r r r Hulp bij invullen belastingaangifte Wethouder geeft startsein restauratie kademuur www.middelburg.nl Bijeenkomst over park Toorenvliedt Stichting Welzijn Middelburg en Middelburg in Beweging stemmen af porthos Laag inkomen? De Formulierenbrigade Middelburg biedt uitkomst! De campagne 'Hulp bij aangifte' gaat weer van start. Op diverse locaties in het land wordt van 7 maart tot 1 april hulp bij aangifte geboden door de Belastingdienst. Gedurende deze periode biedt het stadskantoor in Middelburg, evenals vorig jaar, onderdak aan de Belastingdienst. Vorig jaar maakten in Middelburg 480 men sen gebruik van de 'Hulp bij aangifte'. Ondersteuning voor burgers met zorgtoeslag Mensen die een zorgtoeslag ontvan gen kunnen gebruik maken van de hulp bij aangifte van de Belasting dienst. Als iemand in 2010 (voor be lastingjaar 2009) ook gebruik heeft gemaakt van hulp bij aangifte, ont vangt deze een uitnodiging om ge bruik te maken van de hulp bij het invullen van de aangifte op het stadskantoor Middelburg. De aan gifte inkomstenbelasting wordt samen met de burger en onder ver antwoordelijkheid van hem/haar in gevuld en via internet ingezonden. Hulp op afspraak Als gevolg van veranderde wetge ving Inkomstenbelasting is een aan tal aftrekposten voor de buiten gewone uitgaven en zorgkosten voor het jaar 2010 beperkt. Dit kan gevolgen hebben voor het toet singsinkomen en voor het eventu eel toekennen van een toeslag. Veel mensen zijn hier onvoldoende van op de hoogte. Het doorgeven van een actueel inkomen is voor hen wel belangrijk om te voorko men dat zij te veel geld ontvangen en dit op een later moment moeten terugbetalen. Als belastingplichtigen gebruik willen maken van de hulp bij aangifte, kun nen zij hiervoor een afspraak maken via de Belastingtelefoon 0800-0543 (gratis nummer). Hiervoor geldt wel een inkomensgrens; als iemand recht heeft op een zorgtoeslag, kan hij/zij van deze mogelijkheid gebruik maken. Het complex aan bunkers in park Toorenvliedt is het enige overgebleven divisiehoofdkwartier uit de Tweede Wereldoorlog in Nederland. Er staan wel elf bunkers dicht bij elkaar. Al langere tijd bestaan er plannen om het bijzondere park aan te pakken maar was er geen budget. Nu zich de mogelijkheid voordoet om deel te nemen aan een Europees project over Tweede Wereldoorlog erfgoed kan daar verandering in komen. De ge* meente heeft een aanvraag ingediend en in juni 2011 wordt duidelijk of de subsidie wordt toegekend. Het bijzondere van het Europese project is dat het verhaal over de oor log wordt verteld vanuit het perspectief van het kind en de gewone bur ger tijdens de oorlog. In park Toorenvliedt worden twee a drie bunkers gebruikt om jongeren te interesseren voor de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Gedacht wordt aan een combinatie van sport en spel. Ook wordt de toegankelijkheid van het park verbeterd. Informatiebijeenkomst 1 maart Vergulde Baars Op dit moment is er nog geen ontwerp voor de plannen met park Toor envliedt. Gemeente Middelburg wil deze graag in overleg met belang stellenden uitwerken. Op dinsdag 1 maart is er een informatie bijeenkomst in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat, vanaf 19.30 uur. U bent van harte welkom om mee te denken over het project. Na de startbijeenkomst is het de bedoeling om verder te praten met een klank bordgroep bestaand uit een vertegenwoordiging van bewoners uit de Stromenwijk en belanghebbende organisaties. Voor de bijeenkomst van 1 maart kunt u zich tot 24 februari aanmelden bij projectleider Annet Hannewijk: a.hannewijk@middelburg.nl of (0118) 67 52 82. Dinsdag 15 februari gaf wethou der Frank Streng het officiële startsein tot de restauratie van de kademuur langs de Rouaansekaai. Hij deed dit door middel van het onthullen van een informatiebord naast de Spijkerbrug. Het werk van het eerste gedeelte (tot aan de Bellinkbrug) duurt tot en met april. De restauratie tot aan de Spijkerbrug start in oktober. