AVE PROFICIAT!! Matthijsse Matthijsse Passie en huislijn nl Vernieuwd Het Rijswijksche Huis voor iedereen toegankelijk Lees de dagelijkse belevenissen Wanneer draait Gnomeo Juliet in het Merral? 'Het beste dan maar' afscheid van een duo Finalisten zetten hun beste beentje voor Oysterband speelt met hart en ziel Dé Grijp uw kans: Nationale Open Huizen route 26 maart aM«i°en B.V. AARDENBURGSE VLEESCENTRALE Accountants Adviseurs Belinda Meuldijk Bioscoopagenda Traditioneel Iers in Ellesdiek Woningen kunnen vanaf nu door uw makelaar worden aangemeld op www.huislijn.nl Vraag uw makelaar om meer informatie Door Marcel van der Voort OOSTKAPELLE - "Ik heb hotel grandcafé restaurant Het Rijswijksche Huis, aan de Duinweg 99 in Oostkapelle overgenomen. De zaak is afgelopen vrijdag heropend", vertelt Erwin Deij (40). "Ik werk jarenlang in de horeca. Onder an dere in een groot Engels hotel. De laatste zes jaar werkte ik bij een Domburgs strand paviljoen. Ik ben altijd keukengericht ge weest", laat Deij weten. Dus voelt hij zich bij Het Rijswijksche Huis wellicht als een vis in het water. Want even later laat Deij de grote keuken zien waar hij en zijn medewerkers uit de voeten kunnen. Deij: "De menu's wor den toegankelijker dan voorheen. Mijn be drijf is omringd door vier grote campings en ook voor die gasten wil ik Het Rijswijksche Huis laagdrempelig maken." En voor hen die snel iets lekkers willen halen is er een snackuitgifte waar ook zelfgemaakt ijs te koop is. De inrichting van de zaak is de af gelopen periode aangepast aan de smaak van Erwin en Teresa (32). "Hoewel het meu bilair hetzelfde is gebleven, is het bedrijf van binnen lichter geschilderd. Ook hangen er andere dingen aan de muur", verduidelijkt Deij. Het hotel beschikt over een vijftal ruime kamers die in 2010 stuk voor stuk zijn vernieuwd. Een rondgang leert dat ze er fris uitzien, voorzien zijn van flatscreen televisies, ruim en modern sanitair en de meeste vertrekken zijn voorzien van een balkon. Het hotelgedeelte is een nieuwe uit daging voor Deij. "Het Rijswijksche Huis zit in een uniek pand op een prima locatie. Het strand is vierhonderd meter verderop", wil Deij nog kwijl. Zijn bedrijf verhuurt ook fiet sen en skelters en is in het vakantieseizoen zeven dagen per week geopend tussen 10.00 en 24.00 uur. Buiten het seizoen op woensdag gesloten. Website: www.hetrijswijkschehuis.nl Erwin Deij is trots op zijn Het Rijswijksche Huis. Foto: Jasper Karman. Badstraat 21 Domburg Stenen Toko 0118-581682 www.destenentoko.nl Gefeliciteerd met de heropening Telefoon 0118-465600 Fax 0118-467830 VLISSINGEN VLEES GR OOTHANDEL VOOR DE HORECA Badhuisstraat 28 4381 LS Vlissingen". T Ö118-4T6961 www.matthijsse-matthijsse.nl Uit in Zeela www.deweekkrant.nl/baasenbeestwww.de-faam.nl Het cabaretduo Ernesto en Marcellino stopt ermee. Met hun afscheidstournee Het beste dan maar staan ze donderdag 24 februari in het Arsenaaltheater in Vlissingen en vrijdag 25 februari in De Mythe in Goes. Ze treden op samen met Wilfried Finkers. De show bevat hoogtepun ten uit alle theatershows van Ernesto Marcel lino, waarvan de laatste vier samen met Wilfried Finkers. Ernesto gaat solo en laat zijn cabaretpartner Marcellino los. De laatste jaren speelde Wilfried Finkers een droogkomische rol in hun programma's. In