Stemmen voor omgeving Luxe kamperen 'Gemeente van het Jaar 2011' Weerman Piet Paulusma f/Dj JM weet het él n n Henk Spaan Canvas Holidays Bij jou ben ik veilig Waar is André Rouvoet? PIET PAULUSMA COMIC© Regen of zonneschijn? 7/ f Provincie doet meer dan alleen Eerste Kamer kiezen Column Lezersactie 40% korting op luxe kampeer- vakantie van Canvas Holidays Voorproefje op vaarseizoen "B Win een Klik&Win Bambi 1 of Bambi 2 op DVD of Blu-Ray! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 23 februari 2011 De Faam pagina 62 Door Piet Voordes ÖA DAN MAAR BUITEN STAAN MET JE BOTERHAM.... \V H'r" 7|®j hf /Xi www.de-faam.nl De oproepen voor de ver kiezingen op 2 maart zijn bezorgd. Veel meer dan voor gaande jaren wordt gehamerd A\jp het belang van de Pro vinciale Statenverkiezingen. Provinciale Staten kiezen immers de leden van de Eer ste Kamer. Maar de Provincie heeft veel meer taken. Geinig mensen blijken te weten wat de provincies precies doen. In de dagelijkse praktijk hebben burgers ook weinig met de pro- De kwaliteit van het zwemwater is een verantwoordelijkheid van de provincie. vincie te maken. Veel van wat provincies doen heeft te maken met bedrijven en organisaties en weinig met burgers zelf. De taken van de provincies lig gen vooral op het gebied van ruimtelijke ordening, volks huisvesting en natuur en land- De strijd om de titel 'Gemeente van het Jaar 2011' is ontbrand. •'Thwoners kunnen tot en met 27 maart hun gemeente beoordelen via een vragenlijst op www.ge- meentevanhetjaar.nl. Zodra er voor een gemeente honderd be oordelingen binnen zijn, zorgen deze gezamenlijk voor het rap portcijfer voor deze gemeente. Met de verkiezing kunnen in woners hun gemeente beoorde len op een groot aantal punten, zoals 'Werken Ondernemen', 'Wonen', 'Veiligheid' en 'Jeugd Welzijn'. In 2010 brachten 41.000 mensen hun beoordeling uit. Daardoor mocht Goes zich 'Gemeente van het Jaar' noe men. Dat kwam mede doordat Goes zeer goed scoorde op het thema 'Jeugd Welzijn'. Verder bleek bijvoorbeeld 'Winkelaan bod' van Veenendaal mensen tevreden te stemmen. Op het gebied van 'Recreatie en Toe risme' presteerde gemeente Groningen bijzonder goed. Voor gemeenten is het leer zaam te weten hoe de burger denkt over de verschillende thema's. Uit het onderzoek komt naar voren wat burgers waarderen in hun gemeenten en waar mogelijkheden voor verbetering zijn. Initiatiefnemer Q&A Re search Consultancy maakt medio 2011 bekend wie in dé 'Gemeente van het Jaar' wordt. De verkiezing wordt mede mogelijk gemaakt door Funda.nl en Wegener Me dia/dé Weekkrant. Beoordeel uw gemeente op www.gemeentevanhetjaar.nl schap; milieubeheer; jeugdzorg, samenleving en cultuur; water staat; economische en agrarische zaken, recreatie en toerisme; openbaar vervoer en toezicht op de gemeenten. De invulling van deze taken ligt voor provincies niet vast. Voor een deel kan de provincie zelf bepalen welke taken opgepakt worden. Op een aantal ter reinen hebben provincies wel vaste taken, omdat dit wetteljik is bepaald. In de Wet Ruimte lijke Ordening is bijvoorbeeld vastgelegd dat de provincie in hoofdlijnen bepaalt of steden en dorpen kunnen uitbreiden, en waar bedrijventerreinen en kantorenparken mogen worden aangelegd. Veilige omgeving In de nationale milieuwetge ving en wetgeving op de ge zondheidszorg is vastgelegd dat de provincie zorgt voor schoon zwemwater, roetfilters op bus sen, uitstootbeperkende maat regelen voor bedrijven, veilige routes voor vrachtwagens met gevaarlijke stoffen en ambulan ces die snel ter plaatse kunnen zijn. De provincie moet zorgen voor een depot voor vondsten in het kader van de Wet op de Ar cheologische Monumentenzorg, heeft een 'zorgplicht' voor de re gionale omroep op grond van de Mediawet, en de provincie heeft een wettelijke taak op het gebied van jeugdzorg waarbij het de gel den van het Rijk verdeelt. Om al deze taken uit te kunnen voeren krijgen de provincies geld van het Rijk. Daarnaast heeft de provincie ook enkele eigen in komsten, zoals de 'opcenten' op de motorrijtuigenbelasting. Hoe ik op André Rouvoet kom? Zijn huis in Woerden staat te koop. Het is op het internet beschikbare informatie. Wat doe ik dan op zondagochtend als mijn vrouw weg is? Ik ga, sukkel die ik ben, op Funda kijken naar het huis dat André Rouvoet voor ruim vierenhalve ton te koop aanbiedt. Daarna google ik