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Plan is om in park Toorenvliedt twee a drie bunkers te gebruiken om jongeren te interesseren voor de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Enkele jaren geleden is de verbindingsbunker uitgegraven. Archieffoto: Jan Kooie Middelburg in Beweging (MiB) en Stichting Welzijn Middelburg (SWM) bundelen vanaf dit jaar hun krachten door per vakantie één gezamenlijk activiteitenprogramma samen te stellen. Tijdstippen en locaties worden beter op elkaar afgestemd, zodat kinderen aan zowel de sportieve acti viteiten van MiB, als de creatieve activiteiten van SWM kunnen meedoen. Voor de kinderen in Middelburg, in de leeftijd van 4 tot en met 14 jaar is verveling in de vakantie er dus niet meer bij. In het verleden was het mogelijk dat kinderen een keuze moesten maken tussen bijvoorbeeld een basketbaltoernooi van MiB en een leuke kookactiviteit van SWM. Door activiteiten, data, locaties en doelgroepen vooraf op elkaar af te stemmen, kunnen uiteindelijk (meer) kinderen vaker actief deelnemen aan de activiteiten. Er wordt één gezamenlijke activiteitenfolder ge maakt. Deze folder zal binnenkort op alle Middelburgse basisscholen verspreid worden. Bij de afstemming van vakantieactiviteiten is ook Kinderopvang Walche ren nauw betrokken. De activiteiten voor de kinderen van de buiten schoolse opvang worden zo georganiseerd dat BSO kinderen zowel deel kunnen nemen aan eigen KOW-activiteiten als ook aan de activiteiten van Middelburg in Beweging en Stichting Welzijn Middelburg. Meer informatie over activiteiten in de voorjaarsvakantie? Mail of bel naar Stichting Welzijn Middelburg, telefoon 61 67 60, m.ouwerkerk@welzijnmiddelburg.nl of Middelburg in Beweging 67 57 61, c.boon@middelburg.nl. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersvereniging Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Ze zijn er voor iedereen in de gemeente Middelburg met een laag inkomen: De Formulierenbrigade. De medewerkers van De Formulierenbrigade bieden uitkomst bij het invullen van formulieren en kij ken samen met u naar de regelingen en voorzieningen waar u recht op hebt. Gratis en voor niets! Mensen met een laag inkomen hebben vaak recht op kwijtscheldingen, bijzondere bijstand en toeslagen, maar maken daar om allerlei redenen geen gebruik van. Als u hiervan rond moet komen, heeft u misschien wel recht op bepaalde voorzieningen of regelingen die uw financiële situatie kunnen verbeteren. Maak daar gebruik van! Hulp bij het invullen De Formulierenbrigade is opgericht om het gebruik van inkomensverhogende voorzieningen en regelingen te stimuleren. De medewerkers helpen bij het invullen van formulieren en kijken samen met u naar de regelingen en voorzieningen waar u recht op hebt. Denk bijvoorbeeld aan kinderbijslag, bijzondere bijstand, studiefinan ciering, de regelingen volgens het minimabeleid van de gemeente of zorg-, huur- en kinderopvangtoeslag. Inloopspreekuur De Formulierenbrigade valt onder Maatschappelijk Werk Walcheren, afdeling Sociaal Raadsliedenwerk. De me dewerkers zijn te vinden in Porthos, waar u op de inloopspreekuren zonder afspraak terecht kunt voor hulp bij het invullen van formulieren. Op de volgende dagen is er inloopspreekuur van De Formulierenbrigade: maandag 09.00 tot 12.00 uur in Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 dinsdag van 09.00 tot 11.00 uur in het Grand Café van Buitenrust, Buitenruststraat 221 (ingang bewonersplein). woensdag van 09.00 tot 12.00 uur in Porthos donderdag van 13.30 tot 16.00 uur in Porthos Een bezoek bij u thuis is ook mogelijk; voor een afspraak kunt u bellen naar telefoonnummer 0118-751400. GRAND CAFÉ ZORGCENTRUM EBEN HAEZER Dé ontmoetingsplek in de Griffioen voor alle wijkbewoners Van maandag tot en met zaterdag, koffietijd 's ochtends vanaf 10.00 uur en 's middags vanaf 14.30 uur Varierende dagmenu's 5,10 (exclusief soep en dessert) van maandag t/m zaterdag van 12.00 - 13.15 uur Gezellig lunchen in een gastvrije omgeving, dat is zorgcentrum Eben-Haëzer. De vriendelijke bediening en sfeervolle omgeving zorgen ervoor dat u zich direct thuis voelt. Kom ook eens proeven! Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 9