RA studenten houden exit-po Campagne Gewoon 30 in volle gang Politiek is voor iedereen Maquette Molenwaterpark Werk aan riool Keurhove Het woord aan raadslid Krijnie Hoek yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 februari 2011 De Faam pagina 8 U kunt op woensdag 2 maart stemmen voor de Provinciale Sta tenverkiezingen. Studenten van de Roosevelt Academy houden in zeven stembureaus een exit-poll, dat wil zeggen een klein on derzoekje. Studenten vragen aan de kiezer, nadat ze hun stem hebben uitgebracht, medewerking om een aantal vragen schriftelijk te beantwoorden. Deze medewerking is vanzelfsprekend op vrijwillige basis. Zij zijn twee tijdvakken 09.30-12.30 uur en van 17.00 - 20.00 uur) aan wezig. De RA-studenten zijn voor de kiezer herkenbaar. Het gaat om een anoniem onderzoek in het kader van een onderzoeks project van de Roosevelt Academy. Gemeente Middelburg heeft hiervoor toestemming gegeven. De studenten zijn aanwezig in onderstaande stembureaus. Wijkgebouw 't Bolwerk Verwerijstraat 51, Kerkgebouw de Morgenster, A Lauwereyszstr 6, De Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat 1, Wijkcentrum Palet J v Reigersbergstraat 2, Grand Café Buitenrust Buitenruststraat 221, Zeeuwse Bibliotheek Kousteensedijk 7, Clubge bouw MZVC M.H. Boassonlaan 4. Geen stempas? U heeft een stempas ontvangen waarmee u in heel Middelburg elk wille keurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afde ling Publiekszaken van de gemeente Middelburg, (telefoon 67 54 41 of 67 55 00) U krijgt, als u kiesgerechtigd bent, alsnog een vervangende stempas. U kunt tot en met dinsdag 1 maart 15.00 uur een vervangende stempas aanvragen. Vergeet niet dat u ook verplicht bent om een identiteitsbe wijs, dat op de dag van de stemming maximaal vijfjaar is verlopen, mee te nemen. Kandidatenlijsten deze week in de bus Deze week worden de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd. Daarin staan onder andere alle stemlokalen van Middelburg vermeld en alle par tijen en kandidaten die meedoen. De Cederhof aan de Henry Dunantlaan zal niet meer als stembureau fungeren op 2 maart. In de plaats hiervoor wordt De Olmenhof aan de Olmenhof 2 als stembureau ingericht. www.zeelandstemt.nl De campagne Gewoon 30 richt zich op de invoering van de 30 km/uur-gebieden in alle woonwijken van Middelburg. Deze in frastructurele maatregel is nodig geweest om woongebieden ver keersveiliger en leefbaarder te maken. Staandehoudactie met Archipelschool de Bijenburch Afgelopen week kwamen de kin deren van Archipelschool de Bij enburch in actie. Dinsdagmorgen stonden Tara, Maaike, Dzenan en Anthonie opgesteld in de Berken laan. Samen met Verkeerspolitie Zeeland en gemeente Middelburg hebben zij zich fanatiek ingezet voor de verkeersveiligheid in de buurt van hun school. Door de po litie werd met laserapparatuur ge Opvallend was dat er enerzijds veel bekeuringen zijn genoteerd en dat er anderzijds door veel mensen keurig netjes 30 km/uur werd gere den. De verschillen in rijgedrag waren dus groot. De komende weken wordt opnieuw extra aandacht gegeven aan de campagne "Gewoon 30, daar kun je mee thuis komen". Door deze campagne te herhalen hoopt de ge meente te bereiken dat bestuurders zelf gaan inzien dat het gewoon vei liger en overzichtelijker is voor alle weggebruikers om de snelheid 30km/uur aan te houden in woon wijken. Wilt u meer informatie over de staandehoudacties? U kunt zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl van de gemeente Middelburg. Telefoon nummer: 67 50 00. Foto: Aart van Belzen Wanneer u door de straten rijdt ziet u op veel plaatsen rood met wit gestreepte poorten met een 30km-bord. Hier begint de 30km/uur-zone. U mag hier niet harder dan 30 kilometer per uur rijden. In een 30 km/uur-gebied hebben alle bestuurders van rechts voorrang, dus ook de fiet sers. Let goed op de witte atten tiecirkels op straat. Deze cirkels herinneren u er aan dat u in een 30km-zone rijdt en dat u op een gelijkwaardige kruising rijdt, dus alle bestuurders van rechts, ook fietsers, voorrang moet verlenen. De belangrijkste reden van de snelheid terugbrengen van 50km/uur naar 30 km/uur heeft te maken met het feit dat bij 30 km/uur de remweg vele malen korter is, zodat vaak nog op tijd kan worden gestopt voor een on verwacht overstekend kind, of an dere voetgangers. meten