graag in de tijdscapsule wil. "Ik stop er een klein ankertje in. Uiteraard is dat een maritiem symbool, maar voor mij ook een teken van hou vast én vertrouwen. Dat wil ik graag aan de Vlissingers van de toekomst doorgeven." In groep 1 van de Herman Faukeliusschool werken de kleu ters met het thema 'ik en mijn oma'. Als afsluiting hadden de kinderen één van hun oma's uitgenodigd. Ook de oma van Roy en de oma van José mochten een middagje mee draaien. Oma Wisse-Houmes en oma Louws-Houmes zijn tweeling en hebben allebei een kleinkind in deze groep. "De reden dat er een plan is om de bibliotheken van Vlis singen en Oost-Souburg te sluiten is puur financieel. Er moet een half miljoen euro bezuinigd worden. Ieder persoon reageert daar anders op", aldus bibliotheekdirec teur Kees Hamann afgelopen donderdag tijdens de tweede informatieavond. De eerste bijeenkomst op dinsdag is bezocht door 120 bezorgde Vlissingers, don derdag volgden er zo'n 75 die vragen hadden. De gemeenteraad moet er eind april over beslissen, maar het is duidelijk dat Hamann daar niet veel van verwacht. "Toen de gemeente raad moest instemmen met die bezuiniging van een half miljoen euro was dat een hamerstuk in de gemeenteraadsvergadering", klinkt het. Personeel wil hij niet opofferen en daarom moeten de bibliotheken dicht. Er zijn plannen om onder andere in wijkcentra kleine bibliotheken te openen. Ook gaat het internet gaat een grotere rol spelen dan de afgelopen jaren het geval is geweest. Bestellen van boeken gaat dan vanuit huis en het af halen kan bijvoorbeeld bij een benzinestation. De meeste vragen en opmerkin gen gingen donderdag over die alternatieven. Een aanwezige vindt dat de discretie ver te zoeken is als een boek bij de benzinepomp klaar ligt. As- trid Moehijam: "Het wordt allemaal mooi gezegd, maar ik denk niet dat het zo wordt zoals Hamann het vertelt. Ingrid Post: "Voor mij is het internet geen optie. Ik wil voor het lenen een boek vasthouden." De scholieren Steijn, Wiep, Isabel en Niels van basisschool Het Vlot hebben 258 handtekeningen vergaard tegen sluiting van de bibliotheken en demon streerden met een spandoek. "Wij vinden dat de bibliothe ken open moeten blijven", scandeert Steijn. Vlissingen Ballonpret van EXPO 170 is een inloop kinderworkshop die zaterdag 5 maart van 12.00 tot 17.00 uur wordt gehouden bij miniclub de Dagvlinders aan de Kleine Markt 5 in Vlissingen. Het is voor kinderen van 2 tot 13 jaar. Meer informatie via 06- 19798408. Middelburg Parkinson is een chronische slijtageziekte van de her senen en is tot nog toe niet te genezen. Ongeveer één procent van de mensen ou der dan zestig jaar lijdt aan Parkinson. Op 14 maart van 14.00 tot 16.00 uur houdt Manteling in Porthos aan de St Sebastiaanstraat 12 in Middelburg een bijeenkomst over Parkinson. Deze wordt verzorgd door Ellen Kramer, Parkinson verpleegkundige van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. Ze vertelt over hoe je beiden met Parkinson om kunt gaan en hoe je als mantelzorger balans kunt houden tussen draagkracht en draaglast. Aanmelden via 0118-553530. Middelburg Jeugdhonk de Poort houdt komende woensdagavonden Beatcontests en op vrijdag middagen Zumbalessen. Bij de Beatcontests strijden jongeren om de titel Beste Beatmaker op de computer. Het is op woensdag 2,9,16 en 23 maart van 19.00 tot 21.00 uur. Zumba is op vrijdag 4, 11,18 en maart van 15.30 tot 16.30 uur. Het is voor jonge ren van 10 tot en met 18 jaar en entree is gratis. Aanmel den via d.vanakkeren wel zij n middelbu rg. n 1 Middelburg De Zeeuwse Volksuniver siteit in Middelburg houdt vanaf dinsdag 15 maart de cursus conflicthantering. Deelnemers leren in een zes tal lessen de basisvaardighe den om beter met conflicten om te gaan. Dé cursus is op dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Meer informatie via zeeland@ volksuniversiteitnl Middelburg De Stadsring aan de Kruid- molenlaan 185 in Middel burg houdt op vrijdag 11 maart een Carnavaldisco. De dresscode is carnavalskleding en het is van 19.00 tot 22.00 uur. Entree kost 2,00 euro inclusief twee drankjes.

de Faam | 2011 | | pagina 29