een jubileumprogramma neemt het drietal afscheid. Aanvang 20.15 uur. Kaart verkoop via www.theater- verkoopzeeland.nl. Zeven nieuwe acts en een singer-songwriter staan klaar voor de regiofinale van PopSport. Zaterdag 26 februari vanaf 19.00 uur in podium 't Beest in Goes, gaan jury én publiek de finalisten kiezen. De deelnemende bands zijn: Rebel96, Bloodshift, The Black Key, Dehumani- zation, Sios, Geert van Oor schot, Serious en Tjernobyl Corpse. De afgelopen peri ode hebben de deelnemers workshops gevolgd waarin ze hun muzikale en zake lijke kant konden ontwik kelen, denk aan: publiciteit en media, bandcaoching, stageperformance, zang en management. Voorafgaand aan de regiofinale zijn de deelnemers de studio ingedoken om hun eerste demo op te nemen. Som mige deelnemers begon nen solo aan PopSport en hebben tijdens het traject een band weten te vormen. Zoals gitarist Nino van de band Rebel96, die nu staat met zijn voltallige band speelt. Een driekoppige jury volgt de bands tijdens het hele traject: Justin Faasse (3voorl2), Mare Maquelin (programmeur podium De Piek/De Cultuurwerf) en Tonnie Dieleman (alge meen directeur podium De Spot). De finalisten krijgen extra studiotijd en bandcoa- ching om klaargestoomd te worden voor de landelijke finale van PopSport, waar ze het opnemen tegen de finalisten van de provincies Noord-Brabant, Limburg, Flevoland, Gelderland en Noord-Holland. Zaal open 19:00 uur. Oysterband heeft een uniek eigen repertoire Oysterband speelt in Po dium De Piek in Vlissingen op zaterdag 26 februari. Al ruim dertig jaar lang is het vijftal bekend. De groep en speelt Britse folkmuziek en tourt daarmee door heel Europa. De band heeft een uniek repertoire met eigen geschreven songs met vaak een kritische kanttekening op misstanden in de maat schappij. Een samenspel tussen accordeon (John Jones), viool (Ian Telfer), gitaar (Alan Prosser) en cello (Chopper) drums (Dil Davies). Zaal open 19.00 uur, aanvang concert 20.00 uur. Kaarverkoop via www. depiek.nl of 0118-416662. Carmen, een van de meest beken< In de Stadsschouwburg in Middelburg speelt de Staats- opera van Tatarstan donder dag 24 februari de beroemde opera Carmen. Carmen is een opera in vier bedrijven van de componist Georges Bizet (1838-1875). Oorspronke lijk was het stuk bedoeld als komische opera. De uitvoering destijds was echter geen groot succes. Het publiek zag voor het eerst een onafhankelijke, vrijgevochten vrouw die haar eigen verlangens najaagt, man nen om haar vinger windt en zeker niet met zich laat sollen. Tegenwoordig wordt de opera Carmen als een der meester- In 't Kerkje van Ellesdiek is zondag 27 februari een middag met Ierse muziek. The Six Beggars brengt voornamelijk traditionele Ierse liederen. De band bestaat uit Ton Gebraad (accordeon), Cees Willemse (zang), Jan van den Bos (gitaar en zang), Jaap Jonker (zang), John Hob (basgitaar en zang) en Peter van Liempt (zang en geluid). Triskell vertolkt ei gentijdse muziek van Loreena McKennitt, Maura O'Connell en Mary Black. Maar ook muzikale uitstapjes schuwt het gezelschap niet. Met Lianne Timmerman (fluit), Aagje Feldbrugge (viool), Pieter van Dort (gitaar) Hans Timmer man (basgitaar). Aanvang 14.30 uur. Kaartverkoop: kerkje@ellesdiek of via 0113- 612681.

de Faam | 2011 | | pagina 70