hoe hard er werd gereden. Alle auto's werden aan de kant gezet. Afhankelijk van het rijge drag werden door de schoolkinde ren groene kaarten, gele kaarten en waarnodig zelfs proces-verba len uitgedeeld. Een groene kaart kregen automobilisten die zich keurig aan de snelheid hielden. Bij een groene kaart hoort natuurlijk een compliment en leuk daarbij is een cadeautje weg geven. Daarom kregen deze bestuurders (30) een warme oranje sjaal. Personen die te hard reden (17) kregen een gele kaart en acht be stuurders, maakten het zo bont zodat er een bekeuring werd uitge deeld. Op maandag 28 februari kunt u in de Stadsschouwburg Middel burg tussen 19.30 en 22.00 uur de maquette zien van wat mogelijk het nieuwe park met theater in het Molenwater gaat worden. U bent van harte uitge nodigd de maquette te komen bekijken en vragen te stellen. De maquette is de uitkomst van het advies van de architecten combinatie VenhoevenCS archi tecten/ OKRA landschapsarchitecten. Verschil lende inzichtspunten en criteria, waaronder die van de klankbord groep, zijn tegen elkaar afgewo gen om tot dit ontwerp te komen. De architecten geven op deze avond een presentatie om deze beslispunten toe te lich ten. Ook Wytze Patijn, de voor zitter van het Kwaliteitsteam dat de gemeente Middelburg bij ge zichtsbepalende projecten advi seert over architectuur, stedebouwkundige aspecten en landschapsarchitectuur, is aan wezig om een toelichting te geven. Maandagavond 28 februari organiseert de gemeente Middelburg in sa menwerking met stichting Arduin en belangenvereniging LFB de thema avond 'Stem!'. Op de thema-avond zal voorlichting worden gegeven over de Provinciale Statenverkiezingen aan mensen met een verstandelijke beperking. Gedeputeerde Kees van Beveren vertelt over de verkiezingen en over verschillende thema's en partijen. En er kan worden geoefend in een echt stemhokje, met een echte stembus. De thema-avond vindt plaats in de raadzaal van het stadskantoor van Middelburg en begint om 19.30 uur. Ingang zijde tankstation. Aanmelden voor deze thema-avond tot en met donderdag 24 februari per mail: academie@arduin.nl Deze week start de aanleg van een schoonwaterriool en het herstraten van Keurhove. De klus wordt in fases uitgevoerd. Bewoners hebben een brief over de werkzaamheden ontvangen. Het werk is eind mei klaar. De bezuinigingen: We kunnen er niet omheen, ledereen heeft er wel een mening over en heel veel men sen zullen er mee te maken krijgen. Niemand is blij met bezuinigingen die hem of haar persoonlijk raken, de organisatie of bedrijf. Hoe moet het dan verder als we minder geld te besteden hebben? Kunnen dan alle taken die we nu hebben nog worden uitgevoerd? Gaan er voor zieningen voor mij verloren? Terecht dat mensen zich zorgen maken, maar daaruit komen vaak ook de meest creatieve ideeën naar boven. Het CDA is een partij, die zelfred zaamheid en eigen verantwoorde lijkheid hoog in het vaandel heeft. Wanneer de overheid alles voor de inwoners uit handen neemt, neemt de afhankelijkheid toe. We denken niet meer na hoe we de dingen zelf kunnen organiseren en daar voldoe ning uit halen. Iets betekenen voor anderen en samen bouwen aan een prettig woon- en leefklimaat in de eigen wijk. Daarmee wordt gewerkt aan meer samenhang in de wijken. recht door het verbod op de handel in drugs. Ook jongeren geven signa len af, dat zij geen voorstander zijn van een coffeeshop. De overlast is in het coffeeshoploze tijdperk niet aantoonbaar toegenomen. Wat wel thuishoort in Middelburg volgens het CDA is een theater, passend bij de omvang en de be hoefte van de regio. De raad heeft zich hierover in meerderheid posi tief uitgesproken en het is goed om daar dan ook uitvoering aan te geven. Ook aan de sportieve Middelbur gers wordt gedacht met een mooi nieuw complex van sporthallen en -velden aan de Voorborch. Zo kunnen we ondanks, of mis schien wel dank zij de bezuinigin gen, trots zijn en blijven op onze stad. Krijnie Hoek CDA fractie Middelburg krijniehoek@cdamiddelburg.nl Veiligheid is een belangrijk onder deel van een goed woonklimaat. Voor ons als inwoners van Middel burg, maar ook voor gasten in onze stad. Daarbij hoort volgens het CDA geen coffeeshop. We moeten ons daar zeker als overheid verre van houden. Je komt in een spagaat te- Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 8