André Rouvoet om nog meer over hem aan de weet te komen. Terwijl andere mensen skiën, of op de Canarische Eilanden hun krokusvakantie vieren, verdiep ik me in André Rouvoet. Ik geef toe dat mijn leven er beter zou kunnen uitzien. In de beschrijving van het te koop staande huis komt het woord gezelligeen keer of drie voor. Het kan niet anders of de make laar heeft zich gedwongen gevoeld met woorden te zeggen wat de foto's niet kunnen. Als iets de media persoonlijkheid van André Rouvoet benadrukt, is het de steriliteit van de inrichting van zijn veilige haven. Rouvoet heeft vijf kinderen. Op de zestien door Funda gepu bliceerde foto's valt van hen geen spoor te ontdekken. Is hij uit de ouderlijke macht ontzet? Moet hij gebruik maken van een van de door hem als minister opgezette Centra voor Jeugd en Gezin? Nog geen stickertje op de ramen is er te zien. De huiskamer schreeuwt Ikea. In de keuken hangen kastjes tegen elke centimeter beschikbare muurruimte. Spierwit zijn de kastjes. Van roestvrij staal de apparatuur. Alle sporen lijken te zijn uitgewist. De foto van de slaapkamer van de Rouvoetjes had net zo goed gemaakt kunnen zijn in een hotel langs de snelweg waar je niet wilt logeren. Er liggen zelfs sierkussens op de sprei. In de badkamer een hoekbad waarin je niet kunt liggen. Het lijkt alsof mannen in witte pakken er net klaar zijn met een schoonmaakoperatie waarbij het laatste restje DNA is weg gezogen. Het is gewoon verdacht. Er is in het hele huis zo opzichtig sprake van het ontbreken van menselijk leven dat ik, als ik rechercheur was, de onbedwingbare neiging zou krijgen om te gaan graven in de tuin. Heeft iemand het gezin Rouvoet onlangs nog gezien? ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Genieten van de vrijheid van kamperen, maar dan wel van alle gemak ken voorzien. Bij Canvas Holidays staat uw luxe bungalowtent of staca ravan compleet ingericht voor u klaar. U heeft bij Canvas Holidays de keuze uit meer dan negen tig topcampings in Europa. Op de campings vindt u uit gebreide faciliteiten, maar ze zijn ook een ideale uitvalsba sis om de mooie omgeving te ontdekken. Op diverse campings bieden wij de gratis Canvas Hoopi kinderclub en het Family Ex tra activiteitenprogramma. Voor gezinnen met baby's en peuters raden wij in het bijzonder de tien Mini- Campers campings aan; dit zijn zeer kindvriendelijke campings met gratis extra faciliteiten als buggy's en ba bybadjes. 40% korting Voor lezers van dé Weekkrant biedt Canvas Holidays 40% kor ting op een vakantie die geheel voor 30 juni 2011 of geheel na 2 september 2011 valt. De aan bieding is dus ook geldig in de meivakantie. Door gebruik te maken van de aanbieding vermijdt u de drukte in het hoogseizoen. Geniet van heerlijk weer en lage prijzen! Canvas Holidays wenst u een ontspannen en prettig verblijf toe! Reserveren of informatie? Kijk op www.canvasholidays.nl/ Wegener voor de voorwaarden of bel met de reserveringsafdeling van Canvas Holidays: 0900- 8824 0,20 p.min). Voorwaarden Boeken voor 31 maart 2011 Geldig indien uw vakantie volledig voor 30 juni 2011 of na 2 september 2011 valt 40% korting wordt berekend over de basisprijs van de accommodatie en is niet geldig in combinatie met overige kortingen. Minimumverblijf van 3 nachten Kijk op www.canvasholidays.nl/wegener voor de geselecteerde campings en accommodaties Op basis van beschikbaarheid en eigen vervoer Geldig bij telefonische boekingen onder vermelding van code 111 WEG Amsterdam RAI is van 1 tot en met 6 maart de verzamel plaats voor vele waterspor ters. Dan vindt de jaarlijkse HIS WA Amsterdam Boat Show plaats, de grootste watersportbeurs van de Be nelux. Heel watersportend Neder land en België treft elkaar om zich voor te bereiden op het nieuwe vaarseizoen. Er zijn meer dan 500 boten en dui zenden nautische accessoires te vinden. De HISWA pakt dit jaar ook flink uit met veel nieuwe beursonderdelen, zo als het SloepenPlaza, de Ha venstraat, het Zeiltheater. Be zoekers kunnen dit jaar voor het eerst professionele meteo- clinics volgen. Een groot aan tal watersportwinkels biedt bezoekers bovendien aan trekkelijke, beurskortingen op veel watersportartikelen. Een bezoek aan de HISWA kost jongeren tot en met 16 jaar niets. Volwassenen kunnen hun toegangskaart kopen via de website van de HISWA. www.hiswa.nl Win

de Faam | 2011 | | pagina 62